KAPALI Ateşleme Bobin Arızası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, soft yazılımdan dolayı ateşleme bobini arızalanabilir mi? Arızalanırsa neden arızalanir, cunku yazilim yapilirken haritadan bobin ayarlari ile oynanilmiyor.

golf5gti

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
12
52
635
40
Aracın ne kardeşim birde buji ne var yazılım hangi firmanın detay belirten bir yazı bekliyoruz. Belki yardımcı olabilirim

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sorun cozuldu, sorunun kaynagi borusan dan alinma bujilermis, beru yerine champion buji(buyuk ihtimal sahte bide, champion in o seri kodlu bi buji yok), 15 bin km de omrunu tamamladi, ngk buji taktik, butun sorun cozuldu, yazilimda sikinti yok(2cr yazilim 116i)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sorun cozuldu, sorunun kaynagi borusan dan alinma bujilermis, beru yerine champion buji(buyuk ihtimal sahte bide, champion in o seri kodlu bi buji yok), 15 bin km de omrunu tamamladi, ngk buji taktik, butun sorun cozuldu, yazilimda sikinti yok(2cr yazilim 116i)
Ekstradan ateşleme bobini masrafınız da oldu mu?

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
knka 1.si champion iyi bir buji markası
2.si yazılımında daha kısa sürede bitmesine neden olmuştur ngk içinde geçerlidir ,100 k gidecekse 80kda falan bozulur , takılan buji çok uyumlu olmayabilir.
3.ben yazılım yüzünden şanzıman takozu kırdım aklında olsun sadece motor içi düşünme tork ve güç arttığı için bütün parçaların ömrü azalıyor , bende hayvani bi tork olduğu için orjinal şanzıman takozu dayanmadı patladı

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kanka Borusan'dan bir abim aracılığı ile bilgi aldım, açıkçası bize 3 marka geliyor, NGK, Beru, Champion. Champion en kötüsü ve bizimde stok eritmemiz lazım dedi. Bu Champion bir ilginç, üzerinde Beru numarası falan var, sitesinden girip bakıyorum, böyle bir buji yok diyor. Bi ipnelik var ama çözemedim :D zaten şu an NGK taktık, sıkıntı sıfır.

ZF8HP45 modeli 320d lerde bile kullanıldığı için sıkıntı olmaz, 450 torka kadar dayanıklı bir şanzıman.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Kanka Borusan'dan bir abim aracılığı ile bilgi aldım, açıkçası bize 3 marka geliyor, NGK, Beru, Champion. Champion en kötüsü ve bizimde stok eritmemiz lazım dedi. Bu Champion bir ilginç, üzerinde Beru numarası falan var, sitesinden girip bakıyorum, böyle bir buji yok diyor. Bi ipnelik var ama çözemedim :D zaten şu an NGK taktık, sıkıntı sıfır.

ZF8HP45 modeli 320d lerde bile kullanıldığı için sıkıntı olmaz, 450 torka kadar dayanıklı bir şanzıman.

Şanzımandan bahsetmiyorum knk şanzıman takozundan , motor kulağından bahsediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım