benzinle araca mazot koyulması acil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cgr50

Profesör
18 Eyl 2016
115
97
1,085
26
Ankara
Arkadaşlar öncelikle meraba bugün bi arkadaşımın başına gelen olayı anlatıcam .Bugün benzin almış araç polo gti benzinli, az önce beni aradı araba tekledi duman attı gitmiyor diye benzinlikten verdikleri fişe baktı araca mazot koyulmuş .Daha önce başına böyle bir olay gelen var mı ?Ne yapmamız gerekir yorumlarınız bekliyorum.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Yani depoya belli bir oranda yağ dökülürse yanma sağlanıyor ama modern bir araçta hiç tavsiye etmiyorum yakıt enjektörleri mahvolur. Hiç uğraşmadan aracı çekiciyle servise götürmelisiniz.

cgr50

Profesör
18 Eyl 2016
115
97
1,085
26
Ankara
Yani depoya belli bir oranda yağ dökülürse yanma sağlanıyor ama modern bir araçta hiç tavsiye etmiyorum yakıt enjektörleri mahvolur. Hiç uğraşmadan aracı çekiciyle servise götürmelisiniz.
Polis cagirip tutanak tuttursun.ayrica ilgili benzinligi arayip bilgi versin.benzin istasyonlari nin bu tarz durumlara karsi sigortasi var ordan karsilarsiniz.fiside sakin kaybetmesin
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Şimdi konuştum usta çağırmış onu bekliyormuş sonucu yazarım buraya.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok geçmiş olsun. Yakıt fişini kesinlikle kaybetmesin hocam. Eğer yanlış yakıt enjektörlere ve motorun içine iyice yayılmadıysa fazla bir zarar vermeden mevzuyu hallediyorlar. Aksi durumda masraflı olabiliyor. Benzin istasyonuyla iletişime geçip arızadan doğan maddi durumu tazmin edebilir. Bir sorun çıkaracaklarını sanmıyorum, öyle olursa bile kayıtlar mevcut.

cgr50

Profesör
18 Eyl 2016
115
97
1,085
26
Ankara
Çok geçmiş olsun. Yakıt fişini kesinlikle kaybetmesin hocam. Eğer yanlış yakıt enjektörlere ve motorun içine iyice yayılmadıysa fazla bir zarar vermeden mevzuyu hallediyorlar. Aksi durumda masraflı olabiliyor. Benzin istasyonuyla iletişime geçip arızadan doğan maddi durumu tazmin edebilir. Bir sorun çıkaracaklarını sanmıyorum, öyle olursa bile kayıtlar mevcut.
aynen bende fiş olduğu sürece bi sıkıntı yapacaklarını düşünmüyorum.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Fiş kaybolmasın yeter bi de ilgili istasyona bilgi verilip araç servise çekilmeli. Kötü bi durum geçmiş olsun. Depoya yağ koymak gibi bi hata falanda yapmasın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aynen bende fiş olduğu sürece bi sıkıntı yapacaklarını düşünmüyorum.
Bir tanıdığımızın dizel megane ve mercedes'ine benzin koymuşlardı. Megane'ı kurtaramadılar ama mercedes'i kurtarmışlardı. Durumu erken anlayıp hemen kontak kapatmış ve fazla zarar gelmemişti. Fiş ve kamera kayıtları yeterli oluyor. İnşaallah tez zamanda en hayırlı şekilde sorun çözülür hocam.

cgr50

Profesör
18 Eyl 2016
115
97
1,085
26
Ankara
Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim benzinlikle iletişime geçildi araç servise çekilecek fakat benzinlik aracı özel servise çekmek istemiş. Araç nevşehirde en yakın yetkili servis kayseride yaklaşık 80-90km, sizce özel servise mi çekilmeli yoksa kayserideki yetkili servise mi götürülmeli?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim benzinlikle iletişime geçildi araç servise çekilecek fakat benzinlik aracı özel servise çekmek istemiş. Araç nevşehirde en yakın yetkili servis kayseride yaklaşık 80-90km, sizce özel servise mi çekilmeli yoksa kayserideki yetkili servise mi götürülmeli?
Onun kararını benzinlik veremez hocam. Aracın sahibi nerede tamir edilmesini isterse orada ettirmek ve maddi zararı da tamamen karşılamak zorunda. Kesinlikle yetkili servise çektirin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım