KAPALI Aracı yıkayınca gaz yemiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
1-2 saat önce sadece kaportayı benzinlikte yıkadım. Yıkama bitip sürüşe çıkınca birden gaza basmamışım gibi devir düşüyor rolantinin altına gelincede tekleyerek duruyor. 2 3 sefer tekrar ettikten sonra düzeldi. Daha önce yıkadığımda da bu sorun olmuştu ayda 1 kez yıkadığım için çpk kafaya takmamıştım ama her yıkamada bu olacaksa sanırım bir sorun var. Neyden kaynaklanabilir bu? Lpg'de kullanmıyorum deposu boş sadece benzinle biniyorum araç r19.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
reno12'de de oluyodu, emmeden girip bujileri ıslatıyodur, aküye su gidip voltajı düşürüyodur ya da bobin falan ıslanıyodur sonuç olarak düzeliyosa ben çok şeyyapmazdım.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
reno12'de de oluyodu, emmeden girip bujileri ıslatıyodur, aküye su gidip voltajı düşürüyodur ya da bobin falan ıslanıyodur sonuç olarak düzeliyosa ben çok şeyyapmazdım.
5-10 dakika sonra düzeliyorda akan trafikte el freni çekmişim gibi duruyor o sıkıntı biraz. Akünün orada ıslaklık vardı, aracın emme yaptığı yer neresi oluyor bujilerin ıslanması kötü bir şey değil mi?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
5-10 dakika sonra düzeliyorda akan trafikte el freni çekmişim gibi duruyor o sıkıntı biraz. Akünün orada ıslaklık vardı, aracın emme yaptığı yer neresi oluyor bujilerin ıslanması kötü bir şey değil mi?
ya buji ıslanınca bana sorarsan bişey olmaz sonuçta yanmayla buharlaşıp çıkıyor, uzun vadede egzoz paslanabilir mesela.
hava girişini takip edin oradan alıyo olma ihtimali var, belki filtre ıslanıyo belki aküye değen su elektriğin yanmayı sağlamasını etkiliyo bilemedim.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
ya buji ıslanınca bana sorarsan bişey olmaz sonuçta yanmayla buharlaşıp çıkıyor, uzun vadede egzoz paslanabilir mesela.
hava girişini takip edin oradan alıyo olma ihtimali var, belki filtre ıslanıyo belki aküye değen su elektriğin yanmayı sağlamasını etkiliyo bilemedim.
Hava filtresi nereden hava alıyor bilmiyorum ya. Alttan bir hortumu direkt çamurlukla birleşiyor ne alaka anlayamadım. Hortumun ucu çamurluğa bağlı. Birde tekleme olduktan sonra kenara çrkip rolantide tutunca aracı devir saati yükselip azalıyo bir süre sonra sabit kalıyor ondam sonrada bir daha tekleme gaz kesme falan olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım