Bebek arabasi vs Hatchback

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hatchback arabasi olup bebek arabasi tecrubesini paylasabilecek olan var mi ? Hatchbackten vazgecmek istemiyorum, bebek gelince bir de arabasi olacak mecburen, bagajda ne kadar yer kaplayacagini ne kadar kullanisli olacagini pek kestiremiyorum, bu konuda deneyimi olan paylasirsa sevinirim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,379
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bizim nerdeyse bütün arabalarımız hatchback oldu ve 4 kişilik aileyiz :D Baston bebek arabaları çapraz olarak sığıyor.Diğer enlemesine katlanan arabalar ise rahatça sığıyor hblerin bagajına.Bu konuya @istanbul ve @stan daha bilgili bi şekilde cevap verebilir :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bizim nerdeyse bütün arabalarımız hatchback oldu ve 4 kişilik aileyiz :D Baston bebek arabaları çapraz olarak sığıyor.Diğer enlemesine katlanan arabalar ise rahatça sığıyor hblerin bagajına.Bu konuya @istanbul ve @stan daha bilgili bi şekilde cevap verebilir :)

varsa bir resim arabilirmisiniz ? baston bebek arabasi nasil bisey ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,379
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
varsa bir resim arabilirmisiniz ? baston bebek arabasi nasil bisey ?
Kırmızı olan baston bebek arabası.Katlanma tipleri bu şekilde.
93c900fa6445a89fb35b8ba83de87d40.jpg
d8686873f5ef2999caacbcc2fa3420bb.jpg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Tesekkurler , gorunuse gore endise etmemi gerektirecek bir durum yok :)

Merhaba
Ben A sınıfı Hyundai i10 kullanıcısıyım..
Aracımda normal bebek arabası var. Yani baston tipi değil. Gayet büyük ,katlanır bir bebek arabası. Üstelik Puseti ile iki parça.

Aracımın bagajında arabayı taşırken, puseti arka sol yolcu koltuğuna bağlıyorum..
Bu benim bebek arabam : https://www.e-bebek.com/joie-litetrax-3-travel-sistem-bebek-arabasi-p-joi-t1112gaurb000/

20170322_192233-1664x936-jpg.5417

Buda aracın içindeki pozisyonu.
d7jqnV.jpg

XEWYBR.jpg

5G9R8j.jpg

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
X liraya öğrenci arabası, Y liraya bayan arabası gibi başlıklar göre göre alışmışım. Bebek arabası başlığını görünce "önce ucuz bişey al trafikte acemiliğini atsın, daha sonra 18ine gelince kendi arabasını alır artık kerata" şeklinde bi öneri vermeye gelmiştim. Dönüyorum. :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tekerlekleri sökülen modellerden tercih edersiniz daha rahat edersiniz. Ablamlar golfe rahat sığıyor öyle sıkıntı olmuyor

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Benim arabanın başlığında bu konuyu çok konuşmuştuk, fotolar falan da var. Warmhatch | Alfa Romeo Mito başlığına bakabilirsin.

Baston tipi bebek arabaları yeni doğanlara uygun olmuyor. O tipler ancak 1 yaş sonrası kullanılıyor.

Bebek arabası alırken dikkat etmen gereken 2 konu var: ilki tekerleklerin çıkabiliyor olması, diğeri de arabanın kolay katlanabilir olması.

Hatch back arabada pandizotu çıkarıp atınca, ciddi yükleme hacmin oluyor. Tepelemeli şekilde bagajın güzelce kullanırsın.

Benim sadece arka koltuğun bagaja bakan metal kısmında çok fazla çizik oldu. Bebek arabasını yüklerken, indirirken falan sürttüğü çok oluyor. Onun dışında rahatça kullanıyorsun.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Benim arabanın başlığında bu konuyu çok konuşmuştuk, fotolar falan da var. Warmhatch | Alfa Romeo Mito başlığına bakabilirsin.

Baston tipi bebek arabaları yeni doğanlara uygun olmuyor. O tipler ancak 1 yaş sonrası kullanılıyor.

Bebek arabası alırken dikkat etmen gereken 2 konu var: ilki tekerleklerin çıkabiliyor olması, diğeri de arabanın kolay katlanabilir olması.

Hatch back arabada pandizotu çıkarıp atınca, ciddi yükleme hacmin oluyor. Tepelemeli şekilde bagajın güzelce kullanırsın.

Benim sadece arka koltuğun bagaja bakan metal kısmında çok fazla çizik oldu. Bebek arabasını yüklerken, indirirken falan sürttüğü çok oluyor. Onun dışında rahatça kullanıyorsun.

yeni araba siparisini verip odemeyi yaptiktan 1 ay sonra esimin hamile oldugunu ogrendim , araba da bmw 1 serisi haliyle biraz dusundurdu, biraz kararsiz kalmistik bebekle sigarmiyiz diye, bebek arabasini arastirmak icin uzun zamanim var :) tavsiyeleriniz icin tesekkurler, simdi sizin basliga bakicam

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
yeni araba siparisini verip odemeyi yaptiktan 1 ay sonra esimin hamile oldugunu ogrendim , araba da bmw 1 serisi haliyle biraz dusundurdu, biraz kararsiz kalmistik bebekle sigarmiyiz diye, bebek arabasini arastirmak icin uzun zamanim var :) tavsiyeleriniz icin tesekkurler, simdi sizin basliga bakicam
Oncelikle bebek simdiden hayirli olsun, babalik muhtesem birsey :D
Bende bebek gelmeden 1-2 ay once Mercedes B180 almistim, aslinda hatchback sayilmaz, kendisi MPV olarak geciyor. Acayip rahat etmistik. Zaten bence bebekli aileler icin Hatchback veya MPVler, sedanlardan daha mantikli (SUV veya station olsa tabiki harika :D) @stan inda dedigi gibi pandizotu cikarinca bebek arabasi gibi sekilsiz malzemeleri yerlestirmek sedanlardan daha kolay oluyor. Ama bi arkadasimin A180 i vardi, ve bebek arabasinin tekerlekleri cikabilmesine ragmen (bizimkiler cikmiyordu) cok sikinti yasamisti.
Bu arada bebek arabasi icinde birkac kucuk tavsiye vereyim istedim, mutlaka zaman yaklastikca bol bol arastiracaksin ama aklinda bulunsun :D
- tabiki ilk olarak katalandiginda az bir hacim kaplamasi
- hafif olmasi
- acilis kapanis kolayligi (benimki tek elle acilip kapanabiliyordu, yani tek basinayken bile cocugu kucagina alip kapatip bagaja yerlestirebilme imkanin olur)
- mumkunse cift yonlu kullanilabilme opsiyonu
- puset monte edilebilmesi ve kolay monte olabilmesi
- tam duz 180 derece olmasa da bayaa yatabiliyor olmasi (ozellikle cocuk kucukken cok gerekli, devamli o pozisyonda uyuyacak.
- eger arabanin bagajina sorunsuz sigiyorsa, tekerlekleri cikan modellere gerek yok bence, sadece vakit kaybi tak-cikar, tak-cikar
UYKUSUZ GECELERE HAZIRLIKLI OLUN, BOOOOL BOOOL UYUYUN :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
HBler sedanlardan daha mantıklı zaten ya bebek arabası falan için. Pandizotu söktükten sonra bayaaaaaaa geniş bir bagaj hacmi oluyor, hem de yüklemesi rahat oluyor sedanlara göre. o yüzden sıkıntı edecek bir şey olduğunu düşünmüyorum ben.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Oncelikle bebek simdiden hayirli olsun, babalik muhtesem birsey :D
Bende bebek gelmeden 1-2 ay once Mercedes B180 almistim, aslinda hatchback sayilmaz, kendisi MPV olarak geciyor. Acayip rahat etmistik. Zaten bence bebekli aileler icin Hatchback veya MPVler, sedanlardan daha mantikli (SUV veya station olsa tabiki harika :D) @stan inda dedigi gibi pandizotu cikarinca bebek arabasi gibi sekilsiz malzemeleri yerlestirmek sedanlardan daha kolay oluyor. Ama bi arkadasimin A180 i vardi, ve bebek arabasinin tekerlekleri cikabilmesine ragmen (bizimkiler cikmiyordu) cok sikinti yasamisti.
Bu arada bebek arabasi icinde birkac kucuk tavsiye vereyim istedim, mutlaka zaman yaklastikca bol bol arastiracaksin ama aklinda bulunsun :D
- tabiki ilk olarak katalandiginda az bir hacim kaplamasi
- hafif olmasi
- acilis kapanis kolayligi (benimki tek elle acilip kapanabiliyordu, yani tek basinayken bile cocugu kucagina alip kapatip bagaja yerlestirebilme imkanin olur)
- mumkunse cift yonlu kullanilabilme opsiyonu
- puset monte edilebilmesi ve kolay monte olabilmesi
- tam duz 180 derece olmasa da bayaa yatabiliyor olmasi (ozellikle cocuk kucukken cok gerekli, devamli o pozisyonda uyuyacak.
- eger arabanin bagajina sorunsuz sigiyorsa, tekerlekleri cikan modellere gerek yok bence, sadece vakit kaybi tak-cikar, tak-cikar
UYKUSUZ GECELERE HAZIRLIKLI OLUN, BOOOOL BOOOL UYUYUN :D

Tesekkurler, simdilik pek bisey anlamadim, cocugumuzu kucagimiza alana kadar inanmasi zor geliyor bana :) Simdilik manav bakkal kosusturmacasi var dogumdan sonra da uykusuz geceler olacak belli ki :) Hocam bu bebek arabalarinin fiyat/performans markasi kimdir ? var mi tavsiye ettiginiz kullanisli ve kaliteli bir yada birkac marka ? cok kullanisli gorunuyorlar ama 2-3 katlama tak cikardan sonra elimizde kalmasin :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Tesekkurler, simdilik pek bisey anlamadim, cocugumuzu kucagimiza alana kadar inanmasi zor geliyor bana :) Simdilik manav bakkal kosusturmacasi var dogumdan sonra da uykusuz geceler olacak belli ki :) Hocam bu bebek arabalarinin fiyat/performans markasi kimdir ? var mi tavsiye ettiginiz kullanisli ve kaliteli bir yada birkac marka ? cok kullanisli gorunuyorlar ama 2-3 katlama tak cikardan sonra elimizde kalmasin :)
Walla ben 3 yil once almistim, o zaman baya arastirdik, gittik baktik, denedik, olctuk, bictik vs vs. Britax romer almistik modelini tam hatirlamiyorum ama alman mali ve cok kaliteli, hala sapasaglam evde 2. cocugu bekliyor :D
Ama dedigim gibi tek elle acilip kapanabilen bir modeldi, yanilmiyorsam 6 kg di.
Emin degilim ama bu olabilir: (ana kucagi ile birlikte almistim, o da bebek arabasina monte edilebiliyor bi aparatla birlikte)
http://www.hepsiburada.com/britax-r...peIumGeQ8JzqSflsCL2HDPnw1RTNqVdUaAssOEALw_wcB
tek eksigi cift yonlu degildi. Ama simdi daha yeni fonksiyonel, hatta hafifleri cikmistir, arastirmak lazim.
En iyi yontem yorumlara ve teknik ozelliklere bakarak 4-5 model belirlemek, magazalara gidip tek tek incelemek.
Cok secenek var, insanin kafasi fena karisiyor (ben biraz fazla detayciyimdir, f/p ye cok onem veririm) ama yine de zevkli isler bunlar :D

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben bebek arabasını almadan önce E-bebek Bostancıda stand ürününü alıp, reyon görevlisi ile arabaya götürdük. Standa görevlisi eşliğinde katlayıp arabanın bagajına olup olmadığını test ettik. Öyle bir olduki resmen cuk otordu. Pandizotu tabi söküp, koltuğun sırtlığına dayadım. İstersem dik olarakda duruyor ama, geri görüş sıfıra düşüyor.

Almak istediğiniz bebek arabasını sizde bu şekilde test edip , ona göre alın.. Bu arada bebek arabası hakkında bir iki tavsiyem olcak.
Alacağınız bebek arabasınının kemerleri çok ince olmamasına dikkat edin. benim kemerler çok ince ve süngerleri de işlevsiz olduğundan burdan bir gol yedim. Çoçuk hareketli ise ince kemerler acıtabiliyor.

Tekerleri ne kadar boyukse okadar iyidir. Bizim bebek arabasının tekerleri çok büyük olduğundan basamaklarda, kaldırımlarda, kötü yüzeylerde trasit geçiyor.

küçük tekerli arabalar takılıyor.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben bebek arabasını almadan önce E-bebek Bostancıda stand ürününü alıp, reyon görevlisi ile arabaya götürdük. Standa görevlisi eşliğinde katlayıp arabanın bagajına olup olmadığını test ettik. Öyle bir olduki resmen cuk otordu. Pandizotu tabi söküp, koltuğun sırtlığına dayadım. İstersem dik olarakda duruyor ama, geri görüş sıfıra düşüyor.

Almak istediğiniz bebek arabasını sizde bu şekilde test edip , ona göre alın.. Bu arada bebek arabası hakkında bir iki tavsiyem olcak.
Alacağınız bebek arabasınının kemerleri çok ince olmamasına dikkat edin. benim kemerler çok ince ve süngerleri de işlevsiz olduğundan burdan bir gol yedim. Çoçuk hareketli ise ince kemerler acıtabiliyor.

Tekerleri ne kadar boyukse okadar iyidir. Bizim bebek arabasının tekerleri çok büyük olduğundan basamaklarda, kaldırımlarda, kötü yüzeylerde trasit geçiyor.

küçük tekerli arabalar takılıyor.

cok guzel tavsiyeler :) hepsine dikkat edecem. tesekkurler.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
cok guzel tavsiyeler :) hepsine dikkat edecem. tesekkurler.
Ben de deneyimimi aktarayım;

- bebeğin rahat oturma-yatma pozisyonu,
- arabanın çift taraflı kullanımı,
- kumda, Arnavut kaldırımda sürüşü,
- kullanıcı tavsiyeleri,
Vb faktörleri üst üste koyup ebebek kampanyasından casual Cadillac travel sistem bebek arabası aldık.

Tamam bebek arabası anlatıldığı kadar iyi ancak 440lt bagajın kullanımını mafetti. Siz siz olun alın ürünü koyun bagaja bir de bagajda nasıl duruyor görün derim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım