AÇIK Audi A3 Sportback vs Volkswagen Golf 7-7.5

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Selam arkadaşlar bu iki araç hakkında yorumlarınızı merak ediyorum ikisini de hiç kullanmadım, kullanıcıları varsa yorumlarını almak isterim. A3 2015-2016 model Golf 2016-2017 gibi, kmler vw de daha düşük olabiliyor, a3 ambiente paket Golf 7 veya 7.5 highline paket ikisi de dsg ve 1.6 tdi. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur fiyatlar aşağı yukarı aynı 250-280 civarı. Amacım günlük kullanım, performans yol tutuş peşinde değilim. Başka bir model tavsiyeniz varsa da açığım şimdiden teşekkürler.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Ambiante sanıyorum A3'te boş paket oluyor. Ben olsam günlük kullanım için donanımlı olması daha zevkli bir kullanım sunuyor bence. Kaldı ki A3 ile Golf arasında uçurum bir fark yok bence, zaten platform da aynı platform, motor da aynı motor. Ben olsam hem daha dolu, hem de daha yeni olmasından mütevellit Golf alırdım şahsen.

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Ambiante sanıyorum A3'te boş paket oluyor. Ben olsam günlük kullanım için donanımlı olması daha zevkli bir kullanım sunuyor bence. Kaldı ki A3 ile Golf arasında uçurum bir fark yok bence, zaten platform da aynı platform, motor da aynı motor. Ben olsam hem daha dolu, hem de daha yeni olmasından mütevellit Golf alırdım şahsen.
Şimdi şöyle a3 teki paketler biraz karışık. Ambientede deri koltuk,4 kollu direksiyon ve hız sabitleme geliyor. Konfor paketi olarak geçtiği için genelde led far ve cam tavanda oluyor çoğu araçta. Ambition pakette ise spor direksiyon, spor yay mevcut ve genelde hız sabitleme bile olmuyor her şey opsiyon olduğu için. Golf, a3 e göre donanım ve model olarak daha yüksek aslında mantıklı seçim ama a3 hep aklımın köşesinde dış tasarım olarak daha çok beğeniyorum ve audinin marka algısı da var tabi.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Şimdi şöyle a3 teki paketler biraz karışık. Ambientede deri koltuk,4 kollu direksiyon ve hız sabitleme geliyor. Konfor paketi olarak geçtiği için genelde led far ve cam tavanda oluyor çoğu araçta. Ambition pakette ise spor direksiyon, spor yay mevcut ve genelde hız sabitleme bile olmuyor her şey opsiyon olduğu için. Golf, a3 e göre donanım ve model olarak daha yüksek aslında mantıklı seçim ama a3 hep aklımın köşesinde dış tasarım olarak daha çok beğeniyorum ve audinin marka algısı da var tabi.
Yani mantık işi olarak Golf ama gönül işi olarak A3 gibi diyorsunuz. Premium markalarda özellikle BMW'de her şey opsiyon oluyor maalesef. Gönlünüzce olsun inşallah 🙏🏻

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
A3'te kullandım en boşuydu Golf'üde kullandım en dolusuydu. A3'te bixenon farlar vardı ekstra olarak. Birkere alacağınız golf daha yeni ve daha dolu. Sadece mesele hız sabitleyici değil ki ? A3'ün boşu gerçekten bomboş sadece direksiyon vites var başka hiçbir şey yok. Sırf az bir şey kaliteli diye ben A3 almazdım. Kaldı ki Golf 7 zaten sınıfının en kalitelisi kendi segmentinde. Aynı model ve km'lerde olsalar hemen hemen aynı donanımda olsalar o zaman tabi A3 ama şu şartlarda A3 mantıksız. Kalite farkı bariz hissediliyor derken mesela A3'te şurası inanılmaz kaliteli olup Golf'te kalitesiz dediği yer neresi ? Golf'ün daha kaliteli olduğu yerler bile var. A3'te benim kalite olarak tek artı olarak söyleyeceğim yer o vitesin olduğu orta konsoldur orası A4 kalitesinde. Dediğim gibi ikisinide kullandım mesela;

1-A3'te sol far kumandasının altında çekmece yok.
2-Koltuk altında çekmece yok diye hatırlıyorum.
3-Kapı içlerinde kumaş kaplı değil.

Sürüş anlamında A3 tabii ki daha rafine. Yol tutuş olarak ikiside zaten zevksizler klasik vag aracı ama iyi yol tutuyorlar tabi.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
A3'te kullandım en boşuydu Golf'üde kullandım en dolusuydu. A3'te bixenon farlar vardı ekstra olarak. Birkere alacağınız golf daha yeni ve daha dolu. Sadece mesele hız sabitleyici değil ki ? A3'ün boşu gerçekten bomboş sadece direksiyon vites var başka hiçbir şey yok. Sırf az bir şey kaliteli diye ben A3 almazdım. Kaldı ki Golf 7 zaten sınıfının en kalitelisi kendi segmentinde. Aynı model ve km'lerde olsalar hemen hemen aynı donanımda olsalar o zaman tabi A3 ama şu şartlarda A3 mantıksız. Kalite farkı bariz hissediliyor derken mesela A3'te şurası inanılmaz kaliteli olup Golf'te kalitesiz dediği yer neresi ? Golf'ün daha kaliteli olduğu yerler bile var. A3'te benim kalite olarak tek artı olarak söyleyeceğim yer o vitesin olduğu orta konsoldur orası A4 kalitesinde. Dediğim gibi ikisinide kullandım mesela;

Sürüş anlamında A3 tabii ki daha rafine. Yol tutuş olarak ikiside zaten zevksizler klasik vag aracı ama iyi yol tutuyorlar tabi.
A3 konumlandırma olarak çok doğru bir yerde, uzun süre 7.5 ve 8V Ambition kullandım peşpeşe.

1.si A3’ün önden açma eşiği ciddi olarak daha önde, sürüş dengesi spor süspansiyon ile birlikte daha rafine ve konforlu. Başlı başına bir sebep.

2.si koltuk altı çekmece var, malzeme kalitesi göğüsten başlıyor elinizin çarptığı her yerde belli ediyor kendini. Örneğin Golf’te kapı tutamaç plastikleri çıtır çıtır çıtırdarken A3’te öyle bir problem yok, A3’te ön kapılardaki malzeme kalitesi arkayla aynı fakat Golf’te durum böyle değil.

3. 7 Highline ile aralarında donanım farkı yok. Sürekli uzunyol yapmayacaksanız retrofitle çözene kadar cc olmaması kabul edilebilir ki ilanlarda opsiyonlu araçlar bulmak mümkün.

Golf 7 kaliteli ama A3 maalesef daha önde :)

Bu farkı hissetmek için art arda ikisinede binin ve sürün dediğimi fark edeceksiniz. A3, A3’tür.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
A3 konumlandırma olarak çok doğru bir yerde, uzun süre 7.5 ve 8V Ambition kullandım peşpeşe.

1.si A3’ün önden açma eşiği ciddi olarak daha önde, sürüş dengesi spor süspansiyon ile birlikte daha rafine ve konforlu. Başlı başına bir sebep.

2.si koltuk altı çekmece var, malzeme kalitesi göğüsten başlıyor elinizin çarptığı her yerde belli ediyor kendini. Örneğin Golf’te kapı tutamaç plastikleri çıtır çıtır çıtırdarken A3’te öyle bir problem yok, A3’te ön kapılardaki malzeme kalitesi arkayla aynı fakat Golf’te durum böyle değil.

3. 7 Highline ile aralarında donanım farkı yok. Sürekli uzunyol yapmayacaksanız retrofitle çözene kadar cc olmaması kabul edilebilir ki ilanlarda opsiyonlu araçlar bulmak mümkün.

Bu farkı hissetmek için art arda ikisinede binin ve sürün dediğimi fark edeceksiniz. A3, A3’tür.
Koltuk altı çekmeceler bizim 2015 golfte var ya, 7.5 la çaldılar onları :D A3 ün makyajlı versiyonunda da gitti diye biliyorum.

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat

Teşekkür ederim ben de sizinle benzer düşünüyorum. Golf gerçekten dolu dolu özellikle 7.5 highline iç mekan olarak başka bir dünya gibi. A3 ün dediğim gibi tasarımı hoşuma gidiyor, yol tutuş veya performans peşinde değilim zaten yoksa vag grubunun kenarından bile geçmezdim günlük ve uzun yol olacak şekilde kullanacağım.

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat

Haklısınız test sürüşü yapmak gerekiyor mutlaka. Ben şahsen a3 alacak olsam ambiente alırım diye düşünüyorum çünkü spor süspansiyonlar rahatsız diye duymuştum ve genelde ambition paketlerde opsiyonlar olmuyor olanların da fiyatları yüksek baya. Spor koltuklar ve direksiyon falan da eklenince aracın bilinçsiz kullanılmış olması daha olası gibi geliyor bana.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Haklısınız test sürüşü yapmak gerekiyor mutlaka. Ben şahsen a3 alacak olsam ambiente alırım diye düşünüyorum çünkü spor süspansiyonlar rahatsız diye duymuştum ve genelde ambition paketlerde opsiyonlar olmuyor olanların da fiyatları yüksek baya. Spor koltuklar ve direksiyon falan da eklenince aracın bilinçsiz kullanılmış olması daha olası gibi geliyor bana.
Kim dediyse kulaktan dolma. Golf’ten daha konforlu kesinlikle.Test imkanınız varsa ambition’ı da kullanın, öyle karar verin.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Türkiye için Ambiante dolu paket sayılabilir 😁 "Tısss"lasın istiyorsan dışını 18 S-line jantlar , 3 kol S-line direksiyon vs. yapabilirsin.

images-28.jpeg

Böyle gırtlak hayaletli falan Golf 7,5 daha çok tatmin eder; fabrika çıkışı full donanım , düşük km belki garantisi de devam ediyor olacak vs. Ama A3 yalandan Audi olmadı hiçbir zaman. Malzemede ve izolasyonda iyi fark var.

Son düzenleme:

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Türkiye için Ambiante dolu paket sayılabilir 😁 "Tısss"lasın istiyorsan dışını 18 S-line jantlar , 3 kol S-line direksiyon vs. yapabilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 35823

Böyle gırtlak hayaletli falan Golf 7,5 daha çok tatmin eder; fabrika çıkışı full donanım , düşük km belki garantisi de devam ediyor olacak vs. Ama A3 yalandan Audi olmadı hiçbir zaman. Malzemede ve izolasyonda iyi fark var.
Haklısınız ufak tefek dokunuşlarla a3 mermi gibi duruyor :)) golfde de donanım listesi 3 sayfa falan işte :)

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
596
719
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Golf 7 zaten sınıfının en kalitelisi kendi segmentinde

😂😂😂😂😂😂😂

Kaliteden kasıt nedir?

Malzeme kalitesi ise en kalitelisi değil, Güvenlik ise değil, Performans ise değil, tasarım ise göreceli ama çoğunluğa göre değil, yol tutuş ve sürüş dinamiği ise zaten hiç ama hiç değil

yani hangi anlamda sınıfının en iyisi, yukarıdakilerin hiç biri. Hepsinden bir şeyler sunuyor ama bu kadar. vw fanatikligi bazen komikten de öte oluyor
Vag haterlığı da yanı şekilde. Malzeme kalitesi ve işçilik olarak Focus mu daha iyi , Astra mı , Gulietta mı , Civic mı , Corolla mı ? Hatta premiuma da çıkalım. Eski kasa CLA mı ? , BMW 1 serisi mi ?

Golf 7'nin içi çoğu f10 kasadan bile daha kaliteli.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Vag haterlığı da yanı şekilde. Malzeme kalitesi ve işçilik olarak Focus mu daha iyi , Astra mı , Gulietta mı , Civic mı , Corolla mı ? Hatta premiuma da çıkalım. Eski kasa CLA mı ? , BMW 1 serisi mi ?

Golf 7'nin içi çoğu f10 kasadan bile daha kaliteli.
İşte buda vag fanboyluğu :D f20 olsa belki de f10 :) hahahah

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım