AÇIK B Segment Araç Seçimi | Limit 160.000 TL

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Merhabalar,

Değerli bir arkadaşım için B sınıfı otomatik şanzıman bir araç alacağız. Bu baremde sıfır araç pek olmadığından ikinci el yönelimindeyiz. Kendisinin ilk defa aracı olacak. Şuan için küçük bir şehirde yaşıyor. Araçtan pek anlamadığı için tipi haricinde pek bir beklentisi yok.

Motor konusunda uçup kaçmasa da bayık bir makina kesinlikle istemiyorum. Bir KIA kullanıcısı olduğum için RIO'ya yakınım ama 1.4 atmosferik motoru pek tatsız. Fiyatları da biraz limitin dışında.

Özetle siz değerli forum üyelerinin önerilerini yazmasını rica ediyorum.

Vakit ayıran herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
N0fDpR.jpg

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen

Şöyle bi sahibindene düştüm de bu fiyat dilimine göre güzel araçlar gibi duruyorlar. Kullanacak kişi kadınsa da erkekse de yakıt, performans, kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi olarak geneliyle ele alındığında tatmin edeceğini düşünüyorum bu araçların. A'dan B'ye götürürken bunu biraz daha konforlu, nispeten rafine yapabilen otomobiller VAG'dan çıkıyor her ne kadar biz petrolhead tayfası hissizliğinden dolayı sevmiyor olsak da. Değerlendirilebilir bence. Özellikle Fabia'lardan biri pazarlıkla da fiyat biraz 155-158 bantlarına düşürülebilirse ben olsam düşünürdüm kesinlikle ama yine karar sizin :).

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
595
943
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo

Şöyle bi sahibindene düştüm de bu fiyat dilimine göre güzel araçlar gibi duruyorlar. Kullanacak kişi kadınsa da erkekse de yakıt, performans, kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi olarak geneliyle ele alındığında tatmin edeceğini düşünüyorum bu araçların. A'dan B'ye götürürken bunu biraz daha konforlu, nispeten rafine yapabilen otomobiller VAG'dan çıkıyor her ne kadar biz petrolhead tayfası hissizliğinden dolayı sevmiyor olsak da. Değerlendirilebilir bence. Özellikle Fabia'lardan biri pazarlıkla da fiyat biraz 155-158 bantlarına düşürülebilirse ben olsam düşünürdüm kesinlikle ama yine karar sizin :).
5 yasında benzinli fabia 160.000 .Neresi güzel bu araçların? Polo bile değil Skoda bu.
Malzeme kalitesi konusu bambaşka konu, doğan slx daha iyidir malzeme kalitesinde.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
5 yasında benzinli fabia 160.000 .Neresi güzel bu araçların? Polo bile değil Skoda bu.
Malzeme kalitesi konusu bambaşka konu, doğan slx daha iyidir malzeme kalitesinde.
Aynı fiyat bandında alınacak 2 3 yaşında micradan, veya sıfır sanderodan kaliteli, 5 yaş da bence öyle fazla büyütülecek bir yaş değil, maalesef ki ekonomik şartlarda böyle. Kaldı ki ben Fabia'yı hem hacim, hem 20 beygir fazlası hem de tasarımı olarak daha mantıklı buluyorum. Doğan SLX Kıyaslaması da komikmiş 😅 fazla bi karalama havası sezdim açıkçası...

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

Egea benimde ilk baktığım araç oldu ama ne yazık ki henüz otomatik şanzıman yok.

Sıfır sandero bulunabiliyor sanırım turbo motorlu az yakar şanzımanı biraz sarsıntısı dışnda sorun çıkarmıyormuş

Bir süre devam eden dacia tecrübemden sonra hiç yaklaşmadım. Bir bakayım fiyatlara. Çok teşekkür ederim.

eski usul atmosferik ve tork konvertorlu bir arac bence ilk araba icin idealdir. Hem sorunu az olur hemde ucup kacmaz.

Bunun adı Rio. :) Teşekkür ederim.

İlk defa aracı olacak biri için mutlaka tork konvertörlü ya da CVT şanzımanlı bir araç bakılmalı bence.

Bana kalsa direk manuel şanzıman ama kabul ettiremem. Bilgi için teşekkür ederim. Bu yorumlar beni Rio'ya götürüyor.

Zahmet etmişsiniz. Çok teşekkür ederim.

Fabia bakardım 1.0 TSI,bu bütçelere güzel seçim.

Haklısınız. Ekip arkadaşımda var ve oldukça beğenmiştim. Neden hiç aklıma gelmedi bilmiyorum. Yukarıda bir çok seçenek hazırlamış arkadaş. Mutlaka göz atacağım.

Bu fiyata çok güzel 1.4 Tdi veya 1.2 Tsi Polo bulunabilir, ki bence mis gibi de binilir.

Anlatımınıza uygun tanım : 1.2 TSi Polo

1.2 tsi polo ve fabia. Mutlaka araştıracağım. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
ben bu fiyatlara alınabilecek en yüksek model yılını almaya çalışırdım.

ford fiesta : 2017 1.6 titanyum 22.000km hatasız boyasız yazmış.

2017* BOYASIZ *22,000 kmde*OTOMATİK VİTES*1.6 TİANİUM PAKET+LED+

honda jazz : bütçeyi biraz esnetebilir ise 5-10.000 tl civarı. 1.3 elegance 2015

SAHİBİNDEN ORJİNAL

toyota yaris : 2017 arka tampon değişmiş yazıyor. ama 12.000 km gayet güzel sıfır sayılır.

MY PLAZA - 2017 TOYOTA YARİS 1.5 FUN SPECİAL 12BİN KM'DE HATASIZ

renault clio : 1.5 dci 2017 65.000 km

2017 ÇIKIŞLI CLİO 1.5 DCİ İCON OTOMATİK VİTES 17 ÇELİK JANT

peugeot 208 : 2018 1.2 26.000 km

" % O,99 ÖZEL FAİZ KAMPANYASI"ACTİVE (CAM TAVAN/HATASIZ)

opel corsa : arka camlar manuel ama 2019 17.000 km ve sıfır sayılır. birde tam otomatik uzun ömürlü vitesi diye biliyorum.

KISMET OTO PLAZA'DAN HATASIZ-BOYASIZ-DEĞİŞENSİZ 17.000 KM!

hyundai i20 : 2018 43.000 km

HATASIZ 2018 MODEL İ201.4 MPİ STYLE CAM TAVAN OTOMATİK

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Clio 4 1.5 dci kullandım ikame araç olarak. Yakıtı çok çok az. Aşırı sıkıştırmama rağmen 5.5 litrenin üstünü göremedim. Normal kullanımda bu araç çok rahat 4 litre yakar. Az yaktığı gibide çok güzel yürüyor bence. B segment küçük bir şey arasam bundan başkasına bakmam şahsen.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım