KAPALI Bakım problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,803
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar.Malum Koronavirüs sebebiyle büyükşehirlere giriş çıkış yasaklandı.Bulunduğum ilde de Renault servisi yok ve geçen hafta periyodik bakımı yapılması gerekiyordu.(Yıl doldu ancak kmye henüz ulaşmadı) Sizce ne yapmalıyım? Zaten araca kısıtlı biniyorum bu yasağın kalkmasını bekleyip daha sonra bakımı serviste mi yaptırmalı yoksa bulunduğum şehirde sanayiye gidip bir ustaya mı baktırmalıyım?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,842
26,147
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Servisi arayıp bu konuyu söylerseniz muhtemelen garanti konusunda esneklik sağlayacaklardır size. Eğer garantiliyse aracınız çok da binmiyosanız yardımcı olurlarsa boşa bozmayın garantisini

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,676
2
9,593
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çoğu servis yerinde bakım hizmeti vermeye başladı , bence bir danışın , olmazsa zaten araca çok binmiyorsanız 300-500 km bakımın aksaması sorun çıkarmayacaktır :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,676
2
9,593
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yerinde bakım hizmetinden haberim yoktu.Eğer ekstra yüksek bir ücret istenmiyorsa çok mantıklı olur.Teşekkürler.

İstemiyor olmaları lazım , hatta çoğu zaman yanınıza yol yardım ekibi geliyor aracınızı alıyorlar serviste bakım onarım işlemlerini hallediyorlar ve aracınızı size geri teslim ediyorlar bu hizmet içinde 2-4 saat vaktinizi istiyorlar ve dezenfekte işlemi yapıp aracınızı teslim ediyorlar :) siz bir danışın ne olur ne olmaz :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,803
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
İstemiyor olmaları lazım , hatta çoğu zaman yanınıza yol yardım ekibi geliyor aracınızı alıyorlar serviste bakım onarım işlemlerini hallediyorlar ve aracınızı size geri teslim ediyorlar bu hizmet içinde 2-4 saat vaktinizi istiyorlar ve dezenfekte işlemi yapıp aracınızı teslim ediyorlar :) siz bir danışın ne olur ne olmaz :)
Tekrar teşekkür ederim.Yarın bu konuyu öğrenip durumu burda paylaşırım.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,803
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Selamlar arkadaşlar.Servis ile görüştüm ve yerinde hizmet şeklinde bir durumdan(Özellikle farklı şehirde olduğumu ve büyükşehre giriş çıkış yasağı olduğunu belirtmeme rağmen) bahsetmediler.Davet gönderme uygulaması varmış.Servis bilgilerin olduğu bir yazı çıkarıp mail atıyormuş ve bu yazı ile giriş çıkış yapılabiliyormuş.Sizce bu durumda ne yapmalı? Ücretin de 1400-1600 tl arası tutacağı söylendi.Yapılacak işlemler
*yağ bakımı,
*tüm filtrelerin değişimi,
*bujilerin değişimi,
*fren hidroliği

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,676
2
9,593
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yetkili servis olduğu için sanırım bana fiyat çok geldi :D fiyatta pazarlığınızı yapın iskonto yapsınlar bir şeylerde hediye etsinler ozonla dezenfekte vs. Sonrasında karar tekrar sizindir ama şuda var yasağın kalkacağı söyleniyordu en son :)

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Bugün kaymakamlıktan onay aldım. Servis randevusu mail şeklinde atılınca giriş çıkış yapılabiliyor mazaretle birlikte, yasağın ayın 18'inde kalkacağı söyleniyor, bende pzt günü ilçedeki servise gideceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım