bakım sırasında koyulan fazla yağ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
dostlar sizinde fikrinizi almak için konuyu açtım.önceden açılmışydı başlık bulamadım ama açıldıysa kusuruma bakmayın.şimdi asıl meseleye gelecek olursak bugün arabamın bakımını yaptırdım ve usta sağolsun yağı 0.4-0.5lt fazla koydu yanlışlıkla.tabi benim içime kurt düştü dedim zarar vermesin usta.yarım litreye kadar birşey olmaz dedi ama içime sinmedi benim.bende enjektör ve serum hortumuyla gidip fazla olan yağı kendim çektim :D şimdi benim bildiğim fazla yağın zararları var ama internette 0.3lt ye kadar birşey olmaz gibi yazılar görünce sizede danışmak geldi içimden

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Daha sonra tahrik hatası yakıttan olabilir diye oktan artırıcı katkı aldık, gene çözülmedi hata. Neyse, gökçe abi egzoz yaptırdı(spor kat+free flow orta susturucu). En son Gökçe abinin motoru bir gün boş boş incelerken bir baktık karter yağ içinde. 5 litre yağ koymuşlar kapasitesi 4.2 litre olan motora 2CR'de.
Benim şu kısımdan anladığım kadarıyla pek sağlıklı bir durum değil. Sanayi efsanesi de olabilir arabadan arabaya da değişebilir tam bir bilgim yok malesef bu konuda @motorsinann en sağlıklı bilgiyi verebilir.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Bizdede araç 3.8L alırken usta nasıl olsa LPG var zaten Fiat motoru yağı yakar dediler . 2 ay boyunca yer yer devir cevirerekte kullandık ama yakmamişti :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Benim şu kısımdan anladığım kadarıyla pek sağlıklı bir durum değil. Sanayi efsanesi de olabilir arabadan arabaya da değişebilir tam bir bilgim yok malesef bu konuda @motorsinann en sağlıklı bilgiyi verebilir.
fazla yağ keçeleri patlatır ve hatta yatak bile sardırır.yağlama sırasında basınç yüksek olacağından sağlıklı yağlamada olmaz motor yorulurda

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
litre olarak fazla koyulduğu zaman dizel motorun sonu olabilir, kol çıkarmaya krank kesmeye kadar gider ama her iki motorda da 200-300 ml den bişey olmaz en fazla keçe patlatır onu da o kadar az yağdan patlatmaz, tahrik hatasını bobinden veriyordu galiba bmwler

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sattık, kurtulduk, kafa rahat :) Gökçe abiye sıfır araba aldırdım kafası rahat etsin diye, hala neden yetkili serviste 0w20 yağ koyuyolar diye kafayı bozdu :D

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arabaya fabrikanın önerdiği kadar yağ koymakra fayda var. Fazlasını bildiğim kadarıyla araba yakıyor zaten ama arabanın da bir kapasitesi var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım