Araç tabanına teroson/pütür işlemi

OnurKartal

Onur Kartal
Asfalt Kurutucu
3 May 2020
25
98
635
31
İngiltere/Lincolnshire
Marka
Jaguar
Herkese keyifli forumlar,
Bir suredir aracımı sıfır ayarina getirebilmek adına bir restorasyon isine giriştim, bu baglamda komple taban ve traverzlerde sökülmüşken aracın altina zamana yenik düşmemesi için kauçuk teroson kaplamasi yaptırdım, hem bozuk yolun verdigi titreşim ve yankının hemde zamanla olusabilecek korozyon, pas gibi etkenlerin önüne gecmek maksadiyla bu islem uygulandi. Youtube platformuna olabildigince detayli gostermeye calisarak videosunuzu yukledim linki asagi ya yapistiriyorum.
Uygulama için;
-Arac tabaninda sokulebilecek egzoz ve muhafazalari sokuluyor (traverz sokturmek sart degil)
-Arac tabani mumkunse temizleyici kimyasal ve basincli su ile uzun muhdet yikaniyor
-Tamamen kuruduktan sonra teroson maddesi tinerle seyreltilerek kalin nozullu tabanca ile puskurtme yapiliyor
-Marka olarak ben Dyo kullandim, Dyson veya baska bir markada kullanabilirsiniz
-Benim aracim icin 7 sise ürün yeterli geldi (1 şişe 1 litre)

Video linki;

95961249_240121147056705_7500631452946530304_n.jpg
95929717_252037012822282_3530315924487798784_n.jpg

Son düzenleme:

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
çok iyi bir iş yapmışsınız.. aracın ömrüne ömür katan bir uygulama bu.. ayrıca bu ürünleri bir fırça yardımı ile seyreltmeden istediğiniz bölümlerede uygulayabiliyorsunuz. ben arka davlumbaz içlerine ve bagaj taban içine uygulamıştım.

OnurKartal

Onur Kartal
Asfalt Kurutucu
3 May 2020
25
98
635
31
İngiltere/Lincolnshire
Marka
Jaguar
çok iyi bir iş yapmışsınız.. aracın ömrüne ömür katan bir uygulama bu.. ayrıca bu ürünleri bir fırça yardımı ile seyreltmeden istediğiniz bölümlerede uygulayabiliyorsunuz. ben arka davlumbaz içlerine ve bagaj taban içine uygulamıştım.

Bende ilk dediğiniz gibi fırça ile bir kaç bölüme yapma amacındaydım ardından ustalar bırak madem herşey yapılıyor komple biz yapalım dediler sonra böyle yapmaya karar verdik ama sizin dediğiniz gibide gayet güzel oluyor, hem malzeme seyrelmemiş oluyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım