Araç İçi Kamera Kullanımı - A118C Kullanım Örneği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Yine çok uzuuuuuuuun zaman öncesinde edindiğim ancak, henüz paylaşma fırsatı bulduğum bir başka konu: A118c araç içi kamera

Psikopatı, dengesizi, acemesi bol olan Türkiyemin trafiğinde, her hangi bir gün, her hangi bir olay, her hangi bir kişinin başına gelebilir.

Böyle bir durumda ya karşıdaki ile dalaşıp başınızı iyicene belaya sokarsınız. Ya da elinizdeki delillere güvenip, denk geldiğiniz ayıya, köprüyü geçene kadar dayı dersiniz. Ama sonra hakkınızı sigorta - kasko şirketleri veya diğer yasal yollardan ararsınız.

Bu noktada "elinizdeki delil" konusu çok çok önemli. Bu konuda ise en büyük yardımcınız günümüzde kullanımı gittikçe artan araç içi kamera olur.

Ben de başıma ciddi bir olay gelmeden gidip Viofo'nun A119C modelinden bir adet edindim.

Cihazın teknik özelliklerinde öne çıkanlar
  • Mekanik tasarımından dolayı araçta bir kamera takılı olduğunun pek fark edilmemesi,
  • Pil yerine kapasite (super cap olarak da bilinir) kullanımı ile ısınmaya karşı dayanıklı olması,
  • Kontak çevrildiğinde kayıda otomatik başlaması, kontak kapandığında otomatik durması,
  • Sd kart hafızanın dolması durumunda eski videoların üstüne kayıt edebilmesi,
  • Acil durumlarda sert fren gibi şeyleri fark edip, ilgili görüntünün silinmeyecek bir dizine kaydedilmesi.
Kameranın araca nasıl takıldığına dair görsek örnek:
nW1l8l.jpg

Kameranın çekim kalitesine dair örnek:

Moderatör tarafında düzenlendi:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Görüntü yeni nesil telefonlarının kalitesinde neredeyse. Fiyatı da yaklaşık 80-100$ arası sanırım :D güzel para :D:D
Herhangi bir olayda cidden hayat kurtarır :)
-Sol şeritlerin fatihi @stan :D
İşe giderken hızlı bir sabahtı yine, videonun başında gözüken passatçı abi biraz şansını fazla zorlamıştı (videonun öncesi de var yani ama lazım değil diyelim) :) özellikle virajlarda ilgili abiyi biraz şaşırtmak için gazlamıştım. Bir de kamerayı ben amazon almanyadan almıştım yaklaşık 200tl ye gelmişti. Kargo süresi de 1,5 hafta kadar falandı.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
ben ucuz aksiyon kamera aldım. hem kafama takıyom, hem arabaya takıyom. Çoğ maksatlı oluyor. Bende Sj4000 kullanıyorum 140 liraya aldım.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
İşe giderken hızlı bir sabahtı yine, videonun başında gözüken passatçı abi biraz şansını fazla zorlamıştı (videonun öncesi de var yani ama lazım değil diyelim) :) özellikle virajlarda ilgili abiyi biraz şaşırtmak için gazlamıştım. Bir de kamerayı ben amazon almanyadan almıştım yaklaşık 200tl ye gelmişti. Kargo süresi de 1,5 hafta kadar falandı.
Bildiğiniz gibi 30€ üstü gümrükten geçerken vergiye tabii olunuyor. Birkaç yerden duymuştum, araştırdım. Amazon vergileri kendisi ödeyip, müşteriye yansıtmıyordu sanırım.(Bazı ürünler hariç) Siz nasıl bir yol izlediniz? Teşekkürler :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bildiğiniz gibi 30€ üstü gümrükten geçerken vergiye tabii olunuyor. Birkaç yerden duymuştum, araştırdım. Amazon vergileri kendisi ödeyip, müşteriye yansıtmıyordu sanırım.(Bazı ürünler hariç) Siz nasıl bir yol izlediniz? Teşekkürler :)
Amazon almanya vergiyi kendisi ödüyor, daha dlğrusu aldığın fiyata vergi dahil oluyor. Sen gümrükle uğraşmıyorsun. Fakat her ilan için bu geçerli değil. Geçerli olan ilanlarda açıklama şeklinde bu detay yer alır, dikkat etmek lazım.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kamera güzelmis cidden, simdiye kadar 4-5 kere onemli bir anda aradim bu tip kamera, onemsemiyoruz ama rusya da oldugu gibi bizde de zorunlu hale getirilmeli, baska turlu alip takacagimiz yok

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@alfhonso ben bi saflık yapmışım, başlıktaki tanım a119c değil, a118c olmalıymış. Bi el atar mısın?

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kesin bizde de zorunluluk olmalı. Rusların da trafiği bizim gibi kalitesiz ama adamların bahanesi hem hava şartları kötü hem kafalar güzel, genelde kazalarının sebepleri bu ikisi. Bizim kazaların sebebi ise direk cehalet ve öküzlük. 3 dakikalık örnek videoda bile kaç tane davar saydım, sol şeridi kapayan virajı içeriden alacağım diye arkasındakini mal eden. Bak yine yükseldim. :D

Ürün çok hoş. Kendini belli etmemesi güzel, bazıları ortada duruyor çirkin bir şekilde kablosu falan sarkıyor böyle kötü yani.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...
Cihazın teknik özelliklerinde öne çıkanlar
  • Mekanik tasarımından dolayı araçta bir kamera takılı olduğunun pek fark edilmemesi,
  • Pil yerine kapasite (super cap olarak da bilinir) kullanımı ile ısınmaya karşı dayanıklı olması,
  • Kontak çevrildiğinde kayıda otomatik başlaması, kontak kapandığında otomatik durması,
  • Sd kart hafızanın dolması durumunda eski videoların üstüne kayıt edebilmesi,
  • Acil durumlarda sert fren gibi şeyleri fark edip, ilgili görüntünün silinmeyecek bir dizine kaydedilmesi.
...
Hocam güle güle kullan. Bayağı da kaliteli çekimi var. Cihazla ilgili birkaç sorum olacak:
- Pil yerine kapasite kullanımı konusunu biraz daha açabilir misin? Super cap filan demişsin, hakkında hiçbir bilgim yok da :rolleyes:
- Arabaya montajı nasıl oluyor? Enerjiyi usb kablosuyla çakmaklıktan almıyordur herhalde:). Herhangi bir elektronikçi bunu yapabilir mi?
- Sert fren gibi olayları algılaması için arabanın beynine bir bağlantı mı yapılıyor yoksa dahili G sensörü filan mı var?
- Bir de maksimum sd card desteği kaç gb?

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
hocam aynı fiyat bandında böyle bişeyde var:

sizdekinin gizli gibi durması çok hoş fakat bunda bulunan pil araçtan indikten sonra oluşabilecek kazayı kaydetmesi güzel.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım