KAPALI Araç Hakkında Düşünceleriniz Nedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şuan için araç alma gibi bir niyetim yok ama sahibinden de gezinirken aracı ilanda görünce nasıl söyeyim rahmetli barış akarsu'nun oynadığı dizi deki legacy hep ilgimi çekmiştir. Bende özel bir yeri var.Hep deriz ya bir tane olsun onun gibi birşey ama olmasına olsun da bu araçları bir heves ile alınıyor daha sonrasında hevesimiz kursağımızda kalıyor. Yada halimizin peşinden gidip hevesimiz kursağımızda kalacaksa kalsın gerekirse ikinci araç olarak kullanırım haftada bir gün kullanırım dersin alırsın araç bir motor indirir haftada bir gün bile kullanamazsın. (Daha Sonra Hayat Cidden Çok Acımasız Dersin :):)) Legacy bakıyorumda km genel anlamda 230.000 altında yok gibi yada o civarlar forumda bu konuda tecrübeli abilerimiz veya kardeşlerimiz vardır. Bu araçlara alıcı gözü ile bakacak olur isek nasıl bir yol izlemeliyiz neleri göze almalıyız. Parçaları pahalı bildiğim kadarı ile zor bulunuyor. Yürütmesi maliyetli araç olarak görüyorum. İlandaki araç hakkında düşünceleriniz nedir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...05-subaru-legacy-2.0-elegance-476548149/detay

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
437
451
1,445
İstanbul
@seydv Yaklaşık 2 yıl önce almaya niyetlendiğimiz araba benimde ayrı bi sempatim var bu araca ,parça bulamama sıkıntısı ve pahalılık durumundan ziyade bi yeri bozulduğu zaman anlayan usta bulmak zor oluyor subaru konusunda bundan dolayı almaktan vazgeçmiştik.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Subaru debriyajı karışıktır. 4x4 siteminin unsurları sökülmesi gerekir. Wheeler Dealer programında imprezza yaptıkları bir bölümde en cok bundan şikayetcilerdi. Usta bulmadan araba almayın bence

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yine her zamanki gibi bu araçlara bakıp ama gidip focus-golf-astra vs. araçları tercih edip bakmakla yetineceğiz.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Subaru, mitsubishi, alfa romeo, suzuki, kısmen volvo gibi markalar memleketimizin ön yargılatı sebebiyle piyasada muadillerinin çok altındaki fiyatlara gidiyor.
Bu ilandaki araba da resmen ateş ediyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Km pek önemli değil. Yani tabii ki önemli ancak bir aracın genel durumunda ; km'ye bakılmaksızın nasıl kullanıldığı, bakımlarının aksatılıp aksatılmadığı gibi unsurlar daha önemlidir
İyi bakıldıysa 2 litre bir Subaru için 165.000 km komik bir rakam. Ayrıca 12 yaşında bir otomobil aldığımızı varsayarsak 165.000 km çok değil. Görünüşe bakılırsa gayet diri duruyor, tabi ekspertizde ne çıkar orasını bilemem
Bu paralara da bundan daha iyi araçlar almak zor, ekspertizi de düzgün çıkarsa şahsen alacağım bir araç olurdu. Trafikteki diğer araçlardan farklı ve yakışıklı (göreceli) bir araç olması da artısı..Ha bir de Subaru ve awd...Daha ne olsun
Eksi yönü : Çok yakar

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 ileri eski nesil tam otomatik, sürekli awd ve 2.0 atmosferik motoruyla bu aracın şehir içi 10,5 litre yakması biraz zor. 10,5'dan fazla yakacaktır diye tahmin ediyorum. Onun haricinde çok güzel bir otomobil. Sade ama etkileyici bir tasarımı var.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla bütün yorumlar yapılmış zaten. Ben de yakın zamandaki şu gözlemimi (anımı) paylaşayım:

10 gün kadar önce bayağı virajlı ve yokuşlu olan Balıkesir-Edremit yolunda bu aracın Subaru mavisi olanıyla uzun süre arkalı önlü gittik. Araba tıka basa dolu olmasına rağmen o virajları hiç zorlanmadan çok rahat dönüyordu. yarım saat boyunca AWD'nin muazzam etkisini görme fırsatım oldu :) Subaru'nun kesinlikle abartılmadığını o zaman anladım. O sırada ben de arabamın limitlerinde hafif hafif lastik sesi çıkartarak dönüyordum aynı virajları :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım