KAPALI B Segmenti Araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melanocyte

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
4
595
Arkadaşlar herkese merhaba,

Sıfır km B sınıfı otomatik vites Vw Polo, Seat İbiza, (Ford Fiesta (dizel modelde otomatik yoktur) araçları arasında kaldık. Aracı çoğunlukla bayan kullanıcak. Şimdi yıllık yapılacak yol en fazla (taş çatlasa) 7000 km. Dolayısıyla benzinli ve dizel fiyatlarını göz önünde bulundurursak bazıları benzinli araçlar fiyat olarak daha hesaplı olduğundan dizel araç yerine benzinli aracın tercih edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Benzinli bir model tercih edinilse hangisini ön planda tutardınız (donanım , vs ..) ? Ayrıca dsg ve powershift şanzımanlar kalite olarak diğerlerine göre daha istikrarlı olduğunu biliyorum. Fakat dsg kuru kavrama olduğundan şehir içinde sıkıntı yaratabileceğini söylüyorlar. Sizce nasıl bir yol izlenilmeli , görüşlerinizi bekliyorum.

Polo = 1.2 Tsi 90hp Dsg Comfortline -> 60.900,00 TL ( 3.5 lt/100 km )
1.4 Tdi 90hp Dsg Comfortline -> 72.700,00 TL (4.7 lt/100 km )

Fiesta = 1.5L TDCi 75 hp Titanium -> 67.610,00 TL ( 3.7 lt/100 km )
1.0L Ecoboost 100 hp Powershift Titanium -> 67.050,00 TL ( 4.9 lt/100 km )

İbiza = 1.4 TDI 90 HP DSG S&S Style -> 66.700,00 TL ( 3.7 lt/100 km )
1.0 EcoTSI 110 HP DSG S&S Style -> 55.900,00 TL (4.4 lt/100 km)

Teşekkürler.

rastalive

Asfalt Kurutucu
25 Eyl 2016
18
9
595
millet oyunu poloya veriyor kardeşim anlamıyorum senelerdir aynı kasa 2010 mu yoksa 2016 mı anlayamadığın donanımsız ve pahalı bir araç fiesta da senelerdir aynı ibizaya lafım yok B segmenti en mantıklı araç kesinlikle i20 diye düşünüyorum donanımı var konforu var bagajı büyük mis gibi b sınıfı

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yılda 7000 km için dizel alınmaz bence. Bizde polo var ve memnunuz. Sorunuz varsa cevaplıyabilirim ama f/p açısından 1.0 eco tsi ibiza sizin için bence daha iyi olur.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Aklinizdaki arabalarin bana gore en mantiklisi 1.0 ibiza. Nedenleri şöyle; yılda 7bin km yaptiginiz için benzinli bir araç olmalı. Polonun kasası eskidi, fiesta da eskidi ve yeni kasasının kamuflajlı fotoları internete düştü. İbiza ise onlara göre daha yeni (makyajli) ve motoru çok verimli ayrica 200 tork var. Ama ibiza çok dar bi araba ve bunaltıcı, icinde sıkılıyorsunuz. Ben bu seçeneklerden ibizayi secerdim. İncelemenizi tavsiye ettiğim bir arac var o da fabia. Onu görmeden b segmenti araç alınmamalıdır.

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
Kardeşim ben bu yıl b segmentinden araç aldım. 55.800'e skoda Fabia 1.2 Tsi 110hp aldım sanada tavsiye ediyorum. Kanımca fabiayla karşılaştıralcak tek araç polodur. poloda pahalı olduğundan ve 90 hp olduğundan küçük olduğundan eledim ve tek seçenek fabiadır ve tavsiye ediyorum. birde fiesta 1.0 ecoboost olabilir ama bilmediğim bir araç.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Polonun yakıt ortalamasını dizel benzinli karistirmissiniz sanırım tam tersi olması gerekiyor birde araç istanbul içi kullanılacaksa o değerler ancak akşam 9 sabah 7 arasında yakalanabilir bol trafikli dur kalk çok olan yerlerde o değerleri +3 4 olarak düşünün. Ben olsam şu dönemde bu araçları dusunmezdim polonun ibizanin fiestanin yüzleri çok eskidi illa seçim yapmak gerekirse fiyatindan dolayı ibiza yada fabia

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Hocam daha duruyomusunuz 1.0 ibiznın fotoğrafını atmanız gerekiyodu :D
Gerçekten sıraladıklarınız arasında en asi en mantıklı en hisli otomobil ibiza
yılda 7000 için dizel gereksiz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Söylediğiniz kriterlere göre alternatif olarak 208'e de bir bakın derim. Bir de satışı devam ediyorsa Citroen DS3 çok kaliteli ve benim çok hoşuma giden bir arabadır.

hcelebi52

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
5
3
595
Bu sınıf da alternatif çok ama polo hiç bir zaman bu sınıfın en iyi aracı olamadı hep ortalarda kaldı,ibiza desen iç mekan kalitesi çok kötü ve cezbedici bir tasarı yok.Bu sınıfda alınacak iki tane araç var biri clio digeri fiesta gerisi boş.Ülkemizde bir alman sempatisi aldı başını gidiyor ,arac soruyorsun alman iyidir,bana göre pola sınıfın kötü araçlarından biri,clio ve fistanin her anlamda gerisinde,bence clio mantıklı bir seçenek sınıfının en çok satan araçı ve ikinci elide çok iyi durumda ,şimdi birde edc cift kavrama (amnz8 aaafgggs) SANziman geldi ve bu sanziman fordun kinden cok daha iyi,tabiki tercih sizin.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu sınıf da alternatif çok ama polo hiç bir zaman bu sınıfın en iyi aracı olamadı hep ortalarda kaldı,ibiza desen iç mekan kalitesi çok kötü ve cezbedici bir tasarı yok.Bu sınıfda alınacak iki tane araç var biri clio digeri fiesta gerisi boş.Ülkemizde bir alman sempatisi aldı başını gidiyor ,arac soruyorsun alman iyidir,bana göre pola sınıfın kötü araçlarından biri,clio ve fistanin her anlamda gerisinde,bence clio mantıklı bir seçenek sınıfının en çok satan araçı ve ikinci elide çok iyi durumda ,şimdi birde edc cift kavrama (amnz8 aaafgggs) SANziman geldi ve bu sanziman fordun kinden cok daha iyi,tabiki tercih sizin.
Polo ne anlamda kötü ? İkinci el deseniz iyi. İç mekan deseniz sınıfının en iyisi. Siz aşağıdaki linke bakın.
https://www.otopark.com/2014/11/kurtlar-vadisi-volkswagen-polo-1-2-tsi-comfortline-1-0-trendline/

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
1.0 ibiza çok mantıkli bir tercih olur bnecede sizin adınıza. Ibiza zaten sınıfınin en sesizlerinden de biri valla bu bioe sirf ibiza almak icin bir sebep olur. Bu arada fabia ya da bir göz atın bence b segmentindeki en tatlı araba fabia.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen

Ülkemizde birde antialmanlar var herzaman vw inovasyon yapar diğerleri onu geliştirmek için uğraşır ülkemizde arabaların çıtasını vw belirler iç mekan olarakta vw nin kalitesiz olduğunu savunmak yanlış bence
2006 ford focus ve 2006 jetta kullandık ikisinide 2 sene kullandık jettanın verdiği güveni ford asla veremezken her ikiside 1.6 motordu birisi 4 vites birisi 6 vites fordun yalıtım konusunda 0 olduğunu söyleyebilirm ufacık rampalarda çekmeyip bağırması yolda buji atması da bacası jettadada sorun yaşadık klasik kronik sorunlardı klima ve vites vites dsg (değildi) şu an jetta 2012 kullanıyoruz malzeme kalitesinin düşmüş ama fordla yinede kıyaslanamaz. nedir bu vag çekememezliği :D @Mertcan

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Toyota yaris hybrid alın geçin derim yakıt tüketimi az , akıcı cvt şanzıman ve güzel mavi bi renk. Kadınlarda çok sever.
Eğer enteresan tasarımı kullanacak kişinin hoşuna giderse, Yaris bayanlar için harika arabadır. Dönüş çapı çok düşük, boyutlar ufak, geri görüş kamerası, hissiz ama rahat direksiyonla yormayan kullanım... Şanzımanı da sorunsuz ve genel olarak ekonomik bir araba. Sorun olabilecek tek husus, tasarımın herkese hitap etmemesi. O kısmı geçerliyse ben de tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım