Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bizim koğuşlarda valiz odası vardı, dolaba koyamadığımız eşyaları oraya koyduk, başka birlikleri bilemedim tabi de gideceğin birlikten bilgi alman daha doğru olur
Öyle yaparım artık. Neyse en olmadı ucuz yollu, çalınırsa da koymayacak bir makine alırım. Kullan at tarzında :D

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Telefon olayı değişir yerden yere, hiçbelli olmaz. Bundan 3 4 sene önce 5s kullanan asker biliyorum :d

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çok başlıklı makineler var onlar ancak işe yarıyor zaten. Bakalım belki yüzümü jilete alıştırmak için askerden 1 ay önce her gün jiletle traş olmaya başlarım :D
Sakin yapma daha sertlesir direk. En guzeli hassas ciltler icin kanatmayi onleyen tras kopugunden alman. Gemide ben oyle yapmistim makinem bozulunca

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Geçmiş olsun hocam :D

2 Mart'ta Amasya'ya gidiyorum ben de. Var mı tavsiyelerin ? Komutanlar nasıl, tuvalet, banyo durumları falan nasıl ?
Eyvallah teşekkür ederim:)

Öncelikle en kalabalık bedelli birliğine gidiyosun, her şey için sıra beklemeye hazırlan :D 5500 kişi civarındaydık biz. Koğuşumuz da 64 kişilikti, kaloriferler belirli saatlerde yanmasına rağmen farkedilmiyor :D

Madde madde aklıma gelenleri yazayım, sorun olursa ekstra cevaplarım.
  • Cep telefonu sokmak çok zor, xray cihazıyla arama yapılıyor girişte. Eğer bulurlarsa mobil ptt ile eve yollatıyorlar.
  • Makas, spray deodorant, bıçak, ilaç gibi ürünler de tespit edilirse alınmıyor. Parfümlerini çöpe atanları gördüm. Onları da usta askerler aldı :D
  • Hastalık çok büyük problem, revir talebe karşılık veremiyor. Tylolhot vs antiviral ürünler götürmek akıllıca olur.
  • Tuvalet ve banyolar şaşırılacak derecede temizdi bizim bölükte. 2 günde bir çok rahat şekilde duş alınabiliyor, hassas olan biri her gün bile alabilir.
  • Yemekler hep etli çıkıyor ama ekseriyetle lezzetsizdi. Yemek seçmeyen biri için sıkıntı yok. Kahvaltılar zayıf. Yemekleri özel özel şirket yapıyor. Ayrıca kantinde de pide, hamburger tarzı fastfood ürünleri bulunuyor ama kalite yerlerde.
  • Bir bölük hariç dolaplar çok küçük. Bu yüzden fazla eşya götürsen de sığmayacağı için sivil eşya deposunda valizinde kalacak. O da günde yarım saat açılıyor eşya devir daimi yapılabilir.
  • Kantinde genel olarak ihtiyaç malzemeleri bulunuyor, zor durumda kalınırsa iş görecek ürünler var. Pudra, don, fanila vs.
  • ÇAY YOK. Her yerde otomat var, kantinde de sallama çay. Demleme çay yok. Belki sizin zamana kadar gelir.
  • Ayakların taraklı ise botunu 2 numara büyük al. Ciddi bir eğitim yok ama disiplinli bir tugay. Yürüyüş çalışırken bile bot ayağı perişan ediyor. Ortopedik tabanlık+2 numara büyük bot işi çözer.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, merak ettiklerin varsa ayrıca cevaplıyım. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Öncelikle en kalabalık bedelli birliğine gidiyosun, her şey için sıra beklemeye hazırlan :D 5500 kişi civarındaydık biz. Koğuşumuz da 64 kişilikti, kaloriferler belirli saatlerde yanmasına rağmen farkedilmiyor :D

• Cep telefonu sokmak çok zor, xray cihazıyla arama yapılıyor girişte. Eğer bulurlarsa mobil ptt ile eve yollatıyorlar.
  • Makas, spray deodorant, bıçak, ilaç gibi ürünler de tespit edilirse alınmıyor. Parfümlerini çöpe atanları gördüm. Onları da usta askerler aldı :D
  • Hastalık çok büyük problem, revir talebe karşılık veremiyor. Tylolhot vs antiviral ürünler götürmek akıllıca olur.
  • Tuvalet ve banyolar şaşırılacak derecede temizdi bizim bölükte. 2 günde bir çok rahat şekilde duş alınabiliyor, hassas olan biri her gün bile alabilir.
  • Yemekler hep etli çıkıyor ama ekseriyetle lezzetsizdi. Yemek seçmeyen biri için sıkıntı yok. Kahvaltılar zayıf. Yemekleri özel özel şirket yapıyor. Ayrıca kantinde de pide, hamburger tarzı fastfood ürünleri bulunuyor ama kalite yerlerde.
  • Bir bölük hariç dolaplar çok küçük. Bu yüzden fazla eşya götürsen de sığmayacağı için sivil eşya deposunda valizinde kalacak. O da günde yarım saat açılıyor eşya devir daimi yapılabilir.
  • Kantinde genel olarak ihtiyaç malzemeleri bulunuyor, zor durumda kalınırsa iş görecek ürünler var. Pudra, don, fanila vs.
  • ÇAY YOK. Her yerde otomat var, kantinde de sallama çay. Demleme çay yok. Belki sizin zamana kadar gelir.
  • Ayakların taraklı ise botunu 2 numara büyük al. Ciddi bir eğitim yok ama disiplinli bir tugay. Yürüyüş çalışırken bile bot ayağı perişan ediyor. Ortopedik tabanlık+2 numara büyük bot işi çözer.
Çok teşekkürler hocam..

Cep telefonu yok derken, kamerasız, akıllı olmayan, eski nesil telefonlara da mı izin yok ?
Tırnak makası, deodorant falan nasıl almazlar aklım almıyor. Hadi tırnaklar uzamaz ama deodorantsız nasıl olur kestiremiyorum. Yinede bir şansımı denerim deodorant için :D
Çay olayını duymuştum. Arkadaşım Kütahya'ya gitti havacı olarak. Orada da sadece sallama çay varmış ve berbatmış.
Ayaklarım taraklı maalesef. Gitmeden kaliteli bir tabanlık alacağım ama botu muhakkak büyük boy al diyorsun yani. Öyle yaparız artık :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Çok teşekkürler hocam..

Cep telefonu yok derken, kamerasız, akıllı olmayan, eski nesil telefonlara da mı izin yok ?
Tırnak makası, deodorant falan nasıl almazlar aklım almıyor. Hadi tırnaklar uzamaz ama deodorantsız nasıl olur kestiremiyorum. Yinede bir şansımı denerim deodorant için :D
Çay olayını duymuştum. Arkadaşım Kütahya'ya gitti havacı olarak. Orada da sadece sallama çay varmış ve berbatmış.
Ayaklarım taraklı maalesef. Gitmeden kaliteli bir tabanlık alacağım ama botu muhakkak büyük boy al diyorsun yani. Öyle yaparız artık :D
Tuşlu telefonlarda sıkıntı yok tabiki kullanılıyor. Deodorant içerde de satıyolar ama kokusu iğrenç :D ben roll-on götürmüştüm sıkıntı çıkmadı. Tırnak makası da var içeride. Bazılarından da tırnak makasının törpü kısmını kırarak içeri aldıklarını duymuştum. Benim makasım törpüsüz basit bir şeydi içeri soktum sıkıntı olmadı.

Benim ayağım 45 numara, botu 47 aldım rahat ettim hiç vurmadı ayağıma. Botların içi goretex malzeme kaplanmış, ben epey rahat ettim.

Bir de, sabah erken saatlerde katılmaya çalışırsan iyi olur. İlk mangalarda olursun ve genelde işler sırayla yapıldığı için avantajlı oluyor. Ayrıca kamuflaj dağıtımında da önceden gitmenin faydası oluyor, ben iri kıyım olduğum için kıyafet konusunda rahat edebilmek için ordakileri biraz rahatsız ettim :D geç gitseydim fazla seçeneğim olmayabilirdi.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Genel bir uyarı da şu olsun. Tuşlu telefonunuzu kendiniz ayarlayın. Gideceğiniz yerlerde asker telefonu adı altında abuk subuk markasız telefonlar satılıyor ve çoğu bozuluyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tuşlu telefonlarda sıkıntı yok tabiki kullanılıyor. Deodorant içerde de satıyolar ama kokusu iğrenç :D ben roll-on götürmüştüm sıkıntı çıkmadı. Tırnak makası da var içeride. Bazılarından da tırnak makasının törpü kısmını kırarak içeri aldıklarını duymuştum. Benim makasım törpüsüz basit bir şeydi içeri soktum sıkıntı olmadı.

Benim ayağım 45 numara, botu 47 aldım rahat ettim hiç vurmadı ayağıma. Botların içi goretex malzeme kaplanmış, ben epey rahat ettim.

Bir de, sabah erken saatlerde katılmaya çalışırsan iyi olur. İlk mangalarda olursun ve genelde işler sırayla yapıldığı için avantajlı oluyor. Ayrıca kamuflaj dağıtımında da önceden gitmenin faydası oluyor, ben iri kıyım olduğum için kıyafet konusunda rahat edebilmek için ordakileri biraz rahatsız ettim :D geç gitseydim fazla seçeneğim olmayabilirdi.
Anladığım kadarıyla kıyafet üstüne sıkılan, parfüm niyetine olan deodorantlara izin vermiyorlar. Benim ki kokusu olmayan, koltuk altı deodorant olduğu için onu sokarım muhtemelen :D Tırnak makasına ise bakarız. Zaten gitmeden önceki gün kessem 20 günde uzamaz o kadar. Telefon olayına da bakacağım artık. Belki götürürüm belki hiç götürmem kafa dinlerim :D

Otobüsle gideceğim ben. O yüzden muhtemelen gece bileti alırım sabah erken orada olurum. Herkesin ortak sözü sabah erken orada olun. Onu hallederim bir şekilde. Teşekkür ettim hocam :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Haydi gözünaydın geçmiş olsun :)

2 arkadaşım daha aysonu amasyaya teslim olacak, açıkcası bir yer anladığım kadarıyla. büyük yer olduğu için kantin de büyükmüş. Hamburger pide falan da çıkıyor :D

bizde onlar yoktu, Jandarma olarak yaptığıma şükretmem gerek sanırım sadece 99 kişiydikte

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Haydi gözünaydın geçmiş olsun :)

2 arkadaşım daha aysonu amasyaya teslim olacak, açıkcası bir yer anladığım kadarıyla. büyük yer olduğu için kantin de büyükmüş. Hamburger pide falan da çıkıyor :D

bizde onlar yoktu, Jandarma olarak yaptığıma şükretmem gerek sanırım sadece 99 kişiydikte

Teşekkür ederim. Sen baya şanslıymışsın, biz eğitim de gördük haftasonu hariç neredeyse hiç boş bırakmadılar diyebilirim. Kantinde satılanların hepsi fast foodun dibi, buzlu halde çıkarıp tost makinesinde ısıtıp servis ediyorlar. Midesi kaldıran yiyor. Pide de üzerine salça sürülmüş ekmekten hallice. :)

Kantin büyük ama kitle de büyük. Sıra beklemeden su bile alınmıyor...

ayazoglu

Profesör
3 Kas 2017
61
67
1,010
BULGARIA/ISTANBUL/ANKARA
Marka
Audi
öyle makineler de sinekkaydı almıyor yalnız, dikkat et :) önemli olan sinekkaydı :D
Birde yatağa çarşaf bağlamayı öğreneceksiniz parayı attınız mı yatağa para zıplayacak yoksa ben zıplatırım derdi "kıdemli çavuş osman :D" çok makara adamdı resmen babalık yaptı bize allah ondan gani gani razı olsun =)

Bugün itibariyle ben de özgürüm artık. :) Amasya hakkında soruları yanıtlayabilirim.
Haydi geçmiş olsun =)

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Birde yatağa çarşaf bağlamayı öğreneceksiniz parayı attınız mı yatağa para zıplayacak yoksa ben zıplatırım derdi "kıdemli çavuş osman :D" çok makara adamdı resmen babalık yaptı bize allah ondan gani gani razı olsun =)

Haydi geçmiş olsun =)
Eyvallah teşekkürler. Bizim koğuşlar 60+ kişilik olduğu için tek tek yatak kontrolünü sadece ilk günlerde yaptılar, baştan düzeni tutturdun mu sonraki günlerde çok sıkıntı olmuyodu o konu. :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Haydi geçmiş olsun =)
Eyvallah teşekkürler. Bizim koğuşlar 60+ kişilik olduğu için tek tek yatak kontrolünü sadece ilk günlerde yaptılar, baştan düzeni tutturdun mu sonraki günlerde çok sıkıntı olmuyodu o konu. :)

aynen bizde de 49 kişiydik koğuşta, ilk günlerde baktılar sadece, onun harici bi kaç defa laf soktular lan ne bu yatakların hali gibisinden :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım