Arteon Türkiye yollarında!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Arteon yolda yakalanmış, resmen alete aşık oldum. Arkasına geçip saatlerce izleyebilirim diye düşünüyorum.
WhatsApp Image 2017-05-26 at 14.03.03.jpeg
Sizce nasıl duruyor?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu araç yeni CC değil demişlerdi, tamamen farklı olucak CC ile karşılaştırmayın gibisinden :) .
Cc'den daha kaliteli olduğu belli ama cc'nin yerine üretilecek deniyordu. Altyapısal olarak bakmak lazım eski cc ile platform benzerliği var mı diye. Eskiden pheaton vardı, markası vw'di ama onun platformu s serisi düzeyindeydi mesela. Platformunu öğrenebilirsek net bir segment karşılaştırması yapabiliriz. Şöyle bir baktığında araç kaliteli duruyor ama d+'dan yukarı bir kalitesi var gibi gelmedi bana. Dediğim gibi platformunu öğrenmek gerek.

Marka 4 serisi ve a5'e rakip olacak gibi bir şeyler söylemiş ama bu tarz demeçlere pek inanmıyorum. Ford da mondeo vignale için e segmentini gözüne kestirmişti ama d+ rakiplerinden öteye gidemedi. Altyapısal olarak detaylı bilgi verebilecek olursa daha net anlayacağız. Nette mqb platformundan başka bir şey bulamadım.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Cc'den daha kaliteli olduğu belli ama cc'nin yerine üretilecek deniyordu. Altyapısal olarak bakmak lazım eski cc ile platform benzerliği var mı diye. Eskiden pheaton vardı, markası vw'di ama onun platformu s serisi düzeyindeydi mesela. Platformunu öğrenebilirsek net bir segment karşılaştırması yapabiliriz. Şöyle bir baktığında araç kaliteli duruyor ama d+'dan yukarı bir kalitesi var gibi gelmedi bana. Dediğim gibi platformunu öğrenmek gerek.

Marka 4 serisi ve a5'e rakip olacak gibi bir şeyler söylemiş ama bu tarz demeçlere pek inanmıyorum. Ford da mondeo vignale için e segmentini gözüne kestirmişti ama d+ rakiplerinden öteye gidemedi. Altyapısal olarak detaylı bilgi verebilecek olursa daha net anlayacağız. Nette mqb platformundan başka bir şey bulamadım.
Platform MQB platformu. Passat ile aynı uzunlukta kullanılmış.
Zaten Artheon çıkmadan önce adı CC sedan concept olan concept arabayı çıkardılar.
Bu aracın marketteki direk konumu bence Passat CC ile aynı. Bu da onu 4 serisi, C coupe , A5 ile rakip yapıyor.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Platform MQB platformu. Passat ile aynı uzunlukta kullanılmış.
Zaten Artheon çıkmadan önce adı CC sedan concept olan concept arabayı çıkardılar. 4 kapılı Coupe diyince VW'de akla CC geliyor.
Bu aracın marketteki direk konumu bence Passat CC ile aynı. Bu da onu 4 serisi, C coupe , A5 ile rakip yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım