Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bir ufak şanslı olabilirim :p
Tek hayali asker olmak isteyen çocuğa bedelli yaptırtan kader utansın :D

Sorma ya. Ben de aynıydım, lise sona kadar askeri Okulları falan araştırıyordum hep, mülakatlara çalışırken lise son sınıfta kolumu kırdım, ameliyat platin derken dikiş izi de olduğu için askerlikten koptum :)

Oguzhan_Toretto

Profesör
22 Eyl 2016
55
112
1,060
İrtibata geçelim mutlaka Cenk, İzmir'den gelecek bi tanıdık daha var benim de.
Focus'u getirsene, ben de Accent'i getireyim roll yapalım, ama sadece roll.
Virajı karıştırma :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
şimdi bu başlıkta henüz askere gitmemiş olanlar
İçin bir uyarı

Her taburda aynı değil diye duydum ama bize verdikleri:
-kamuflaj gömlek
-kamuflaj pantolon
-kamuflaj parka
-kamuflaj kep
-postal
-1 fanila
-1 don
-1 çorap
-yüz havlusu

bu kadardı. İnternette kişisel bakım seti, eşofman, spor ayakkabı vs. bir çok şey yazılıyor. İnternette yazılan istihkak bizleri kapsamıyor veya gidilen yere göre verilenler değişiyor çünkü tıraş takımı bile verilenler olmuş. Ben o listedekiler verilmez diye düşünerek ihtiyacım olabilecek şeyleri yanıma almıştım. Hazırlıklı gitmekte yarar var. Nasıl olsa verecekler diye düşünüp yanında bir şey getirmeyip akşamları ve haftasonu eşofman giyemeyenler vardı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,766
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İçin bir uyarı

Her taburda aynı değil diye duydum ama bize verdikleri:
-kamuflaj gömlek
-kamuflaj pantolon
-kamuflaj parka
-kamuflaj kep
-postal
-1 fanila
-1 don
-1 çorap
-yüz havlusu

bu kadardı. İnternette kişisel bakım seti, eşofman, spor ayakkabı vs. bir çok şey yazılıyor. İnternette yazılan istihkak bizleri kapsamıyor veya gidilen yere göre verilenler değişiyor çünkü tıraş takımı bile verilenler olmuş. Ben o listedekiler verilmez diye düşünerek ihtiyacım olabilecek şeyleri yanıma almıştım. Hazırlıklı gitmekte yarar var. Nasıl olsa verecekler diye düşünüp yanında bir şey getirmeyip akşamları ve haftasonu eşofman giyemeyenler vardı.
Beyler geçmiş olsun ve hoş geldiniz..

1-2 sorum olacaktı; cep telefonu olayında durum nedir ? Bazıları akıllı telefona bir şey dememiş bazıları ise teslim etmek zorunda kalmış. Bir diğeri de bir arkadaş tırnak makası falan götürmüş ama almamışlar. Dolaba asma kilit götüren olmuş onu da almamışlar.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

1-2 sorum olacaktı; cep telefonu olayında durum nedir ? Bazıları akıllı telefona bir şey dememiş bazıları ise teslim etmek zorunda kalmış. Bir diğeri de bir arkadaş tırnak makası falan götürmüş ama almamışlar. Dolaba asma kilit götüren olmuş onu da almamışlar.
Teşekkürler, hoş buldum.
Tırnak makası ve asma kilit ben götürdüm ama kilidi kullanmadım (kilit gerektiren bir ortam var gibi durmuyordu, sorun yaşamadım). Sorun olmadı girişte. İçeride kantinde de satılıyordu zaten bunlar.
Cep telefonu girişte sorun yaptılar ama aslında kamerasız telefon serbest (nizamiyede toplanan kamerasız telefonları komutan dağıttı hatta). Akıllı telefon yasak. Yakalanırsa hakkında dosya hazırlanır.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,766
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler, hoş buldum.
Tırnak makası ve asma kilit ben götürdüm ama kilidi kullanmadım (kilit gerektiren bir ortam var gibi durmuyordu, sorun yaşamadım). Sorun olmadı girişte. İçeride kantinde de satılıyordu zaten bunlar.
Cep telefonu girişte sorun yaptılar ama aslında kamerasız telefon serbest (nizamiyede toplanan kamerasız telefonları komutan dağıttı hatta). Akıllı telefon yasak. Yakalanırsa hakkında dosya hazırlanır.
Teşekkürler hocam. Telefon mevzusu genel itibariyle tüm kışlalarda aynı mantıkla yürüyor demek ki. Onu anladım. Kilit ve makas gibi şeyler de gittiğin yere göre değişiyor belli ki. Neyse, ben yanımda götüreyim de almazlarsa atarız :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

dolapların kilitlenmesi yasak, tırnak makası falan mevzusu saçma, öyle bişi duymadım.

Telefon mevzusu bnim bölükte çantada ciddi arama yapılmadı, telefonun var mı sorusuna ayfonu çıkarıp uzatmasam içeri alıp rahat kullanırmışım ama biri şikayet etse vs sıkıntı, tutanak falan uğraşmaya gerek yok. sen tuşlu telefon alıp kartı içine tak. askercell mevzusu için pek takan yok bildiğim kadarı ile. Ama normal şartlarda tuşlu telefon bile yasak, komutanların görmeyeceği yerlerde görüştüğün sürece bir şey demezler

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,766
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
dolapların kilitlenmesi yasak, tırnak makası falan mevzusu saçma, öyle bişi duymadım.

Telefon mevzusu bnim bölükte çantada ciddi adama yapılmadı, telefonun var mı sorusuna ayfonu çıkarıp uzatmasam içeri alıp rahat kullanırmışım ama biri şikayet etse vs sıkıntı, tutanak falan uğraşmaya gerek yok. sen tuşlu telefon alıp kartı içine tak. askercell mevzusu için pek takan yok bildiğim kadarı ile. Ama normal şartlarda tuşlu telefon bile yasak, komutanların görmeyeceği yerlerde görüştüğün sürece bir şey demezler
Dolap kilidini traş makinesi götürmeyi düşündüğüm için istiyordum. Jilet yüzümde kanama, sivilce ve yara yapıyor. Kullanmasına kullanıyorum ama her traşta yüzüm daha kötü hale geliyor. Haliyle makine götürürüm diye düşünmüştüm ama asma kilide izin yoksa makine olayı yalan oldu. Çalarlar onu orada.

Telefon olayında da normal hat + kamerasız normal bir telefona bir şey demiyorlar diye duymuştum. Zaten götürürsem de kenar köşede konuşurum. Bakalım, zamanı gelsin de tekrar bir düşüneceğim müdür.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Dolap kilidini traş makinesi götürmeyi düşündüğüm için istiyordum. Jilet yüzümde kanama, sivilce ve yara yapıyor. Kullanmasına kullanıyorum ama her traşta yüzüm daha kötü hale geliyor. Haliyle makine götürürüm diye düşünmüştüm ama asma kilide izin yoksa makine olayı yalan oldu. Çalarlar onu orada.

Telefon olayında da normal hat + kamerasız normal bir telefona bir şey demiyorlar diye duymuştum. Zaten götürürsem de kenar köşede konuşurum. Bakalım, zamanı gelsin de tekrar bir düşüneceğim müdür.

ben traş makinası götürdüm, herhangi bir sıkıntı da yaşamadım. Eğer sıkıntı yaşayacağını düşünüyorsan traş makinanı valize koyup valiz kilidi de kullanabilirsin, bizde herhangi bir hırsızlık problemi olmadı. Olduğuna dair diğer birliklerden falan da duymadım ama bilemedim :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,766
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ben traş makinası götürdüm, herhangi bir sıkıntı da yaşamadım. Eğer sıkıntı yaşayacağını düşünüyorsan traş makinanı valize koyup valiz kilidi de kullanabilirsin, bizde herhangi bir hırsızlık problemi olmadı. Olduğuna dair diğer birliklerden falan da duymadım ama bilemedim :)
Valize izin veriyorlar mı ? Bir arkadaş dedi ki girişte valizde ki eşyaları boşaltıp onların verdiği bir poşete koyup valizi teslim ediyorsun. Askerlik biterken çıkışta da valizi geri veriyorlar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Valize izin veriyorlar mı ? Bir arkadaş dedi ki girişte valizde ki eşyaları boşaltıp onların verdiği bir poşete koyup valizi teslim ediyorsun. Askerlik biterken çıkışta da valizi geri veriyorlar.

bizim koğuşlarda valiz odası vardı, dolaba koyamadığımız eşyaları oraya koyduk, başka birlikleri bilemedim tabi de gideceğin birlikten bilgi alman daha doğru olur

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım