KAPALI Arkadaşlar acill araç bilgisi ve marka önerisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ebubekirgul

Asfalt Kurutucu
5 Ara 2016
4
3
545
Arkadaşlar audi A5 almayı düşünüyordum fakat hem kilometre hem model birde enjektör sorunu olduğu için vazgeçtim. Bugün bu bütçeyle iyi bir arabaya binmek hayal gibi Geliyor bana. Kafamda 2014-2015 scirocco var fakat bu modelinde yakıtının bir hayli sorun olduğunu söylüyorlar. Hem scirocco hakkında yakıt bilgisi hemde başka marka başka model önere bilir misiniz? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Merhaba; bütçe belirtmemişsiniz ancak düşündüğünüz modellerin fiyatlarından yola çıkarak bütçenizin 70000-80000 ₺ olduğunu tahmin ediyorum. Bence scirocco yeni kasa 150 hp dsg ile çok stabil, iyi yürüyen ve tüketim oranı makul bir araba. Scirocco da esas mesele oynanmamış temiz ikinci elini bulmak. Bulunursa bence A5 in o paralara alınabilecek 2008-2009 undan çok daha iyi bir seçim olur. Scirocco yoğun İstanbul trafiğinde 8 lt den düşmüyor. 150 hp dsg li bir otomobil için zaten 8-13 arası tüketim değeri çok normal. Scirocco' yu kullandığımda aldığım keyiften dolayı size çok net tavsiye edebilirim. Bu arada model yılları aynı olduğunda A5 kesinlikle scirocco dan çok daha iyi bir otomobil.
Başka marka model önerisi istediğiniz için yazıyorum; 3 serisi BMW tercih edilebilir 2012-2013 ama aynı şekilde BMW de bence ikinci elde çok dikkatli olunması gereken bir marka. Parça fiyatları üzebilecek kadar yüksek.

Ebubekirgul

Asfalt Kurutucu
5 Ara 2016
4
3
545
Bütçe tahmin ettiğinizle aynı. İnşallah hakkımda hayırlısı olur istanbul trafiğini göz önüne alarak. Ortalama kilometrede kaç kuruş yakar.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Bütçe tahmin ettiğinizle aynı. İnşallah hakkımda hayırlısı olur istanbul trafiğini göz önüne alarak. Ortalama kilometrede kaç kuruş yakar.[/QUOTE
İstanbul trafiğinde benzinli bir otomobilin tüketim değeri 6 lt den aşağı pek düşmez. Baktığınız otomobiller tüketim odaklı seçenekler değil. Bence ne yakar sorusunun yerine ne için yakar durumunu sorgulamalıyız. Boşu boşuna yakan bir otomobil değil Scirocco. İçiniz rahat olsun. Tüketim odaklı bir sürüşle 8-9 lt yani TL bazında km de 40-60 kuruşla gezersiniz. Ben Scirocco sahibi değilim ama bir süre kullandım ve gözlemlediğim kadarını aktarmaya çalıştım.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
benim 80.000 tl param varsa 2. el araba almam 0 tavsiyem ise o paraya (anladığım kadarı ile biraz performanslı bir araç istiyorsunuz) o fiyata leon fr dsg, astra hb 1.4 tsi 150 bg v.b. olabilir. performans önemli değilse, tasarım, sürüş zevki v.s açısından mazda3 benzinli otomatik reflex güzel olur. zevkle binersiniz.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Valla arkadaşlarda yazmışlar ama yakıt tüketimini vs düşünüyorsanız paranızı riske atmayacak birisiniz, 80 bin liraya düşük model audi veya asfaltta yorulmuş scirocco yerine daha yüksek model daha düşük kmde golf veya leon hatta 0 leon almanızı bile önerebilirim

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Volvo S80 D5 tavsiye ederim, Motor ve Sanziman olarak en sorunsuz araclardan birisidir.Yakit olarakta üzmez A5 2.0 TDI'dan az yakar hatta. Hem E segmenti ve Donanimli araca binmis olursunuz. Güvenligi de cabasi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım