benim ölüyü diriltmişler :D (kırmızı kia içerir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Şasi parçası nasıl fabrikadan hazır geliyor ? Şasi yedek parça olarak satılıyor mu ki fabrikadan hazır gelsin ?
Şase parçalarını yedek parça olarak alabilirsiniz, ön şase uçlarını, direkleri falan hatta buradaki arabada attığım fotoda görebilirsiniz kabini dahi alabilmiş adamlar. Demek ki satılıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bir otomobili ne kadar iyi toplarsan topla hiçbir zaman fabrikadan çıktığı gibi olmayacaktır
Hele hele şasisi işlem görmüş bir otomobil fabrikanın ürettiği model'den çıkıp bambaşka bir model halini almıştır. Dışarıda yapılan bir kaynatma işleminin fabrika bandında yapılan işlemle alakası yoktur.
Bu tarz şasesi işlem görmüş veya yürüyen aksamına ciddi zararlar gelmiş araçları alıp süren ve buna izin veren insanlara Allah'tan akıl ve fikir vermesini diliyorum

Şasi parçası nasıl fabrikadan hazır geliyor ? Şasi yedek parça olarak satılıyor mu ki fabrikadan hazır gelsin ?
Bizim burada bir tanıdığın Lada Vega'sı var. Zamanında arkadan kamyon çarpmış. Çok şükür arabada iki kişilermiş. B sütunundan sonrası başka bir Lada Vega, kaynatılıp birleştirilmiş. :D Araba Lada Vega olunca kaynakla tutturmanın arabayı çok da güvensiz yapacağını düşünmüyorum. Hatta belki orijinaline göre daha bile sağlamlaşmış olabilir :p
Şase parçalarını yedek parça olarak alabilirsiniz, ön şase uçlarını, direkleri falan hatta buradaki arabada attığım fotoda görebilirsiniz kabini dahi alabilmiş adamlar. Demek ki satılıyor.
Benim bildiğim kadarıyla monokok şasili spor arabalar kadar sabit olmasa da, belli başlı parçalarının değişimi mümkün değil. Belki kaportanın bağlandığı ek iskelet elemanları ayrı tedarik edilebiliyordur ama özellikle yolcu kafesinin yekpare üretiliyor olması lazım. Aşağıdan öne tampon demirine giden ana elemanların da ayrı olarak satılacağını düşünmüyorum.:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
6.saniye yeşil ile yanıp sönen kısım şasenin aslıdır, şase çerçevesi de deniyor. Kaynaklama görmez, kalıplara sokulup hazır halde çıkar. Genelde kaza yapıldığında düzeltme, çekme, ekleme, çıkarma ve kaynak yapılamayan materyal budur. Şasi ön ve arkasına, aralarına yerleştirilen materyaller vidalama ya da kaynak ile şasi rijitliğini, dayanıklılık ve gücünü arttırıcı malzemelerdir. Onlar şaseye sonradan montajlanabilir fakat şasenin aslı bütündür. Fabrikada üretimi de bütün halde çıkıyor.

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
testlerde sert ve sönümleyici olmayan cisme vuruyorlar, gerçekte her iki araçta sönümleme üzerine üretildiği için kazanın şiddeti ( hıza rağmen ) içeriye yansımamış. Kia, Hyundai gibi arabaları beğenmeyenler böyle düşünmez tabii :D la alüminyum galdırıma çıkmışdırda böle olmşdur la bu golf mü snki .d
haklısın valla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım