Aracı duvara sürttüm, kolay ve sorunsuz bir şekilde yaptırmak mümkün mü ?

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Merhaba,

Geçen gün aracı duvara sürttüm. Aracın sağ tarafında da benzer bir gamzemiz mevcut :) Yüzeye dokununca girinti çıkıntı belli oluyor biraz ve pütürlü pütürlü. Boyasız bir şekilde işlem çözülebilir mi, ne yaptırmak lazım ?

Sürtme günü bir bezle silmeden önce;
862VRn.png

Sildikten sonra;

EO6X1g.png

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Pasta cilayla çıkar, boyası kalkmamış gibi gözüküyor. Herhangi bir detailing yapan yere giderseniz hallederler boya gerektiricek bir şey yok bunda. Geçmiş olsun.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Pasta orayi ortmez boyayi siyirmis, rutus mutlak icab eder. Temiz pak olur, boya takintin varsa rutujda yaptirmazsin sana kalmis.
Fakat moral bozacak bir durum da yok, ikinci el degerine etki edecek bir durum soz konusu degil zaten.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu hasarı tamamen ortadan kaldırmak gibi bir takıntı yapmanıza gerek yok bence. O bölge iyice temizlenir, derin bölgelere rötuş yapıldıktan sonra güzel bir pasta cilayla üstünden geçilir olur biter. Tamamen çiziksiz ilk hali gibi olmasa bile ancak yakınına girip dikkatli baktığınızda görünecek kıvama gelir. Gerisi zaten nazarlık olarak kalır mühim değil.

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Pasta orayi ortmez boyayi siyirmis, rutus mutlak icab eder. Temiz pak olur, boya takintin varsa rutujda yaptirmazsin sana kalmis.
Fakat moral bozacak bir durum da yok, ikinci el degerine etki edecek bir durum soz konusu degil zaten.
Bu hasarı tamamen ortadan kaldırmak gibi bir takıntı yapmanıza gerek yok bence. O bölge iyice temizlenir, derin bölgelere rötuş yapıldıktan sonra güzel bir pasta cilayla üstünden geçilir olur biter. Tamamen çiziksiz ilk hali gibi olmasa bile ancak yakınına girip dikkatli baktığınızda görünecek kıvama gelir. Gerisi zaten nazarlık olarak kalır mühim değil.

Teşekkürler yorumlar için. Güneşin pozisyonuna göre daha kötü bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Biraz can sıkıcı tabii ama yapılabilecek şeyleri yaptıktan sonra daha fazla düşünmenin manası da yok. Bu şekilde motive edebilirim kendimi sanırım :) :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler yorumlar için. Güneşin pozisyonuna göre daha kötü bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Biraz can sıkıcı tabii ama yapılabilecek şeyleri yaptıktan sonra daha fazla düşünmenin manası da yok. Bu şekilde motive edebilirim kendimi sanırım :) :)
Bu tarz surtmelerin ciziklerin hepsine lokal boya yapsak araclarimizin boyasiz yeri kalmaz zaten hocam. Bende kirmizi renkli arac varken bile pastayi rotusu vurup geciyordum bu tarz surtmelere, izlere. Aracin yanina giderken soyle uzaktan bakinca belli olmazdi. Ancak dibine girip inceleyince gozukurdu. Onlar da nazarlik kalsin zaten. Dediginiz gibi bu islemler yapildiktan sonra cok da fazla dusunmenin manasi yok gercekten.

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Bu tarz surtmelerin ciziklerin hepsine lokal boya yapsak araclarimizin boyasiz yeri kalmaz zaten hocam. Bende kirmizi renkli arac varken bile pastayi rotusu vurup geciyordum bu tarz surtmelere, izlere. Aracin yanina giderken soyle uzaktan bakinca belli olmazdi. Ancak dibine girip inceleyince gozukurdu. Onlar da nazarlik kalsin zaten. Dediginiz gibi bu islemler yapildiktan sonra cok da fazla dusunmenin manasi yok gercekten.

Teşekkürler hocam 😇

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım