Audi için 205/55/16 ebat lastik seçimi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadaşlar herkese merhabalar.

Babam ekim ayında audideki yazlık lastiklerin 2sini yarmıştı. Sonrasında kışlık lastiklere geçtik. Şimdi yaz için lastik araştırmalarına başladım.

Sağlam olan diğer 2 lastik continental olduğu için babam 2 adet continental alalım diyor. Ben 4 lastik alma taraftarıyım henüz o konuda ikna edemedim.
Parası benden çıkarsa hayır demez ama şu süreçte dahil olmayı düşünmüyorum :D

Babamın istediği continental, premium contact 6 için fiyat araştırdım. 400 tl civarı.
Good year efficent grip 360 TL civarlarında. Ben alfada egp'den çok memnundum. Yine egp almak istedim ama babam ısrarla conti diyor.
Michelin primacy 4 olabilir dedi, ama o lastikle ilgili olumsuz yorum çok sanırım emin değilim.

Benzer bir sürü başlık olduğunu biliyorum, biraz kurcaladım karman çorman. Hem yenilensin tazelensin araştıranlar için daha yeni yazılmış güncel konulu olsun düşüncesiyle başlık açmak istedim.

Yorumlarınız için Teşekkürler şimdiden :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sağlam olan conti'ler hangi model, hangi üretim yılına ait, kaç km yapıldı müdür ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sağlam olan conti'ler hangi model, hangi üretim yılına ait, kaç km yapıldı müdür ?

bana kalsa değişmesi lazım, 40 bin km falan oldu 2016 üretim yılı.

conti eco değil ondan eminim de pc 2 mi ney ya bi türlü onu hatırlayamadım, depoya kaldırıldığı için bakamadım da. eski fotoları inceledim baktım onlarda da bi tane yakın çekmemişim :D eski konuya da baktım onda da yazmamışım :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

conti eco değil ondan eminim de pc 2 mi ney ya bi türlü onu hatırlayamadım, depoya kaldırıldığı için bakamadım da. eski fotoları inceledim baktım onlarda da bi tane yakın çekmemişim :D eski konuya da baktım onda da yazmamışım :D
Ben premium contact 5 demiştin diye hatırlıyorum. Hatta eski sahibi alalı 20 küsur bin olmuş demiştin.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben premium contact 5 demiştin diye hatırlıyorum. Hatta eski sahibi alalı 20 küsur bin olmuş demiştin.

25bin olmuş konuda ilk mesajda gördüm ama pc ney onu hatırlamıyorum :D da lastikler baya iyi , audi faktörünün de etkisiyle 2sini yarmadan önce öyle bi olumsuz hissiyatı da olmamıştı yalan yok :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben de aynı ebatta Octavia için bakıyordum benim düşündüğüm Dunlop FM800 f/p 16’’ olarak @FurkanKarka 40.000 km kullandı bana tavsiye etmişti dişlerin dibine ekmek bandığı halde performanstan oldukça memnundu ikinci setini almayı planlıyor ama şastik biraz sert bilginiz olsun , Goodyear EGP bu lastik de fp 300 liraya bulunuyordu (2018 model bulunabilir) @Basri Amca kullanıyor oldukça memnun siz de kullanmıştınız zaten , Continental Premium Contact 6 biraz pahalı olsada oldukça alınası genel yorumları güzel A4 için konforlu güzel lastik olur. Babanız CPC6 istiyorsa bence alınır memnunda kalırsınız diye düşünüyorum. Yaza jant takımı bulabilirsem ben de 225/45R17 ebatta PS4 veya CSC5 almayı planlıyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben de aynı ebatta Octavia için bakıyordum benim düşündüğüm Dunlop FM800 f/p 16’’ olarak @FurkanKarka 40.000 km kullandı bana tavsiye etmişti dişlerin dibine ekmek bandığı halde performanstan oldukça memnundu ikinci setini almayı planlıyor ama şastik biraz sert bilginiz olsun , Goodyear EGP bu lastik de fp 300 liraya bulunuyordu (2018 model bulunabilir) @Basri Amca kullanıyor oldukça memnun siz de kullanmıştınız zaten , Continental Premium Contact 6 biraz pahalı olsada oldukça alınası genel yorumları güzel A4 için konforlu güzel lastik olur. Babanız CPC6 istiyorsa bence alınır memnunda kalırsınız diye düşünüyorum. Yaza jant takımı bulabilirsem ben de 225/45R17 ebatta PS4 veya CSC5 almayı planlıyorum.

17 ebata geçince işler değişiyor aman diyeyim. lastik fiyatlarına bakmadan sakın geçiş yapma. ben opeli alırken üstünde kış lastiği vardı. 300den 1200 lira nolcak yeaa dedim 2 bin liraya lastik aldım :D

pc6 olacak gibi duruyor şimdilik ama emin değilim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

25 bin km pc5 için sınır. Bundan sonra düşüşe gecmeye başlar yavastan. Öne yeni 6, arkaya eskiyen 5 biraz garip olur.

4 tane pc6 pahalı geliyorsa 4 tane daha uygun fiyatlı egp veya yine daha uygun fiyatlı bir Dunlop modeli de olabilir.

Baban sadece iki lastik alacağım derse de onlere yeni pc5 alın arkadakilerle aynı olsun.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
17 ebata geçince işler değişiyor aman diyeyim. lastik fiyatlarına bakmadan sakın geçiş yapma. ben opeli alırken üstünde kış lastiği vardı. 300den 1200 lira nolcak yeaa dedim 2 bin liraya lastik aldım :D

pc6 olacak gibi duruyor şimdilik ama emin değilim
CSC5’ler 500’e bulunuyor üstünde gelenler 300’den gitti şu an direkt EGP bile alsam zararım yok 800₺ farkla CSC5 ve geniş tabana sahip olmak beni çekiyor :) CPC6’da güzel lastik bence A4’ün ruhuna daha uygun olur konforu ve tutuşu yerinde güzel seçim.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
25 bin km pc5 için sınır. Bundan sonra düşüşe gecmeye başlar yavastan. Öne yeni 6, arkaya eskiyen 5 biraz garip olur.

4 tane pc6 pahalı geliyorsa 4 tane daha uygun fiyatlı egp veya yine daha uygun fiyatlı bir Dunlop modeli de olabilir.

Baban sadece iki lastik alacağım derse de onlere yeni pc5 alın arkadakilerle aynı olsun.

bu da mantıklı, pc5 düşünebilirim bak doğru dedin. ya ben de 2 tanesini alırsam sıkıntı kalmaz da ben bu aralar pek para harcamak istemiyorum sıkıntı var :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
CSC5’ler 500’e bulunuyor üstünde gelenler 300’den gitti şu an direkt EGP bile alsam zararım yok 800₺ farkla CSC5 ve geniş tabana sahip olmak beni çekiyor :)

anladım o şekil diyorsun :)) ben eagle f1 asymetric aldım 475e geçen sene mayıs ayında

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bu da mantıklı, pc5 düşünebilirim bak doğru dedin. ya ben de 2 tanesini alırsam sıkıntı kalmaz da ben bu aralar pek para harcamak istemiyorum sıkıntı var :D
O zaman dedigim gibi de yapabilirsiniz. Ben öyle üstü kaval altı Şişhane gibi sevmem. O yuzden onde farklı özellikte farklı model, arkada farklı sevmem şahsen.

Madem fazla harcamak istemiyorsun onlere yeni pc5 alın. Seneye yaza kadar arkalar idare eder. O zaman da onlara pc5 alırsınız. On arka yeni olur.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O zaman dedigim gibi de yapabilirsiniz. Ben öyle üstü kaval altı Şişhane gibi sevmem. O yuzden onde farklı özellikte farklı model, arkada farklı sevmem şahsen.

Madem fazla harcamak istemiyorsun onlere yeni pc5 alın. Seneye yaza kadar arkalar idare eder. O zaman da onlara pc5 alırsınız. On arka yeni olur.

ben hayatta 2 lastik olayını sevmem. de işte.... dediğin mantıklı geldi ama

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım