Araci ralli aracina cevirmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar aracimizi ralli arabasina cevirmek ne kadara mal olur? Vitesi sequentiala cevirtmek, ic kaplamalari cikarttirmak , direksiyon vites topuzu degisimi, egzos sistemi degisimi ,jant lastik, yay degisimi, spacer ve son olarakta yazilim yaptirmanin maliyeti ne olarak cikar karsima ve baska yapilabilecek sey aklima gelmedi. Yorumlarinizin her biri benim icin degerli cevap veren herkese simdiden tesekkurler.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hocam ralli aracı işi baya zor, yüksek deneyim ister ve aracında onaylanması gerekiyor sanırım. Profesyonel olan yapan yerlere danışmak lazım. Ralli araçları içi boş olunca ucuz gibi gözükse de çok çok pahalı araçlar.
Bulduğum bir alıntı:
Örnek verecek olursak Fiat Palio Kit Car hazırlığı, motor dahil homologasyona uygun şekilde toplam 50 bin dolar civarında rakamlara yapılmaktadır. Sadece motorunun maliyeti ise 15 bin dolar civarında ve 500 ralli etap kilometresi ömründedir. Bu işlemleri sahibi olduğum Rem Servis gerçekleştirmektedir.
https://www.arabam.com/otomobil-hab...mobili-hazirlamak-icin-neler-yapmaliyim/87786

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam ralli aracı işi baya zor, yüksek deneyim ister ve aracında onaylanması gerekiyor sanırım. Profesyonel olan yapan yerlere danışmak lazım. Ralli araçları içi boş olunca ucuz gibi gözükse de çok çok pahalı araçlar.
Bulduğum bir alıntı:
Örnek verecek olursak Fiat Palio Kit Car hazırlığı, motor dahil homologasyona uygun şekilde toplam 50 bin dolar civarında rakamlara yapılmaktadır. Sadece motorunun maliyeti ise 15 bin dolar civarında ve 500 ralli etap kilometresi ömründedir. Bu işlemleri sahibi olduğum Rem Servis gerçekleştirmektedir.
https://www.arabam.com/otomobil-hab...mobili-hazirlamak-icin-neler-yapmaliyim/87786
Benim amacim tam ralli araci yapmak degil motor haric diger kisimlari ralli araci cevikligine rijitligine getirmek. Zaten normal araclar maks 180 200 gidiyor bu gibi hizlar bana yeterde artar zaten. Bizim bu tarafta catalca yolunda guzel virajlar var gecen gun okula arabayla gittim 175le viraj aldim yol bombostu apexe oturtarak girdim ciktim ama araba stok halde oldugu icin cok fazla zevk vermedi. Haliyle biraz yigilmada oluyor yumusak lastik 55 yanak vs.den oturu. Nasipse yeni arac alirken kenarada butceyi ayirip elde kalanla bir araba alip o araci ralli arabasi gibi dinamik bisey yapmaya calisacagim stok motor ustunden. En fazla belki biraz daha buyuk turbo intercooler yazilim vs yaparak halledecegim tahmini bir fiyat almak ve unuttugum bir yer var mi diye actim konuyu ona gore birikimi yapayim :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
En başta iyi bir takım lastik ve aracı hafifleştirmek ile başlayabilirsin :D Ağırlık yapan ne varsa sök at gitsin. Daha sonra aracına göre kat iptali büyük turbo yazılım Allah ne verdiyse girişirsin. Yay coil spacer gibi şeylerde yapabilirsin biraz daha sertlik için.
Bu arada araç neydi

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
ralli aracı rijitliği isteniyorsa
ön-arka kule gergisi
sağlam bir süspansiyon sistemi(cadde için iyi bir coil olur)
4,2,1 headers
mtm,dbilas emme sistemi,
iyi bir jant lastik,
güçlü frenler
ve yeni bir yazılım
bunları yaparsan hem yol için hemde sportif kullanım için yeterli olur ama bu stage1 olmuş olur sadece takribi 10 gibi bir rakamı cok kolay harcarsın bunla riçin ama

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
En başta iyi bir takım lastik ve aracı hafifleştirmek ile başlayabilirsin :D Ağırlık yapan ne varsa sök at gitsin. Daha sonra aracına göre kat iptali büyük turbo yazılım Allah ne verdiyse girişirsin. Yay coil spacer gibi şeylerde yapabilirsin biraz daha sertlik için.
Bu arada araç neydi
Valla hocam arac daha kesin degil universite okuyorum araba icin para biriktiriyorum yaklasik bi 26 27bin tl gibi bir butcem olacak sekilde arabayi alacagim sonrasinda peyderpey modifikasyonlari yapacagim arabaya. Bunun gibi modifiyenin citroen c3 c4 pegout 206 gibi araclara yakisacagini dusunuyorum ama sizde bu isin icindesiniz en babasindan hangi arac olur bu butceyle hocam

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Valla hocam arac daha kesin degil universite okuyorum araba icin para biriktiriyorum yaklasik bi 26 27bin tl gibi bir butcem olacak sekilde arabayi alacagim sonrasinda peyderpey modifikasyonlari yapacagim arabaya. Bunun gibi modifiyenin citroen c3 c4 pegout 206 gibi araclara yakisacagini dusunuyorum ama sizde bu isin icindesiniz en babasindan hangi arac olur bu butceyle hocam
dediğin araçların hiç birine yakışmaz bu isteklerin sadece görüntü alırsın ama, onun yerine fiesta bak şase dengesi olarak ve yürür olarak daha tatmin eder seni :D

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
ralli aracı rijitliği isteniyorsa
ön-arka kule gergisi
sağlam bir süspansiyon sistemi(cadde için iyi bir coil olur)
4,2,1 headers
mtm,dbilas emme sistemi,
iyi bir jant lastik,
güçlü frenler
ve yeni bir yazılım
bunları yaparsan hem yol için hemde sportif kullanım için yeterli olur ama bu stage1 olmuş olur sadece takribi 10 gibi bir rakamı cok kolay harcarsın bunla riçin ama
Guzel bir bilgilendirme tesekkurler. Maliyet tahmin ettigim gibiymis eh gulu seven dikenine katlanir yapacaz artik. Heosini yapamasam bile en baata susoansiyon ve kule gergilerine girisirim artik.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Guzel bir bilgilendirme tesekkurler. Maliyet tahmin ettigim gibiymis eh gulu seven dikenine katlanir yapacaz artik. Heosini yapamasam bile en baata susoansiyon ve kule gergilerine girisirim artik.
öncelikle arabaya karar vermelisin, her arabanın yeterli oem parçası yok tr de yada temini zor ama gene diyorum fiesta mk4/5 bu iş için uygun ve ucuz bir alternatif

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hocam düz yolda arıza veren arabaya sizin gibi rallici ruhlu biri neler yapmaz

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım