Arac ici kamera montaj problemi

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Merhaba arkadaslar malum istanbulun tehlikesi hic bitmedigi icin arac ici kamera almak istiyorum ancak izledigim videolarda kamera gucunu aracin usb veya 12v undan aliyor ve kabloyu oraya gecirmek icin kabloyu ilk olarak tavan dosemesinden gecirip sonrada a sutununun ordan torpidonun altina alip ordanda orta konsoldaki guc kaynagina bagliyorlar benim sorum ise a sutununda airbag olan arabalarda kabloyu ordan gecirmek airbagin calismasini engellermi ?

Ve 7-24 arac calisirkende park halindede kayit yapabilen bi guvenlik kamerasi almak istiyorum arabama hangi kamerayi onerirsiniz

Simdiden teskkurler herkese iyi forumlar :)

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Screenshot_20191224_005946.jpg
Screenshot_20191224_005946.jpg

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Yanlis gormuyorsam isaretledigim alanda srs airbag yazmasi lazim demi arkadaslar ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hareket sensörlü kamera almanız gerekiyor 7/24 kayıt için ve tabiki bataryası olan bir kamera tahmini 700 mah üzeri bişey lazım , kablo airbag çalışmasını engellemez , zaten airbag kuş tüyü yastık değil 😬☺️
7/24 kayıt konusu kamera önerisinde bulunmak çok zor dediğim gibi hareket sensörlü lazım oda sadece hareket farkındalığı olunca devreye girer , illa 7/24 kesintisizlik gerekliyse sürüş harici powerbankten güç vermeniz gerekir kameraya atıyorum 20.000 mahlık bir powerbank 🤷🏻‍♂️

Bende bir soru ekleyeyim elektrik deneyimi olan arkadaşlara , ekstra 12V çıkış almak için ne yapmam gerekiyor , nereden elektrik alabilirim ne kadar güvenli olur ? “çakmaklık olarak”

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Hareket sensorlu kameralarada olay gecip gittikten sonra devreye giriyor bi ise yaramiyo diyolar peki 20.000 mah lik powerbank kameraya kac saat sarj verebilir ? Ve bu kameralarda telefon uygulamasi gibi bi seyden anlik olarak goruntuyu telefonumda gorebiliyomuyum boyle ozellikleri olan kameralar varmi ?

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Araç içi kamera olarak eski cep telefonumu kullanıyorum.. bazı programlar var cep telefonunun gps ve hareket sensörünüde kullanıyor.. kablo işini ben direk telefondan çakmaklığa takarak hallediyorum.. sağdan soldan geçirmiyorum. çünkü ön koltuğa kimse oturmuyor, kurcalıcak kimse yok. prgram birebir araç kamerası işini hallediyor.

güvenlik kamerası içinde buna benzer bişey kullanabilirsiniz, yani eski bir cep telefonunu.. hafıza kartını yüksek tutup, video kalitesini düşürürseniz zaten video döngüsü olacağı için sürekli kayıt edebilirsiniz. programın ayrıca batarya ısısı arttığında kapanma seçeneğide var. Yani bana açıkcası bu şekilde mantıklı geliyor.. kamera, hafıza kartı, wifi bağlantısı, bulut bağlantısı ve daha fazlası cep telefonlarında mevcut, başka bir sisteme amatör olarak gerek varmı ? bence yok.. tabi evin camının aracı görecek biyerde olması şartki cep tel içerden kayıt yapabilsin :)

başka biryerden cep telefonu kamerasına bağlanmak da çok basit o işide halledebilirsiniz... ama araçdaki cep telefonunda mobil net bulunması lazım ya da eve yakın duracak ve wifi i görecek.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araç kamerasının asıl amacı sürüş güvenliği ve kazalarda haklılık payının kanıtı 🤷🏻‍♂️

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım