AutoClub ACT180 Nano boya koruma Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Selamlar,

Bir kampanya sayesinde edindiğim şifre ile birlikte 400 TL olan ACT180 boya koruma uygulamasını 200 TL'ye yaptırabiliyorum. Şifrenin geçerliliği bu ayın sonunda doluyor.
İşlem yapılacak yüzeyde Polytop isminde bir markanın ürünlerini kullanıyorlar. Silikonlu cila uygulaması olarak bahsediliyor ancak Sonax'ın sitesinde bu silikonlu cila ile alakalı, bir kaç yıkamadan sonra parlaklığını kaybettiği ve geçici bir çözüm olduğu yazılmış (gerçek boya koruma bu değil diye bahsediliyor)
Daha önce boya koruma veya bu uygulamayı yaptıran var mı ?
Uzun vadede boyaya herhangi bir zararı var mı ? (Boya üzerinde kullanılan kimyasallar boyanın ömrünü kısaltıp, boyayı güçsüzleştirebiliyor)

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bende bu tip şeylere inanmıyorum zaten. O kampanyadan benimde haberim var ama gidip yaptırtmam.

200₺'ye adam gibi bir şey yapılması mümkün değil.

Her şeyden önce ne kadar olduğu önemli değil, işçiliğinin nasıl olacağı önemli. 200₺ ona vereceğime hiç olmadı kendim kil alır, demiz tozu sökücü alır, dış yüzey temizliğini yapar sonra ıslak cila geçerim.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bende bu tip şeylere inanmıyorum zaten. O kampanyadan benimde haberim var ama gidip yaptırtmam.

200₺'ye adam gibi bir şey yapılması mümkün değil.

Her şeyden önce ne kadar olduğu önemli değil, işçiliğinin nasıl olacağı önemli. 200₺ ona vereceğime hiç olmadı kendim kil alır, demiz tozu sökücü alır, dış yüzey temizliğini yapar sonra ıslak cila geçerim.

Daha önce hiç boya korum yaptırmadım..İşlem detayları şu şekilde belirtilmiş ancak gene de emin olamadım :confused:
Tabi dediğiniz gibi işçilik nasıl olur önemli olan o..Bir de kampanya ile gidildiğinde genelde umursamıyorlar
Benim asıl merak ettiğim bu işlemin zararının olup olmadığı

Otomobil yüzeyindeki endüstriyel tozların temizlenmesi uygulaması olan kil temizleme, reçine temizleme, zift temizleme uygulamaları ile otomobil yüzeyi boya koruma uygulamasına hazır hale getirilir.
Polytop'un nano teknoloji ile üretilen cilaları ile çiziklerin içinin doldurulması şeklinde yapılan çizik giderme işlemi bu uygulamadaki ikinci adımdır. Polytop'un Diamant serisi bu uygulamada kullanılan cila grubudur. Çizik giderme uygulaması sonrasında Polytop Reflex serisi ile parlatma ve hare giderme aşaması da tamamlanır. Son aşamada ise Polytop Hard Wax serisi ile elde edilen parlaklığın 6 ay süresince devam etmesini sağlayacak koruma uygulaması yapılır.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Çizik gidermediklerini, doldurduklarını belirtmişler en azından. Çizik gideriyoruz deyip de dolgu yapanlar da var. Bir kaç yıkamada dolgu ürünlerin etkisi geçiyor çok bilinen(!) ve yıllardır kullanılan Meguiars pastaların bile çizikleri maskelediğini öğrendikten sonra bu işi bilen birine, doğru ürünlerle yaptırmak şart oldu.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Selamlar,

Bir kampanya sayesinde edindiğim şifre ile birlikte 400 TL olan ACT180 boya koruma uygulamasını 200 TL'ye yaptırabiliyorum. Şifrenin geçerliliği bu ayın sonunda doluyor.
İşlem yapılacak yüzeyde Polytop isminde bir markanın ürünlerini kullanıyorlar. Silikonlu cila uygulaması olarak bahsediliyor ancak Sonax'ın sitesinde bu silikonlu cila ile alakalı, bir kaç yıkamadan sonra parlaklığını kaybettiği ve geçici bir çözüm olduğu yazılmış (gerçek boya koruma bu değil diye bahsediliyor)
Daha önce boya koruma veya bu uygulamayı yaptıran var mı ?
Uzun vadede boyaya herhangi bir zararı var mı ? (Boya üzerinde kullanılan kimyasallar boyanın ömrünü kısaltıp, boyayı güçsüzleştirebiliyor)

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Yazdıklarınız tamamen doğru ama bu uygulamanın kalıcı olma gibi bir iddiası zaten yok. Web sitesini detaylı incelerseniz bu bahsi geçen uygulamanın max. 6 ay işe yarayacağı yazıyor ki ACT180 ibaresindeki 180 uygulamanın boyayı koruyacağı gün sayısını ifade ediyor. AutoClub da aynı şekilde ACT90, ACT45 gibi uygulamalar da var.

Ben buradan daha önce hizmet almadım ama evimin yakınlarında bir tane var aslında denemek istiyorum. Bahsettiğiniz kampanya da sarı kutu olsa gerek, yıl sonuna kadar devam ederse havalar serinlediğinde ben de yaptırabilirim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yazdıklarınız tamamen doğru ama bu uygulamanın kalıcı olma gibi bir iddiası zaten yok. Web sitesini detaylı incelerseniz bu bahsi geçen uygulamanın max. 6 ay işe yarayacağı yazıyor ki ACT180 ibaresindeki 180 uygulamanın boyayı koruyacağı gün sayısını ifade ediyor. AutoClub da aynı şekilde ACT90, ACT45 gibi uygulamalar da var.

Ben buradan daha önce hizmet almadım ama evimin yakınlarında bir tane var aslında denemek istiyorum. Bahsettiğiniz kampanya da sarı kutu olsa gerek, yıl sonuna kadar devam ederse havalar serinlediğinde ben de yaptırabilirim.

Max 6 ay ise yaradigini biliyorum, silikonlu cila kullanildigi ve 1-2 yikamadan sonra eski haline dondugu belirtilmis benim kafami kurcalayan o

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Eliniz maharetli ve istek ve ilginiz varsa bu konularda kendinizin temin edecegi malzemeler ile daha uzun omurlu koruma saglarsiniz ayni fiyatlara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım