Araçtan kireç lekesi nasıl çıkar?

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Merhabalar, sitedeki sulama sisteminde kullanılan kuyu suyu kireç lekesi bırakıyor, yıkamadan çıkınca fark ettim bugün. Yıkamacı arkadaş kireç çözücü üzerine de hızlı cila yapmalıyız dedi. Ne yapmak nasıl çıkarmak lazım bunları. Bir de şimdi müdahale etmezsek kalıcı iz yapar dediler, doğru mudur?

Görüntü yaklaşık şu şekilde

Screenshot_20200826-175355_Gallery.jpg

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Kireç Çözücü ürünler işinizi görecektir büyük ihtimal . Bunun yanında özellikle
" Beyaz Sirke " (Temizlik Sirkesi) olmak üzere , normal sirke de işinizi muhtemelen görecektir . Kolay bulunan ürünler olduklarından denemekte fayda var .

Bunun yanısıra , sulama fıskiyesinin sularının araca sıçramamasını veya aracı başka bir yere parketmeyi de (lekeleri temizledikten sonra) önleyici bir adım olarak gerçekleştirebilirsiniz .

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Abi bunun için bir ürün mevcut ben direkt olarak onu önermek istiyorum sana işini görür umarım :)

606663000663_1_org_zoom.jpg

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Bu uygulamalar boyaya zarar vermiyor değil mi. Yani işlemi yaptıktan sonra yıkamak yeterli olur mu. Eleman 250 lira fiyat çekti çünkü, zaten ondan şüphelenip buraya yazmak istedim.
Bir de bunu böyle bıraksam uzun vadede hasar verir mi boyaya?
@kenblock su fiskiyelerinin yerini tespit ettim uzağa park edeceğim artık 😀

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Bu uygulamalar boyaya zarar vermiyor değil mi. Yani işlemi yaptıktan sonra yıkamak yeterli olur mu. Eleman 250 lira fiyat çekti çünkü, zaten ondan şüphelenip buraya yazmak istedim.
Bir de bunu böyle bıraksam uzun vadede hasar verir mi boyaya?
@kenblock su fiskiyelerinin yerini tespit ettim uzağa park edeceğim artık 😀
Şu 2 üst mesajda atılan 3d eraser baya agresif ürün boyada çok kalmaması lazım. Bide kireç lekesi kalıcı iz ne zamandan beri yapıyor anlamadım. Pasta ile geçer çoğu, yıkamacı da makine ile kireç noktalarını pastayla geçecek sadece. Eğer beyaz sirke işe yaramazsa benim fikrim başka bir yıkamacıya gidip aracı yıkatın, gittiğiniz yıkamacıya makinesiyle beraber kireç lekelerinin oraya makineyle geçmesini rica ederseniz sorun çözülmüş olur

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Şu 2 üst mesajda atılan 3d eraser baya agresif ürün boyada çok kalmaması lazım. Bide kireç lekesi kalıcı iz ne zamandan beri yapıyor anlamadım. Pasta ile geçer çoğu, yıkamacı da makine ile kireç noktalarını pastayla geçecek sadece. Eğer beyaz sirke işe yaramazsa benim fikrim başka bir yıkamacıya gidip aracı yıkatın, gittiğiniz yıkamacıya makinesiyle beraber kireç lekelerinin oraya makineyle geçmesini rica ederseniz sorun çözülmüş olur
Kireçli bir suda araba yıkayıp , kurulama yaptığınız takdirde kireç lekesi pek kalmaz ama fıskiyede nasıl bir su var , kuyu suyu mu / şebeke mi ? bilmiyoruz . Geceden ıslanıp sabaha güneşle kuruduğunda iyice boyaya yerleşiyordur .

Pasta ile de geçer fakat , camda da vardır herhalde nasıl olur bilemem .

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Kireçli bir suda araba yıkayıp , kurulama yaptığınız takdirde fazla kireç lekesi pek kalmaz ama fıskiyede nasıl bir su var , kuyu suyu mu / şebeke mi ? bilmiyoruz . Geceden ıslanıp sabaha güneşle kuruduğunda iyice boyaya yerleşiyordur .

Pasta ile de geçer fakat , camda da vardır herhalde nasıl olur bilemem .
Kuyu suyu varmış fıskiyede
Camlarda da var aynen

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,844
26,150
5,720
Ankara
Marka
Skoda
camdakine ben sirke su karışımı yapmıştım, hatta beyaz yoktu sarı sirke vardı elimde dirket onla uyguladım gayet iyi temizlemişti ama boya için bir şey diyemem

bthnkrckr

Düz Yol Gazcısı
13 Şub 2019
5
4
145
Merhabalar, sitedeki sulama sisteminde kullanılan kuyu suyu kireç lekesi bırakıyor, yıkamadan çıkınca fark ettim bugün. Yıkamacı arkadaş kireç çözücü üzerine de hızlı cila yapmalıyız dedi. Ne yapmak nasıl çıkarmak lazım bunları. Bir de şimdi müdahale etmezsek kalıcı iz yapar dediler, doğru mudur?

Merhaba,

Bu tip su lekesi için ben o kireç çözücü ürünleri kendi aracım dahil kullanmayı tercih etmem. Kullanım şeklinden dolayı boya için zararlı olarak kabul ediyorum. O tip ürünlerde genelde uygulayın ve en fazla 1-2 dakika içerisinde silin gibi uyarılar mevcut bence bu tip bir uygulama prosedürüne sahip ürünler boya için de zarar teşkil eder.

Benim önerim "compound" ürünler tercih etmeniz (kendinden pasta cilalı). Geçenlerde bende de aynı durum oldu daha sizinkinden büyük kireç lekeler. Ben compound tip bir ürün uygulayarak %80 kireç lekelerini gidermiştim. Size de tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım