AUDI A3 2014 1.6 TDI İçin Fren Balatası Önerisi

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Herkese Merhaba,

Dün itibari ile her fren yapışımda çıkan o tiz sesten daral bastığı için yeni bir fren balatasının vakti geldiğine inandım ama şöyle bir sıkıntı var fren balataları hakkında en ufak bir fikir sahibi bile değilim. Benim için önemli olan fiyattan ziyade güvenilir olması sonuçta arabada hayatımızı taşıyoruz. Sizlerden Fren Balatası ve Disk önerisi alabilir miyim? Belki ikiside değişir bilemiyorum artık ne olacak ne bitecek diye. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada nedense hava kanalları üstünde olan disklere bitiyorum sizce gerekli midir değil midir bu konu hakkında da yardım ederseniz çok sevinirim.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Ate, brembo veya ebc bulabilirseniz çok iyi olur. Ben Bosch kullanıyorum. Gayet memnunum. Diğer arkadaşların dediği gibi hella pagid de çok iyidir.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
En son 2 farklı dönemde 2 set bosch kullandığımda sevememiştim.
Ate markasının TR distribrütöründen almıştım ben en son disk balata set olarak. Eğer bakarım diyorsanız ona göre araştırır dönerim size. Yeri Akasya avm tarafındaydı.
Soğutmalı (yani delikli) disklere eğer araba gerçekten aşırı yüklü değilse, sürekli piste çıkarım demiyorsanız gerek yok bence. Normal frenlerin soğutması yeterli geliyor çoğu arabada. Hele ki şu sonradan matkapla delinmiş olup ülkemizde pazarlayan insanlara kanmamanızı tavsiye ederim. İnstagramdan daha önce de konuştum ancak sorduğum sorulara karşılık olarak verilen cevaplar hiç tatmin etmedi. Normal diski alıp, delip veriyorlar resmen size. Bu diskin bir dayanımı var, sıcak soğuk farklılıklarında vereceği tepkiler var. Gider kale marka alırım ama onu almam kolay kolay.
Bosch vs gibi bir marka alırsanız fake ürüne dikkat edin. Bir çok orijinal diye satan fake ürün dolaşıyor piyasada.
Trw, ate, ferodo, textar gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ben eğer disk de değiştireceksem balata ile diski aynı marka tercih ediyorum. Ama aracınızın kilometresi, diskin et kalınlığı, fren yapınca direksiyonda ki titreme gibi şeylere göre karar verilir genelde disk değişimi.
Bu arada eğer yakın zamanda aracınızın fren hidrolik yağını değiştirmediyseniz onu da değiştirmenizi tavsiye ederim.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
En son 2 farklı dönemde 2 set bosch kullandığımda sevememiştim.
Ate markasının TR distribrütöründen almıştım ben en son disk balata set olarak. Eğer bakarım diyorsanız ona göre araştırır dönerim size. Yeri Akasya avm tarafındaydı.
Soğutmalı (yani delikli) disklere eğer araba gerçekten aşırı yüklü değilse, sürekli piste çıkarım demiyorsanız gerek yok bence. Normal frenlerin soğutması yeterli geliyor çoğu arabada. Hele ki şu sonradan matkapla delinmiş olup ülkemizde pazarlayan insanlara kanmamanızı tavsiye ederim. İnstagramdan daha önce de konuştum ancak sorduğum sorulara karşılık olarak verilen cevaplar hiç tatmin etmedi. Normal diski alıp, delip veriyorlar resmen size. Bu diskin bir dayanımı var, sıcak soğuk farklılıklarında vereceği tepkiler var. Gider kale marka alırım ama onu almam kolay kolay.
Bosch vs gibi bir marka alırsanız fake ürüne dikkat edin. Bir çok orijinal diye satan fake ürün dolaşıyor piyasada.
Trw, ate, ferodo, textar gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ben eğer disk de değiştireceksem balata ile diski aynı marka tercih ediyorum. Ama aracınızın kilometresi, diskin et kalınlığı, fren yapınca direksiyonda ki titreme gibi şeylere göre karar verilir genelde disk değişimi.
Bu arada eğer yakın zamanda aracınızın fren hidrolik yağını değiştirmediyseniz onu da değiştirmenizi tavsiye ederim.
Bu uzunca açıklama için çok teşekkür ederim. Kafamdaki soru işaretleri silindi. Bosch ozaman bir süreliğine beklemede artık benim için öyle görünüyor artık. Onun yerine önerilen markalara bakacağım. Çok fazla piste çıkan birisi değilim zaten 2 3 ayda bir anca. Delikli disklere bakmama gerek yok gibi görünüyor o zaman artık. Bende gün içerisinde araştırayım iyice ona göre kafamdaki soru işaretlerini kaldırayım.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Ate, brembo veya ebc bulabilirseniz çok iyi olur. Ben Bosch kullanıyorum. Gayet memnunum. Diğer arkadaşların dediği gibi hella pagid de çok iyidir.
EBC yellow u bir arkadaşım kullanıyor tabi o daha çok pist odaklı olduğu için. Ama güzel bir marka demişti bana bakmakta fayda var gibi duruyor.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Valeo,TRW ve Hella Pagid iyidir ben de tavsiye ederim.Boschlar için çok sert ve sesli diyorlar,kullanmadım.
Evet ya boschlar aşırı sert hani hele ilk takıldığında Golf'e takmıştım fren pedalı bir süre çok sert olmuştu. Bakalım iyice araştırmadan bir şey diyemem maalesef. En önemli güvenlik unsuru olmasa Bosch alır geçerim ama napıcaksın hayatın buna bağlı.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu uzunca açıklama için çok teşekkür ederim. Kafamdaki soru işaretleri silindi. Bosch ozaman bir süreliğine beklemede artık benim için öyle görünüyor artık. Onun yerine önerilen markalara bakacağım. Çok fazla piste çıkan birisi değilim zaten 2 3 ayda bir anca. Delikli disklere bakmama gerek yok gibi görünüyor o zaman artık. Bende gün içerisinde araştırayım iyice ona göre kafamdaki soru işaretlerini kaldırayım.
Rica ederim ne demek, forumun amacı bu zaten.

Eğer 2-3 ayda bir piste çıkarak üzerinde ki disk ve balataları bitiremediyseniz üzerinde ne varsa aynısını alın hocam. Boş yere diğer markalara bakmaya gerek yok.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım