Araç kokusu

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Herkese merhaba,

Arabanızda koku kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız tercihiniz neler oluyor?

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Tüm araçlarımda air wick decosphere mango kullandım. Aslında daha çok kavunun kokusunu andırıyor. Kimileri sevmiyor ya da taksici işi buluyor ancak ben seviyorum. Aracıma binen misafirlerim de hoşnut kalıyorlar. Çevremdekiler bu kokunun benim her aracımda olduğunu, benimle özdeşleştiğini söylüyor. Düzenli kullandığım için de koku araçtan hiç çıkmadı.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Fiyat sınırlamasi olmazsizin arac icine asmali, sıkmali, tahtasını acıp birakmali, havalandirma girisine takmali vs. En guzeli bim. Saka yapmiyorum herseyi yerli yerinde ustelik 5 lira.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,181
45,744
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Direkt bundan kullanıyorum. Bargello odunsu diye geçiyor. Avm'de 10 lira falan ama yazın 1 ayı zor dolduruyor güneş altında çabuk buharlaşıyor. Kışın falan ise 1 ayı rahat geçiyor. Arabaya kim bindiyse bayıldı diyebilirim. Hafif ve çok tatlı bir kokusu var şiddetle tavsiye ederim.
odunsu-oto-kokusu-1.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kullanıyorum. Uzun zamandır babama yetkili servisin verdiği araç kokularını çarpıyorum ama en fazla 1hafta ömrü oluyor. Şu aralar yine servisin bakımda hediye ettiği araç bakım setinin oto parfümünü çarptım. Normal sprey koku. Ama adamlar nasıl yaptıysa Ford'a kesinlikle daha çok yakışacak bir koku. Benim arabaya çok yakışmıyor.

Kokuda benim tercihim mavi renk oluyor. Mavi renkli kokular güzel oluyor azizim :) Fresh oluyor. Burnuma göre bulamazsam yeni araç kokusu kullanıyorum. Aynaya asmalı aldıysam direk ayağa üfleyen havalandırma kanallarına sıkıştırıyorum, orada asılı araç kokusu hoşuma gitmiyor, dikkatimi dağıtıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Direkt bundan kullanıyorum. Bargello odunsu diye geçiyor. Avm'de 10 lira falan ama yazın 1 ayı zor dolduruyor güneş altında çabuk buharlaşıyor. Kışın falan ise 1 ayı rahat geçiyor. Arabaya kim bindiyse bayıldı diyebilirim. Hafif ve çok tatlı bir kokusu var şiddetle tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 8683

Ben de aynısını kullanıyorum izmirde bazı benzinliklerde 5₺:) Ama aynada sallanıyor diye bardaklığa koyuyorum

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,181
45,744
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de aynısını kullanıyorum izmirde bazı benzinliklerde 5₺:) Ama aynada sallanıyor diye bardaklığa koyuyorum
Tam ucundan yani ucu ucuna aynaya bağlarsanız sallansa bile hiç bir yere vurmuyor hocam :) Bizim buradaki benzinliklerde bulamıyorum daha uygun fiyata. Ama gerçekten güzel kokuyor :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Sıvı olanların dökülmemesine dikkat, ön konsola asit dökülmüş gibi kabartıyor bazı araçlarda.
Ben de en son Bargello Odunsu kullanmıştım memnun kalmıştım. Şu aralar arayış içerisindeyim. Vanilya,odunsu ve kavun gibi kokular hoşuma gidiyor.
Sprey olarak Febreze var onu ara ara sıkıyorum, yazın araç içinde oluşan kokuyu alıyor

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,541
2,710
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
9 aylık çocuğum olduğu için parfüm vb. ürünleri kullanmaktan imtina ediyorum. (Parfümüm işyeri çekmecesinde durur) Özellikle çevrenizde astım rahatsızlığı gibi solunum yolu rahatsızlıkları çeken bireyler var ise sizinde kullanmamanızı tavsiye ederim. Alternatif ürün olarak aracınızda aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz lavanta yağını, havalandırmaya takılan şişlere ya da asmalı şişelere koyarak deneyin. Fresh lavanta bence arabaya yakışan bir koku.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,202
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yoğun kokuları-Adi(uzun süre etkisi geçmeyen) kokuları tercih etmemekte fayda var bence.Aracınızın iç hacmine göre kullanmanız da gerek.Araç iç hacmimiz 1500-3000 lt arası değişiyor genel olarak.Bir odada yakılan sigaranın nasıl etki ettiğini düşünürseniz bu kadar dar bir hacimde sürekli havada asılı kalan koku partiküllerinin sağlığa ne kadar yararlı/zararlı olduğu tartışmaya açık.Özellikle yağlı çin malı 5-10 tl lik kokuları kullanmayın derim.Ben arabamda kendi parfümümü kullanıyorum.Şu klima mazgalına takılan airwick zımbırtısının içine dolduruyorum.Arabadan inince açıyorum binince kapatıyorum.En azından ne olduğu belli bir marka ve ürün kullanıyorum böylece

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Aktardan lavanta vb. yağlardan almayı düşünüyorum. Fakat açılıp kapanan, klima mazgalına takılan küçük şişelerden nerede bulurum bilmiyorum.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Aracın kendi kokusunun bitmesini bekliyorum :D 2 sene geçmesine rağmen güneş altında konsolun saldığı kokuyu tercih ediyorum.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Aracın kendi kokusunun bitmesini bekliyorum :D 2 sene geçmesine rağmen güneş altında konsolun saldığı kokuyu tercih ediyorum.
Aynen. Zaten bu oto kokusu denen şey neden kullanılır anlamıyorum. Arabada sigara içenler hadi neyse (onu ayrıca anlamam) de sigara içilmeyen, yabancı madde taşınmayıp dümdüz kullanılan arabalarda yaşı ne olursa olsun kendi kokusu daha güzel gelir bana.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,181
45,744
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen. Zaten bu oto kokusu denen şey neden kullanılır anlamıyorum. Arabada sigara içenler hadi neyse (onu ayrıca anlamam) de sigara içilmeyen, yabancı madde taşınmayıp dümdüz kullanılan arabalarda yaşı ne olursa olsun kendi kokusu daha güzel gelir bana.
Yazın, pişmeyin göze alanlar hariç, genellikle klima kullanımı yapılır. Tabii bu şekilde de camlar açılmaz. Klimanın içerideki havayı temizleme özelliği var fakat bu uzun vadede yani uzun yolda işe yarıyor. Şehir içi kullanımlarda ona pek vakit olmuyor. Haliyle arabayla pazara gidiyorsun soğan, pırasa, sarımsak alıyorsun ve bunlar aracın içinde koku yapıyor. Başkaları aracına biniyor yaz hali malum terlemiş oluyor ve camı açayım havalandırayım pek sık olmuyor. Çünkü dışarıdan sıcak geliyor. Aracın içinde halı değil de kauçuk pas pas kullanılınca sıcakta bunlar da koku yapabiliyor. Eee aracın sıfır kokusu üzerinden gittiği vakit bunlar daha da fazla göze batmaya başlıyor. Bu noktada araç parfümü yerine ne kullanılabilir ? Hee derseniz ki ben sıcakta olsa, 40 derecede olsa klima falan açmam sürekli camlar açık giderim. O zaman bir ihtimal belki araç havalanır.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım