Audi A4 detail yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemonski

Asfalt Kurutucu
26 Eki 2016
18
26
595
İSTANBUL
Öncelikle merhaba Audi A4 B7 i sahibiyim aracımin dış krom akşamında özellikle kapı tarafında kromlarda şu lekeleri ve hafif matlasma var bunu nasil düzeltebilirim çözümü nedir ?
Ve fırça hareleri var araca pasta cila yaptırmak istiyorum fakat ne zamanım ne tecrübe nede makina var istanbul anadolu yakasındaki detail merkezleri tavsiyelerinizi bekliyorum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Öncelikle merhaba Audi A4 B7 i sahibiyim aracımin dış krom akşamında özellikle kapı tarafında kromlarda şu lekeleri ve hafif matlasma var bunu nasil düzeltebilirim çözümü nedir ?
Ve fırça hareleri var araca pasta cila yaptırmak istiyorum fakat ne zamanım ne tecrübe nede makina var istanbul anadolu yakasındaki detail merkezleri tavsiyelerinizi bekliyorum

aha açmayı planladığım konu .s aynı su lekeleri bizim a4'te de var. cilayla hallolur dediler denememiştim henüz

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
https://www.hepsiburada.com/meguiar...05?categoryId=20035745&productId=othrzg-13005

Koltuk kafalıklarında kullanılan krom renkli metaller karardığında serviste bununla temizlemişlerdi ve sıfır gibi parladı. Krom kaplamalar lekelendikçe bunu uygulayabilirsiniz.

hacı internet hjarici bu tür ürünleri satan market mağaza cart curt vs var mı ya ? şimdi sen paylaşınca hemen almak istedim ama en iyi ihtimal salı elimde olur ben de haftaya cumartesi uygulayabilirim sonra ölme eşeğim ölme... Yarın gidip hemen alabileceğim bi yer olsa keşke denizlide

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hacı internet hjarici bu tür ürünleri satan market mağaza cart curt vs var mı ya ? şimdi sen paylaşınca hemen almak istedim ama en iyi ihtimal salı elimde olur ben de haftaya cumartesi uygulayabilirim sonra ölme eşeğim ölme... Yarın gidip hemen alabileceğim bi yer olsa keşke denizlide
Sanayide oto ürünleri satan yerlerde olması muhtemel. Meguiars'ın ürünleri oldukça kalitelidir, zaten piyasada da iyi bilinen markalardan ve çoğu yerde kullanılıyor, satılıyor. Aynı markanın siyah plastik parlatıcısını da geçen gün serviste kullandım ve matlaşan, grileşen araç üstündeki siyah plastik kaplamaları pırıl pırıl yaptı ilk günkü gibi. Yani genel olarak ürünleri iyi bir marka diyebilirim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sanayide oto ürünleri satan yerlerde olması muhtemel. Meguiars'ın ürünleri oldukça kalitelidir, zaten piyasada da iyi bilinen markalardan ve çoğu yerde kullanılıyor, satılıyor. Aynı markanın siyah plastik parlatıcısını da geçen gün serviste kullandım ve matlaşan, grileşen araç üstündeki siyah plastik kaplamaları pırıl pırıl yaptı ilk günkü gibi. Yani genel olarak ürünleri iyi bir marka diyebilirim.

Megiuarsın jant parlatıcı mı ne bişeyini almıştım cidden çok memnun kalmıştım. Bugün bi bakayım bari

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
denizli metro ve koçtaşa bak bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
3 aksesuarcı gezdim yok. Pastayla çıkar dedi 3ü de
Belki işe yarar bilemem.. Ben pasta cila yaptırırken krom kaplamaları da pasta cila ile elden geçirdiler. Ama benim krom kaplamalarda herhangi bir leke veya sıkıntı olmadığı için öncesi - sonrası şeklinde bir fark göremedim. Bununla beraber ben yine de o malzeme için üretilmiş kaliteli ürünlerin daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sonax Kromaj Parlatıcı 308000 75ML http://www.hepsiburada.com/sonax-kromaj-parlatici-308000-75ml-p-OTSON308000?magaza=Otogold

Koçtaşta şundan buldum aldım 40 tlye bi deneyeceğim
Sonax da olur diye tahmin ediyorum. Piyasanın bilinen markalarından. Zaten bilinen markalardan da şaşmamak lazım. Ama uygulamaya başlamadan önce küçük bir kısımda dene, sonuca göre komple uygularsın. Öncesi - sonrası diye fotoğraflayıp bizimle de paylaşırsan makbule geçer müdür.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sonax da olur diye tahmin ediyorum. Piyasanın bilinen markalarından. Zaten bilinen markalardan da şaşmamak lazım. Ama uygulamaya başlamadan önce küçük bir kısımda dene, sonuca göre komple uygularsın. Öncesi - sonrası diye fotoğraflayıp bizimle de paylaşırsan makbule geçer müdür.

hacı sonax iyi olabilir ama audi bananeaaa dedi :D

Etki etmedi desem yeri, epey kötü durumda sanırım. yakın çekim fotoğrafa girmedim bile pcye geçtim şimdi :D

Aslında uzaktan bakınca belli olmuyor, hatta babama böyle böyle alacağım dediğimde kötü değil yav gerek yok falan dedi ben gösterince farketti. Ama işte cinslik bende :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hacı sonax iyi olabilir ama audi bananeaaa dedi :D

Etki etmedi desem yeri, epey kötü durumda sanırım. yakın çekim fotoğrafa girmedim bile pcye geçtim şimdi :D

Aslında uzaktan bakınca belli olmuyor, hatta babama böyle böyle alacağım dediğimde kötü değil yav gerek yok falan dedi ben gösterince farketti. Ama işte cinslik bende :D
Ya urun ise yaramadi ya da krom kaplamanin omru dolmus artik. Temizleme, parlatma falan ise yaramiyor. Elindeki urunu baska krom malzemeler uzerinde de denediginde bir bak bakalim sorun urunde mi degil mi anlasilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ya urun ise yaramadi ya da krom kaplamanin omru dolmus artik. Temizleme, parlatma falan ise yaramiyor. Elindeki urunu baska krom malzemeler uzerinde de denediginde bir bak bakalim sorun urunde mi degil mi anlasilir.

alfanın kapı kollarında denedim de onlar audinin krom çıtalardan kötü durumdaydı zaten hiç bahsetmiyorum :d

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
alfanın kapı kollarında denedim de onlar audinin krom çıtalardan kötü durumdaydı zaten hiç bahsetmiyorum :d
Benim koltuk kafalıkları da iyice kararmıştı. Yani lekeyi falan geçtim bildiğin simsiyah olmuştu. Linkini attığım ürün pasparlak çıkarmıştı. Belki kullandığın ürün yeterli gelmiyordur. Eğer görüntü çok kafana takılıyorsa bir de linkini yolladığım ürünü temin edip deneyiver.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
ben 2-3 yıl önce aldığım çıkma egzoz ucuna yapmıştım. Meg nxt metal polish. Before after ekleyeyim.

before:

Z9Grka.jpg

After:

4a6d1A.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ey maşallah ne güzel olmuş yav, sipariş verem bari ben bundan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Öyle deme.. Benim focus'un şu önündeki aston martin krom ızgara 1000 tl, kapı üstlerindeki krom çıtalar da 500 tl :D 1.500 liralık değişim masrafına girmemek için mecbur 100 lirayı verip alıyorsun bu ürünleri :D
benım arka tampon 1.5 :D hatta hafıf hasar var bırıne patlatcam o parayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım