KAPALI Araç seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet48

Taklacı Güvercin
20 Mar 2018
7
0
285
Merhaba arkadaşlar aklımda iki araç var ikisi arasında kararsızım o yüzden size danışmak istedim
her ne kadar çok fazla benzemesede ilk araç Audi a4 2.0 tdi 177 multitronic ikinci olarak Mercedes cla180d motoru Renault motoru türevi olan
araçlar hakkında biligilerinizi paylaşır mısınız arcı şehir içi şehirler arası normal kullanacağım
yakıt tüketimi 'fabrika verisi olmayan tüketim' şanzımanları kronik sorunları yol tutuş bakım masrafları multimedya vs vs yani teknik bilgilerini benimle paylaşıp beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Cla için ufak gözlemlerimi aktarayım.
Dışardan ufak gözüküyor içi göründüğüne nazaran baya geniş.
Motoru Renault, yakıt tüketimi gayet az ömür olarak da Renault'un dizeller genel olarak uzun ömürlüdür. İnsanlar yakıştıramasada iyi bir motor bence ama performans beklentisi olmasın tabii ki :) Şanzumanda hantal kalıyor Dsg'nin 1.6tdi'ı nasıl yürüttüğünü düşününce baya hantal geldi bana.
Multimedia berbat bana göre hem yavaş hem karışık ekran sonradan takılmış gibi ben hiç beğenmedim arayüzünü vs. Ses kalitesi güzel ama.
Detaylı fikir alacağınız bir video serisi:

A4 hakkında pek bilgim yok ama uzun yolda CLA'ya göre fark yaratacaktır kesinlikle bütçenizi belirtirseniz farklı alternatifler için araştırma yapabiliriz :)

Mehmet48

Taklacı Güvercin
20 Mar 2018
7
0
285
b
Cla için ufak gözlemlerimi aktarayım.
Dışardan ufak gözüküyor içi göründüğüne nazaran baya geniş.
Motoru Renault, yakıt tüketimi gayet az ömür olarak da Renault'un dizeller genel olarak uzun ömürlüdür. İnsanlar yakıştıramasada iyi bir motor bence ama performans beklentisi olmasın tabii ki :) Şanzumanda hantal kalıyor Dsg'nin 1.6tdi'ı nasıl yürüttüğünü düşününce baya hantal geldi bana.
Multimedia berbat bana göre hem yavaş hem karışık ekran sonradan takılmış gibi ben hiç beğenmedim arayüzünü vs. Ses kalitesi güzel ama.
Detaylı fikir alacağınız bir video serisi:

A4 hakkında pek bilgim yok ama uzun yolda CLA'ya göre fark yaratacaktır kesinlikle bütçenizi belirtirseniz farklı alternatifler için araştırma yapabiliriz :)

bütçem kesin olamamakla beraber130 120k olabilir

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@Bedirhan 'a katılıyorum, temiz bir 3 serisi çok çok mantıklı olacaktır. @Mehmet48 illaki Audi ve Mercedes arası tercih isterseniz kesinlikle Audi A4 derim.Heves kırmak gibi olmasın, sahiplerine de buradan özür diliyorum yalnız Mercedes CLA çakma bir Mercedes-Benz bence özellikle önden çeker tahrik sistemi,Renault motoru hatta ve hatta yanlış hatırlamıyorsam A(serisi altyapısı ve şasisi) tamamen ve tamamen maliyeti kısılmış, 3.Dünya ülkelerinin zenginleri için yapılmış, toplama bir Mercedes-Benz A Sedan hem de Renault motorlu, fiyatları hak ettiği seviyeye inmedikçe tercih etmem ettirmem.Audi ise CLA ile kıyaslandığında fersah fersah önde olduğu için onu işaretledim yalnız dediğim gibi 3 serisi gibi seçeneklerde değerlendirilebilir.Yukarıda ki bilgilerimde yanlışım varsa arkadaşlarım düzeltirse sevinirim çünkü CLA'ya fena gıcığım belki biri beni düzeltir.:):D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,347
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle Mercedes'teki gürültülü Renault motoru ve önden çekişe çoğu kişinin aksine takılan biri değilim. Hatta Audi A3 ve Mercedes A serisini kıyaslamamızı isteseydiniz farklı disiplinlerde karşılaştırıp kişisel tercihlerim nedeniyle A serisini tercih ederdim. Ama, Mercedes CLA ve GLA, benim gözümde başarısız modellerdir. En temel sebebi de iç hacimdeki tutarsızlıklardır. Ön taraf güç bela idare etse de ikisinde de arka baş mesafesi kabul edilebilir seviyede değil. Tasarımı ne kadar sportif olursa olsun insan bir Mercedes'in arka koltuğuna binerken 126Bis'e biner gibi hissetmemeli. Bu seviyedeki baş mesafesi sıkıntısını bir Mazda mx-5 alırken kabul edebilirsiniz ama CLA gibi bir arabada kabul edilemez. Benim gözümde tek başarılı olduğu taraf dış tasarım ve direksiz (daha doğrusu çerçevesiz) kapılar. Sadece tasarım için de bu kadar sıkıntılı bir araba alınmaz. Bu nedenle benim normalde tercih edeceğim bir araba olmasa da, önüme bu iki seçenek konduysa tereddütsüz A4'ü seçerdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef dizel cla 180 yürümüyor, hatta öyle ki hayatımda bindiğim en yavaş araçlar sıralamasına girer. 80'den sonra ilginç bir şekilde otomobil tıkanıyor. 1.70-72 boyundaki bir insanın bile arka tarafta başının tavana sürttüğü gibi olumsuzlukları bir kenara bırakırsak, bu araç ciddi ciddi yürümüyor.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
iki seçenek arasında birini seçmek gerekirse a4 seçtim ancak ikisini de almazdım. Arkadaşlar önermiş, 2.0 lt problem değilse ki a4 seçeneği var, 3 serisi çok daha mantıklı olacaktır. CLA anlamsız bir model.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
yorumlar için teşekkürler Bmw yi hiç düşünmemiştim A4 le kıaslarsanız 3 serisi nasıldır ?
Ben 3 tercih ederdim.
ZF8HP şanzumanını araştırabilirsiniz dayanıklılığı ve kullanımı bana göre hala en iyi şanzuman. Konfor ve yol tutuş konusunda çok dengeli. Çok iyi yürüyor ve gerçekten az yakıyor.
Bu testi izleyin :)

Mehmet48

Taklacı Güvercin
20 Mar 2018
7
0
285
Ben 3 tercih ederdim.
ZF8HP şanzumanını araştırabilirsiniz dayanıklılığı ve kullanımı bana göre hala en iyi şanzuman. Konfor ve yol tutuş konusunda çok dengeli. Çok iyi yürüyor ve gerçekten az yakıyor.
Bu testi izleyin :)
Dostum bu 3 serisinin hangi modeli en boş hangisi en dolu Bilgi verebilir misin? Orta dolulukta araç kaç k ortalama geri görüş vs hangi modelde var (BMW hakkında bilgin var gibi o yüzden sana soruyorum)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Dostum bu 3 serisinin hangi modeli en boş hangisi en dolu Bilgi verebilir misin? Orta dolulukta araç kaç k ortalama geri görüş vs hangi modelde var (BMW hakkında bilgin var gibi o yüzden sana soruyorum)
Pek bir ortalaması yok 3 piyasasısın. Genellikle geri görüş bulunmuyor çoğunda olanlar ise özel sipariş olan navigasyonlu paketlerde onun yerine park sensörü var büyük çoğunluğunda. Genel olarak, Sport Line: İçi siyah kırmızı dikişli spor koltuk, spor trimler, Luxury Line: Genel olarak lacivert olarak piyasa da var içi deri çoğu opsiyon var ön arka ve yanlarda krom eklemeleri var, M sport: Piyasada geneli Estoril olarak bulunuyor diğer paketler gibi jant ve iç mekan kombinasyonu farklı dış m bodykit içerde M direksiyon m detaylar var. Kullanılan donanımlar sipariş üzerine değişiyor genellikle paketler genel anlamda dış görüntü ve iç döşemeye göre benim gördüğüm.
Bence Comfort hariç diğerleri alınır Comfort donanım boşun boşu oluyor genelde farları halojen içi bomboş.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Cla bindiğim en sert arabalardan biri hatta modifiyeli araçları saymazsak bindiğim en sert stock araba bile olabilir. Arka baş mesafesi başarısız, ne arkada ne önde ne de kullanırken hiçbir şekilde rahat edemedim. Dış tasarımını çok başarılı buluyorum gerçekten her gördüğümde etkisinde kalıyorum. Ama kullanım konfor sessizlik bunların hiçbiri yok.
Cla serisi 1.6 benzinli ve 1.5 dizel motorlarla benim gözümde mercedesin en başarısız arabası, almaya para vermeye değmeyecek bir araba.
Cla benim için cla45 amg demektir ve sadece 45 amg modeliyle var olmalıydı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım