Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Bu 1.2 motorlarin alayi bu sekilde herhalde @DouglasAdams chr var oda az yakiyor bende de qashqai var 1.2 oda bu degerleri yakiyor. Uzun yolda hiz sabitleyici ile 3.4 degerlerine inebildim verimli motorlar insallah omurleri uzun olur.
Benimki turbosuz 1.2 ama ben hızdan uzak duran daha çok konfor arayan adam olarak bana hayli hayli yetiyor şimdilik, turbolu 1.2 ler de böyle yakıyorsa bravo diyorum üreticilere.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benimki turbosuz 1.2 ama ben hızdan uzak duran daha çok konfor arayan adam olarak bana hayli hayli yetiyor şimdilik, turbolu 1.2 ler de böyle yakıyorsa bravo diyorum üreticilere.
İstanbulda start stop acik dikkatli kullanimda 6 6.5 hocam turboluda. Uzun yolda sabit hiza alinirsa 3.5 civari

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Biri kürt mütehait arabası yazmıştı mercedes c için.sanırım doğru olabilir.tüm yolların bana açılmasını milletin yol vermesini taksicilerin tatava yapamamasını özlemişim.ağır şerefsizlik yaptım sollayan taksiciyi sol şeritte bıraktım ve kimse tepki bile veremedi.camları siyah bmwde aynısını yaşıyordum camları siyah babamın mersoylada aynılarını yaşadım.micranın önüne kırmada hevesli insanlar mersodan köşe bucak kaçıyor bu duyguyu özlemişim.neyse konuyu dağıtmadan çevre yolunda 1-2 gazlama içeren ama genelde 70 le ilk testimi yaptım tüketim resimde görülendir efenim.
9E7ACD13-44DF-4039-B1E8-5AD03BA95E90.jpeg

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,119
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo

Dikkat dikkat: Kesinlikle gerçekçi bir şehir dışı ortalaması değildir.

Sabah cold start, 10 km boyunca 60-90 arası, hemen peşine 100-110 sancaktepe, 4 km şehiriçi trafiği, ardından akşamına gene cold start ve bunun tersi. Her sabah ve akşam, çalıştırdıktan 2 km sonra falan lpg'ye geçiyor. 456 km lpg ile yaptım yani.

Bunu üç kez gerçekleştirdim. Klima kapalı. Kaza, yol yapım çalışması vs yoktu. Depo tamamen dolunca lpg yi fulledim. 37.84 litre aldı. 8.3 litre/100 km lpg tüketimi. Yaklaşık %22 fazla tüketim oluyor benzine göre. 6.8 litre/100 km benzin tüketimine geliyor. Yaklaşık olarak fabrika verisi (cold startları ve ufak şehiriçini falan da hesaba katarsak)

Fakat aynı güzergahta , hatta aynı hızlarda gaz pedalını dikkatsiz kullanarak yol bilgisayarında 7 görülür. 140-150 gideyim dersen 8 civarı. Basarsan 9-10 :)

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,119
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Biri kürt mütehait arabası yazmıştı mercedes c için.sanırım doğru olabilir.tüm yolların bana açılmasını milletin yol vermesini taksicilerin tatava yapamamasını özlemişim.ağır şerefsizlik yaptım sollayan taksiciyi sol şeritte bıraktım ve kimse tepki bile veremedi.camları siyah bmwde aynısını yaşıyordum camları siyah babamın mersoylada aynılarını yaşadım.micranın önüne kırmada hevesli insanlar mersodan köşe bucak kaçıyor bu duyguyu özlemişim.neyse konuyu dağıtmadan çevre yolunda 1-2 gazlama içeren ama genelde 70 le ilk testimi yaptım tüketim resimde görülendir efenim.Ekli dosyayı görüntüle 18311
Büyük araç var diye şekil yapılmasından normalde hiç haz etmem fakat yazdığınız gibi, bizim millet bundan anlıyor. Gücün önünde diz çökmeyi, kendinden güçlüye baş kaldırmamayı adeta genlerine işlemişler. Adalet terazisini güzel ayarlayıp , otoyolda veya e-5 trafiğinde insanlara sıkıntı veren kişilere karşı bu olgunun kullanılmasına da kesinlikle karşı değilim. Örneğin büyük bir ford transit, bir makasçıyı sıkıntıya soksa, transit şoförünü tebrik ederim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
64882D8B-2913-49D5-9786-53138963EDED.jpeg

Mercedesi aldığımdan beri 53 km oldu.tamamı benzinde kullandım dikkat çekmek istiyorum poloda 3.2-4.5 arası yaktırdığım yollarda bu kadar düşürebildim.
2 hafta sonra arabayı kastamonuya götürücem 110 sabit hızla bakalım kaç yakıcak.
Almak isteyen arkadaşlar amg almayın araç çok sert
Premiuma giriş iki araca da sahiptim.Bmw 3.16 e90 mı mercedes c180 mi sorusu bence mercedesin gırtlak dolu olmasına rağmen hala bmw.
Tempomat kullanmadan hız sabitleyici seviyorum demeyin çünkü bu gerçekten başka bir dünya otobüslerdeki gibi fren yapıyor isterseniz ani fren bile yapıyor tempomat.ayrıntılı test için haftasonunu bekliyorum inşallah garajda tanıtabilicem

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ekli dosyayı görüntüle 18340
Mercedesi aldığımdan beri 53 km oldu.tamamı benzinde kullandım dikkat çekmek istiyorum poloda 3.2-4.5 arası yaktırdığım yollarda bu kadar düşürebildim.
2 hafta sonra arabayı kastamonuya götürücem 110 sabit hızla bakalım kaç yakıcak.
Premiuma giriş iki araca da sahiptim.Bmw 3.16 e90 mı mercedes c180 mi sorusu bence mercedesin gırtlak dolu olmasına rağmen hala bmw.
Tempomat kullanmadan hız sabitleyici seviyorum demeyin çünkü bu gerçekten başka bir dünya otobüslerdeki gibi fren yapıyor isterseniz ani fren bile yapıyor tempomat.ayrıntılı test için haftasonunu bekliyorum inşallah garajda tanıtabilicem
Tempomat ne?

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
150tllik aldım. Sıfırladım ortalama 6.1 deyim şuan ortalama hızım 23km. Kışlık lastikler var hala. 165km yapmışım toplam 9.8lt gibi bir şey yakmış. Hafif gazlama da var. Yarın bakıma goturucem bakalım bakımdan sonra ve yaz lastikleriyle kaç yakıcaz :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
10 km lik sık sık kullandığım güzergahta rekorumu kırdım, normalde 4.5 5.5 arası yakıyorum.
Ort hız 50
Tüketim 3.7
Accık daha dikkat edersem 3.5 olur daha da düşmez.
A3 1.0 tfsi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ekli dosyayı görüntüle 18340
Yalnız o tüketime tempomatın da etkisi var söyleyeyim. ilkel cc olsa daha az yaktırır :)

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
150tllik aldım. Sıfırladım ortalama 6.1 deyim şuan ortalama hızım 23km. Kışlık lastikler var hala. 165km yapmışım toplam 9.8lt gibi bir şey yakmış. Hafif gazlama da var. Yarın bakıma goturucem bakalım bakımdan sonra ve yaz lastikleriyle kaç yakıcaz :)
Benim o akşamdan sonra 9 lt 😂 bugün uzunyolda düşer anca :D

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Geçen arkadaşın F30 318i'siyle işe gidip geldik, dönüşte ben kullandım.
Yol bilgisayarında 318i ortalama 7.9 yakıyordu. Ortalama hız 48 gibi birşeydi.
Karşılaştırma olması açısından, aynı arkadaş şirket aracı clio dci edc ile 5.2 ortalama ile geziyordu.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
alOpE7.jpg

İlk 113km ilk 6 saat 1.4fire egea. Aşırı yoğun saatlerde kullanıldı sadece. Uzun süre rolantide beklemeler oldu bikaç kez. Rodajı falan da düşünürsek uzun dönemde 9 civarı anca olur. Otopark testindeki gibi 7.5 falan hayal çünkü gerçekten aşırı sakin kullanıyoruz rodajdan sonra bu kadar uyuşuk sürmeyiz

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
alOpE7.jpg

İlk 113km ilk 6 saat 1.4fire egea. Aşırı yoğun saatlerde kullanıldı sadece. Uzun süre rolantide beklemeler oldu bikaç kez. Rodajı falan da düşünürsek uzun dönemde 9 civarı anca olur. Otopark testindeki gibi 7.5 falan hayal çünkü gerçekten aşırı sakin kullanıyoruz rodajdan sonra bu kadar uyuşuk sürmeyiz
Ortalama hız felaket düşük hocam. O şartlarda benim dizel de 7 litre yakar rahat. Sizinkinin bir de yeni olduğunu düşünürsek dediğin gibi 9 - 9,5 civarına ancak iner. Ama öyle olsa bile başta söylediğim gibi ortalama hız çok düşük olduğundan benzinli aracın 9'ları da görmesi çok anormal değil.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ortalama hız felaket düşük hocam. O şartlarda benim dizel de 7 litre yakar rahat. Sizinkinin bir de yeni olduğunu düşünürsek dediğin gibi 9 - 9,5 civarına ancak iner. Ama öyle olsa bile başta söylediğim gibi ortalama hız çok düşük olduğundan benzinli aracın 9'ları da görmesi çok anormal değil.
1.3 multijeti 4 farklı araçta kullandık en az 7.1 yaktık. Bizim şehir içi hız ortalaması bu işte en fazla 20 21 e çıkıyo :D ama şehir dışı bile 6 cıvarı ancak yakar trafiksiz şehir içinde bile 8in altına inmez bence bu araba bu motorla

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.3 multijeti 4 farklı araçta kullandık en az 7.1 yaktık. Bizim şehir içi ortalaması bu işte en fazla 20 21 e çıkıyo :D ama şehir dışı bile 6 cıvarı ancak yakar trafiksiz şehir içinde bile 8in altına inmez bence bu araba bu motorla
Bu kadar düşük hızlarda normal hocam. Benim de şehir içi ort. hızlarım 18-23 kmh arasında değişiyor. Hava şartlarına göre 5,5 - 7 litre arasında yakıyorum. O yüzden benzer şartlarda 1.4 atmosferiğin 8 - 9,5 civarı tüketimini normal görmek lazım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım