Benzinli Araç Tramer Sorgusunda Dizel Görünüyor

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Alacağım aracı plakadan 5664'e sorgulattım. Araç benzinli motora sahip ancak dizel motorlu olarak görünüyor gelen sms'te. Sahibi aracın kazası olmadığını, değişenin-boyanın olmadığını söyledi fakat gelen sms'te dizel olarak gelen aracın 1 adet kazası görünüyor. Bu durum açıkcası biraz kafamı bulandırdı. Bunun sebebi ne olabilir ? altından bir şeyler çıkabilir mi ?

can.clk7

Senkromeççi
3 Nis 2019
2
5
95
belki plaka değişmiştir bilenler cevap verecektir ama birde şasiden sorgulama yapın bence

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
belki plaka değişmiştir bilenler cevap verecektir ama birde şasiden sorgulama yapın bence

açıkcası baktığım çoğu yerde plaka değişikliğinden kaynaklanabileceği yazıyor ama yine de değerli otopark ailesine güvenmek istedim :)
aslında henüz aracı görmeye gidemedim, yarın sahibinden şase numarasını isteyeceğim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
sorgulamaları genel olarak plaka yerine şasi no dan yaptırın, araca bakmaya gittiğinizde de sorguladığınız şasiyi araç üstünde yazanla mutlaka karşılaştırın

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
sorgulamaları genel olarak plaka yerine şasi no dan yaptırın, araca bakmaya gittiğinizde de sorguladığınız şasiyi araç üstünde yazanla mutlaka karşılaştırın

sarı sitede plakası açıktı açıkcası araca çok kilitlendiğim için hemen sorgulattım. dediğiniz gibi mutlaka karşılaştırırım bana verdiği numara ile aracın üzerindeki numarayı.

peki diyelim ki plaka değişikliği sırasında bir sorun çıktığı için böyle bir tablo ile karşılaştık, bu durumu değiştirmek için ben ne yapabilirim? ilerde satarken benim gibi alıcıların da kafasında soru işareti kalmaması için bunu değiştirme şansım var mı ?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
sarı sitede plakası açıktı açıkcası araca çok kilitlendiğim için hemen sorgulattım. dediğiniz gibi mutlaka karşılaştırırım bana verdiği numara ile aracın üzerindeki numarayı.

peki diyelim ki plaka değişikliği sırasında bir sorun çıktığı için böyle bir tablo ile karşılaştık, bu durumu değiştirmek için ben ne yapabilirim? ilerde satarken benim gibi alıcıların da kafasında soru işareti kalmaması için bunu değiştirme şansım var mı ?
plaka yakın zamanda değişmediyse olmaması lazım aslında böyle sıkıntıların, üstünden zaman geçince düzeliyo diye biliyorum ama emin değilim

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bir çok neden olabilir: aracın sigortada dizel yazması sigortacıların yanlış girmesinden dolayı olabilir. bazı sigortacılar bilgileri yanlış girebiliyor mesela bizim önceki aracımız sedan'dı ama sw diye girilmiş. Ayrıca, sahibi kazasız dediyse ne kadar doğru olabilir? siz şasi numarasını alıp tekrar sorgulayın.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
plaka yakın zamanda değişmediyse olmaması lazım aslında böyle sıkıntıların, üstünden zaman geçince düzeliyo diye biliyorum ama emin değilim

sahibi 3 yıldır kendisinde olduğunu söyledi. kendisi alırken yokmuş bu sıkıntı, yeni fark etmiş öyle söylüyor. artık kime neye inanacağımızı şaşırdık :) net bir bilgiyi hangi kurum veya kuruluştan alabilirim, yarın kimi arayayım hocam bana bir yol gösterin :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Benim araba da 2006 model görünüyordu sigorta kaydında. Dizel mevzusu büyük ihtimalle ilk sigorta kaydını yapan kişilerin yaptığı hatadan kaynaklı olabilir.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Bir çok neden olabilir: aracın sigortada dizel yazması sigortacıların yanlış girmesinden dolayı olabilir. bazı sigortacılar bilgileri yanlış girebiliyor mesela bizim önceki aracımız sedan'dı ama sw diye girilmiş. Ayrıca, sahibi kazasız dediyse ne kadar doğru olabilir? siz şasi numarasını alıp tekrar sorgulayın.

tabiki doğruluğu tartışılır. o yüzden zaten içimde bir şüphe oluştu. ancak şöyle de bir şey var diyelim ki aracı sigortacı yanlış yazdı o tamam. peki kaza ne alaka ? kazanın bir açıklamasını yapamıyorum bu aşamada

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
tabiki doğruluğu tartışılır. o yüzden zaten içimde bir şüphe oluştu. ancak şöyle de bir şey var diyelim ki aracı sigortacı yanlış yazdı o tamam. peki kaza ne alaka ? kazanın bir açıklamasını yapamıyorum bu aşamada
O kazadan sahibinin haberi olmayabilir. O yüzden kazasız demiştir veya ufak kazalarda ktt diye bir şey oluşturuluyor onu kaza olarak görmeyip de demiş olabilir.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Ben düzeltmek için sigorta şirketini aradım. Onlar da ilk sigortanın yapıldığı sigorta şirketini aramamı söylediler. Aradığımda ise hiçbir şey yapamadım. Biraz uğraşmak gerekli ben uğraşmak gerektiğini düşünmedim.

yarın ben de kendi sigortacıma bir danışayım o zaman. şaside ile sorguda da bu şekilde mi görünür o zaman ?

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
O kazadan sahibinin haberi olmayabilir. O yüzden kazasız demiştir veya ufak kazalarda ktt diye bir şey oluşturuluyor onu kaza olarak görmeyip de demiş olabilir.

tutar yazmıyordu söylediğiniz gibi olabilir. peki bu plakanın takılı olduğu eski dizel ait bir kaza olabilir mi ?

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Kesin bir şey desem yalan olur. Ama, şasi no farklı olduğundan olmaması lazım diye düşünüyorum.

yarın bir de şasiden sorgu yaptırayım, orada da kaza görünürse artık rotayı başka bir yere çevireceğiz gibi görünüyor. teşekkür ederim herkese.
konu birkaç gün daha açık kalsın istiyorum yine de :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
yarın ben de kendi sigortacıma bir danışayım o zaman. şaside ile sorguda da bu şekilde mi görünür o zaman ?
Bir kontrol et istersen bende ikiside öyle görünüyordu. Hatta sonra hyundai servisine gidip kontrol ettirdim sonradan şase no atılmış mı diye herhangi bir sorun yok. Sadece tramerde yanlış yazılmış.

SerdarS

Serdar
Asfalt Kurutucu
20 Haz 2020
14
25
645
Bilecik
Marka
Renault
Aslında böyle bi durumda Türkiye Sigortalar Birliğine şikayetle bi mail atılabilir. Sitelerinde iletişimde telefonları ve talep formu var. Aracın plakada görünen kazası eski plakaların kullanımıyla oldukça sık görülen birşey haline geldi. Tramer sistemi noterde boşa düşen plaka üzerinden şase üzerine geçirmede bi aksaklık yaşıyor noteler malum bu tescil işlerinde birazda acemilik çekmekte. Bunu satıcı ile paylaşırsanız ve Sigorta bilgilerinden anlayan bi sigortacıya sistemden baktırırsanız rahatça anlaşılabilecek bir konu şase ile teyit edilirse sorun kalmayacaktır. Belkide sizin araç sahibine bu durumu söyleyip paylaşmanız onun şahsınca sıkıntılı bir konuyuda çözme yolu olacaktır iyi akşamalar 👍

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Bence takılmayın hemen hemen tüm araçlarda karşılaşıyorum. 525i aracım sorguda 525 xi olarak 4 çeker geçiyor, ancak araç düz. Babamın 2007'de sıfır aldığı benzinli Focus, 1.6 TDCİ diye geçiyor. İlginç bir durum ama sigortacıların yanlış yazmasından kaynaklanıyor. Görmeye gittiğinizde sigortasını sorarsanız orada yanlış yazıldığını görebilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım