KAPALI Audi A5 mi Mercedes SLK 200 mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
2009-2010 model otomatik Audi A5 Coupe mi yoksa 2004 model ve üstü yine otomatik SLK 200 mü tercih etmeliyim sizce?

İki araçta iki kapılı. SLK 200'ün convertible olması beni çok cezbetmiyor açıkçası ama bir hava kattığı tartışılmaz tabiki. Sadece aracın boyutları konusunda emin değilim. Yakın zamanda yeni kasa Mazda Mx5 gördüm ve güzel olmasına karşın bana çok küçük geldi. SLK 200'de aşağı yukarı aynı boyutlarda. A5 ise haliyle Roadsterlara göre daha normal bir araç boyutunda.

Yakıt konusu sorun değil benim için. Daha önce Alfa Romeo GT kullandım ve onda bile bir sorun yaşamadıysam bunlarda yaşayacağımı düşünmüyorum.

İki araçta 150-170 kmlerde şuanda aynı fiyat aralığında seçenekler var. Kullanan bilen önerisi olanların fikirlerini duymak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca sormak istediğim diğer konu ise şuanda alacak kadar param yok. Fakat 6-8 ay para biriktirip almak mı yoksa şimdi krediyle vs almak mı daha mantıklı olur sizce merak ediyorum. Çünkü SLK 200'ü takip ettiğim 1 ay içinde 150'den 175'e çıktı piyasası ve ben para biriktirene kadar iki araçta 200 olursa diye korkuyorum haliyle.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Daha az sorun çıkartma potansiyeli SLK200’de. 150bin ve üstü km’de bir araç alacakken en önemli kriterlerden biri bu bence. A5 ise çok daha kullanışlı bir araç tabii ki. İkisi tamamen farklı kategorilerde araçlar. Biri spor, diğeri günlük kullanıma daha yatkın vs. Bence kullanımınıza göre karar verin ona göre alın. İkisi de kendi alanında güzel araçlar. Kurlar sürekli yukarı giderken ve cari açıktan dolayı ÖTV’de geri adım atılmayacağından fiyatların düşmesi çok söz konusu görünmüyor. Bu anlamda krediyle şimdi almak mantıklı olabilir.

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
Daha az sorun çıkartma potansiyeli SLK200’de. 150bin ve üstü km’de bir araç alacakken en önemli kriterlerden biri bu bence. A5 ise çok daha kullanışlı bir araç tabii ki. İkisi tamamen farklı kategorilerde araçlar. Biri spor, diğeri günlük kullanıma daha yatkın vs. Bence kullanımınıza göre karar verin ona göre alın. İkisi de kendi alanında güzel araçlar. Kurlar sürekli yukarı giderken ve cari açıktan dolayı ÖTV’de geri adım atılmayacağından fiyatların düşmesi çok söz konusu görünmüyor. Bu anlamda krediyle şimdi almak mantıklı olabilir.

Teşekkürler. SLK 200 daha az sorun çıkarabilir ama dediğiniz gibi Audi A5 daha ileriye dönük bir araç olur sanırım. Çünkü bu alacağım aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
sadece tasarımı üzerinden yorum yapacak olursam a5 coupe bence müthiş bir araç. ama araç değerlendirirken tasarımdan önce çok daha fazla kriter olduğunu için boş bi yorumdan fazlasını yapamıyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
A5 Coupe aslında 2+2 kişilik daha çok Grand Tourer dediğimiz sınıfta yani iç hacime,
pratikliğe ve Türkiye’de satılma(piyasası olma) durumuna bakarsanız mantıklı olan o. Fakat SLK 200 sadece 2 kişilik bir araç ve arka koltuklar yok, ayrıca iç hacimi de sınırlı ve üstü açık olması sebebiyle de Türkiye’de korkulan ve istenmeyen bir araç tipi. Ama muhtemelen SLK200, A5 Coupe’dan daha dinamik bir seçenek olacaktır.

Kısacası TR şartlarında ve pratik seçenek olarak A5 Coupe, tam manasıyla sportif veya keyif faktörü içinse SLK200 derim.

WITHM

Senkromeççi
22 Şub 2020
9
0
60
28
İzmir
A5 Coupe aslında 2+2 kişilik daha çok Grand Tourer dediğimiz sınıfta yani iç hacime,
pratikliğe ve Türkiye’de satılma(piyasası olma) durumuna bakarsanız mantıklı olan o. Fakat SLK 200 sadece 2 kişilik bir araç ve arka koltuklar yok, ayrıca iç hacimi de sınırlı ve üstü açık olması sebebiyle de Türkiye’de korkulan ve istenmeyen bir araç tipi. Ama muhtemelen SLK200, A5 Coupe’dan daha dinamik bir seçenek olacaktır.

Kısacası TR şartlarında ve pratik seçenek olarak A5 Coupe, tam manasıyla sportif veya keyif faktörü içinse SLK200 derim.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Evet bende sanırım A5'e daha yakın bakıyorum. Daha ileriye dönük bir araç ki şahsen keyfiye alacağım bir araba olmayacak. Yani sırf o yüzden SLK 200'ü tercih edemem. Bayağı günlük kullanmayı düşünüyorum işe gidip gelirken vs.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım