KAPALI Audi A3 Sportback 1.0 TFSI Sport Line vs Golf 1.4 TSI Highline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erdem Kececi

Senkromeççi
27 Haz 2019
12
0
60
23
Herkese merhaba.Yeni bir araba almayı düşünüyorum ve şuanda iki araç arasındayım.Biri a3 1.0 tfsi sportback sportline(kırmızı renk).İkincisi ise golf 1.4 tsi 125 bg highline paket.Audi 36 binde vw 16 bin.Tabiki audi premium ancak 1.0 olması ve diğeri kadar dolu olmaması soru işareti oluşturuyor kafamda.Sizce hangisini seçmeliyim?Teşekkürler

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Herkese merhaba.Yeni bir araba almayı düşünüyorum ve şuanda iki araç arasındayım.Biri a3 1.0 tfsi sportback sportline(kırmızı renk).İkincisi ise golf 1.4 tsi 125 bg highline paket.Audi 36 binde vw 16 bin.Tabiki audi premium ancak 1.0 olması ve diğeri kadar dolu olmaması soru işareti oluşturuyor kafamda.Sizce hangisini seçmeliyim?Teşekkürler
audi nin premium araçları a4 ve üstü ile başlıyor, a3 e bindiğinizde içerisi yavan bir görüntü ve malzeme kalitesiyle karşılaşacaksınız, audi daha düşük hacim,daha düşük beygir sunuyor,torklar aynı golf ile fakat audi de 2000rpm de verilen torkun tamamı,golfde 1500rpm de veriliyor yani audi golfün biraz gerisinde kalacaktır,yakıt fabrika verisi olarak audi de az gözükse bile,düşük hacim daha az yakıt tüketimi demek değildir, aracın ağırlığı ,sizin ağırlığınız ve ekstra yükü de düşünürsek audi 1.4 golften daha çok yakacaktır. donanım olarak golf daha iyidir, benim şahsi görüşüm ,ben vw direksiyonlarını beğenmiyorum. audi nin direksiyonu daha güzel
dış görünüşe gelirse ,kırmızı bir audi dikkati üstüne çekecektir fakat amacınız dikkat çekmek değilde elinizdeki bütçeyle iyi hissettiren mantıklı bir araç almaksa benim tercihim golf olurdu.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
A3 alırdım.Ne kadar aynı gibi dursalar da yalıtım malzeme kalitesi ve şase tepkisi a3 ün bir tık iyi.Param varsa da a3 ün donanımlısına giderdim.Golf ve a3 arasında kalsam

Son düzenleme:

OğuzhanCANBAY

Senkromeççi
3 Eyl 2019
19
0
60
37
İstanbul
Marka
Audi
Ben Audi a3 1.6 sline dizel kullanıcısıyım ama bu hafta bayideyim bende arabayı yükseltmek istedim 1.0 motorlu q2 baktın temiz ikinci al alacaktım bayiden Bilgi alıyim diye gittim Bayideki adam 2019 1.0 motor alacağına elindeki arabayı harcama dedi uzun yolda motor yoruluyor ve motorda çok agrasif kullanımda titreme olduğunu söyledi bilgin olsun bende kendim q2 beğenmedim çok kaliteli durmuyor vw troc alma ihtimalim var çok kararsız kaldım pişman olurmuyum diye

Fuatcnkr

Asfalt Kurutucu
25 Eyl 2016
9
14
595
Ufak hacimli motorlar uzun yolda zorlandığı zaman şişme yapıyor bende 1.2tsı kullandım yaklaşık 30 35 bin hiç sorun yaşamadım atik seri hevesli bir motor ancak uzun yolda bazen üzebiliyor arkadaşlara katılıyorum a3 çok özel hissettirmiyor dış görüntüsü bence de daha hoş ancak içeride golfünde eksik kalır yanı yok opsiyon ve doluluk ileride satarkende avantaj sağlıyor kalbinizden ne geçiyorsa olur inşallah şimdiden hayırlı olsun

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ic mekan kalitesi olarak pek geride olmamasi, daha guclu motoru olmasi, daha cok donanimi olmasi, daha az km'de olmasi ve bagimsiz arka suspansiyon farkiyla Golf tercihimdir.

A3 guzel makine lakin bu karsilastirmada Golf'ten biraz daha iyi yalitim ve konfor sunabilme ihtimali haricinde pek farki oldugunu dusunmuyorum ki Golf zaten bu konularda da kullanicilarina yeteri kadarini sunabiliyor. A3'te daha guclu motor secme imkaniniz olursa isler degisebilir.

Iki aracin ilk bakista artisi ve eksisi bu yonde. Ben genelde c segment araclari premium ve normal marka diye ayirmam. Premium diye tabir edilen c liginin araclarinin daha iyi malzeme kalitesi haricinde normal markalardan fazlasini sundugunu dusunmuyorum. Sizin ihtiyaclariniza hangisi cevap veriyorsa ona gore tercih yapmalisiniz.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Sportline da katlanır aynalar ve kamera var.Bu karşılaştırmada Golfte hayalet,keyless vs varsa bir adım önde olabilir ancak donanım olarak.Yalıtım,malzeme kalitesi olarak A3 premium olarak önde tabii ki.Lakin benim kişisel fikrimde Golf almak yönünde olurdu,A3 dizel olsa belki A3 derdim ama Golf daha mantıklı gibi.Varsın 140 yerine 120 de içeri ses alsın,daha az kaliteli olsun.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Benim tercihim Golf olurdu.
Golf bence iç mekan pek te öyle geride değil.Makyajlı kasanın ana ünitesi çok şık ki bu araçta hayalet ekran da var. Malzeme kalitesi Golfün zaten iyi... bu tip oyuncaklar ile birlikte A3 den pek geride kalacağını düşünmüyorum.

1.4 tsi, 1.0 a göre biraz daha fazla yaksa da, kesinlikle çok iyi bir motor ve bence Golf e yakışan bir ünite (eski tsi-tdi kullanıcısıyım) . Oldukça rafine ve Yumuşak, esnek bir ünite.

Donanım detaylarını bilmem ama Golf daha doludur diye düşünüyorum. Eğer marka algısı, tasarım farklılıkları gibi görece bireysel tercihler olmassa Golf alınır.

Öyle yalıtım konusunda da çok keskin veya ciddi fark yaratacak bir durum da yok. Golf, hele hele 1.4 tsi ile gayet te huzurlu bir araç

RWDe39

Senkromeççi
24 Eyl 2019
38
17
70
İSTANBUL
Marka
BMW
Eğer 1.4 TSI audi deseydiniz tercihim audi olurdu. Ama şu yeni nesil ödüllü fordun vs 1.0 motorlar hakkında çok dedikodu duyar olduk. 1.cisi ustalar motoru tanımıyor , servisler tekel de sağlam paralar alıyor. Kolay piston kırdığı söyleniyor. Ayrıca daha 200 bin 300 bin gitmemiş motorlar olduğu için ömürü hakkında ön görüde yok.
Tamamen ustalardan duyduklarımı yazdım kesin bilgim yok. Ama 1.0 motorun riskine girmezdim.
Yani bende golf diyorum..

memati61

Asfalt Kurutucu
22 Tem 2019
26
3
595
26
1.0 diye kötü bakmayın ne 1.6 motorlar var 1.0 motorların gücüne yetişemiyorlar teknoloji başka birşey.

Tavsiyem şu yönde olur 1.0 100hp nin altında araç almazdım ama şöylede bir durum var +120Hp beygirin üstündeyse direk 1.0 alırdım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım