benim ölüyü diriltmişler :D (kırmızı kia içerir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Her gün bu şekilde yüzlerce araç toplanıyor, toplanmaya çalışılıyor. Araç hurdaya çıkarılsa sağlanan kazanç daha düşük olacaktı. Her malın bir alıcısı elbet olacaktır. Açık açık şase hasarı yazılmış, taktir edilesi.
Kazanca bakmamak lazim boyle agir kazalarda. Mesela yeni ehliyetini almis bir gencimiz olsun araca talip olan. Yol gostereni yok diyelim. Aileside he deyince alacak. Bu cocuk o arabayla patlasa o araba dagilir. Sase hasar gormus zaten yol tutusu ne durumda bakmak lazim.bu malin alisi olan cok uzulur can kaybi mal kaybi olur.direk perte cikarilip trafikten men edilmesi lazim veya bu paraya bu sekilde arac satilmamasi gerek.
Ama evet genelde galericiler uckagitci insanlardir bunlar acik acik yazmis.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Kazanca bakmamak lazim boyle agir kazalarda. Mesela yeni ehliyetini almis bir gencimiz olsun araca talip olan. Yol gostereni yok diyelim. Aileside he deyince alacak. Bu cocuk o arabayla patlasa o araba dagilir. Sase hasar gormus zaten yol tutusu ne durumda bakmak lazim.bu malin alisi olan olmamasi gerrk cok uzulen olur can kaybi mal kaybi olur.direk perte cikarilip trafikten men edilmesi lazim veya bu paraya bu sekilde arac satilmamasi gerek.
Ama evet genelde galericiler uckagitci insanlardir bunlar acik acik yazmis.

Ehliyeti yeni almış insanların takibini sağlamak için bu şekilde hasar görmüş araçların trafiğe çıkartılmaması konusunun çözüm sağlayacağını düşünmüyorum. Ağır hasar görmeyip; yılların verdiği metal yorgunluğu olan antika araçlarında o halde trafiğe çıkartılmaması gerekiyor. Bildiğiniz üzere belirli bir yaşı dolduran araçların kazada ki sürücü ve yolcuları koruma derecesi çok düşük.

Bu konuda en önemli nokta; ehliyetini yeni almış genç veya yaşlı insanların bu konularda bilgilendirilmesi. Ehliyeti alan insanlar dediğiniz konular hakkında bilgi sahibi edilmiyorsa sorun vardır.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ehliyeti yeni almış insanların takibini sağlamak için bu şekilde hasar görmüş araçların trafiğe çıkartılmaması konusunun çözüm sağlayacağını düşünmüyorum. Ağır hasar görmeyip; yılların verdiği metal yorgunluğu olan antika araçlarında o halde trafiğe çıkartılmaması gerekiyor. Bildiğiniz üzere belirli bir yaşı dolduran araçların kazada ki sürücü ve yolcuları koruma derecesi çok düşük.

Bu konuda en önemli nokta; ehliyetini yeni almış genç veya yaşlı insanların bu konularda bilgilendirilmesi. Ehliyeti alan insanlar dediğiniz konular hakkında bilgi sahibi edilmiyorsa sorun vardır.
Herseye hemfikirimde bu araca 42 milyar yazmislar. 20 yazsalar bir derece anlarimda su hasara sase falan oynamis arabaya bu fiyat apacik salak yerine koymaktir.metal yasi ilerlemis olan araclar zaten bu fiyatlara yakin bile degiller kaldiki su aracin duz gidebilecegi bile muamma gider yinede yasli arabayi alirim sunu almam yazik gunah zaten

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Herseye hemfikirimde bu araca 42 milyar yazmislar. 20 yazsalar bir derece anlarimda su hasara sase falan oynamis arabaya bu fiyat apacik salak yerine koymaktir.metal yasi ilerlemis olan araclar zaten bu fiyatlara yakin bile degiller kaldiki su aracin duz gidebilecegi bile muamma gider yinede yasli arabayi alirim sunu almam yazik gunah zaten

Fiyat konusunda haklısınız. Kanımca bu aracın ederi kesinlikle yazan fiyat değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sahibinden de gezerken şok geçirdim, toplanmaz denilen arabamı toplamışlar:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...r-engin-otomativ-den-pro-ceed-529430714/detay

Galeriden araba alınmaz lafını şimdi daha iyi anlıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 12621

Sattığım sahibinin bana attığı arabanın son fotosu :(
Aha... Daha dün bu arabaya bakmıştım internette. Sol tekeri görünce senin araba ve pert fotoğrafı gelmişti aklıma. Valla oymuş ha :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Fotoğraf ve ilanı görünce aynen bu tepkiyi verdim :D:D:D:D. Yanliz adamlar açık açık şase de hasar var demiş helal olsun. O değilde bizim şu araba toplayıp duran rusyalı artur amcaya falan mı toplantılar yahu ön tekerler hariç yaptığı kazaya göre çok iyi duruyor valla o_O.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Sol ön teker harici cidden iyi toplanmış duruyor, kaporta açıklıkları falan olur zaten çok büyük kaza geçirmiş de kaputu nasıl toplamışlar aklım almadı veya toplandı diyelim macundan toplamışlardır 10 kilo macun çıkabilir, bizim arabada 2 yerde avuç içi kadar macun var dert oldu bana nasıl millet böyle biniyor anlamıyorum veya asıl benim düşüncem çıkma parçadır. Ayrıca o şase uçları değişmeden nasıl toplanmış, daha doğrusu toplanamamış teker yamuk duruyor, parça değişimi yapılsaydı farkedilmezdi belki de. Ama genel olarak iyi toplanmış yani kazasını düşününce.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Geçen sene nisan ayı sonunda 38500 e satmıştım, 77 bindeydi, eleman pert ettiğinde 94 binde olduğunu söylemişti, buna ne demeli...
Bunu görünce aklıma bir BMW facebook grubunda bir adamın yazdığı geldi, satılık bir e36 m3 vardı fiyatı da 70-80 civarı falandı yanlış hatırlamıyorsam, adam işte yazmıştı bu arabayı şu kadara sattım sonra bilmem kim aldı patladı arabayla üstüne fiyat yükseltip sattı sonra alan da patladı fiyat yükseltip sattı, ne arabaymış arkadaş patladıkça fiyatı yükseliyor yazmıştı, senin araba da o yolda sanki :rolleyes:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bunu görünce aklıma bir BMW facebook grubunda bir adamın yazdığı geldi, satılık bir e36 m3 vardı fiyatı da 70-80 civarı falandı yanlış hatırlamıyorsam, adam işte yazmıştı bu arabayı şu kadara sattım sonra bilmem kim aldı patladı arabayla üstüne fiyat yükseltip sattı sonra alan da patladı fiyat yükseltip sattı, ne arabaymış arkadaş patladıkça fiyatı yükseliyor yazmıştı, senin araba da o yolda sanki :rolleyes:

lglflflvşgş, valla ya, pert eden eleman sigorta şirketinin hasar müdürünü tanıyormuş, 43 verecekken 50 vermişler arabaya. Yalnız pert resmini görünce daha yeni değiştirdiğim aküye, yepyeni assymetric 3 lastiklerine(hala aynı mı anlayamadım), fren hidroliği, eibach yayları, soğutma suyu, vırtı zırtı, ne değer vermişim aslında... Umarım benim zamanında içinden söküp eski topladığım parçaları da en az benim kadar iyi toplamışlardır diye umuyorum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım