KAPALI Benzinli/Dizel - Clio&Fabia Hangisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

niycin

Niyazi Cin
Takipçi
27 Şub 2020
3
0
10
27
Varşova
Marka
Renault
Saygıdeğer forum üyeleri

Aranıza Polonya'dan katılıyorum. Aracım 2007 model 1.5 dizel Renault Megane. Hem model ve daha teknolojisi yüksek bir araç kullama isteğimden, hemde aracımda bulunan bazı sorunlardan dolayı aracımı değiştirmek istiyorum fakat gerçekten aramda kaldım. Burada benzin yakıt fiyatları dizelden daha ucuz. 15 kuruş civarı. 4.95 benzin, dizel 5.10-5.15 civarında. Almak istediğim araç ise clio ya da skoda fabia 2015 model. Sizce benzinli araç mı daha avantajlı olur, dizel araç mı? Uber yaptığım için yıllık yüksek km yapıyorum. Günlük belki 200-400 aylık minimum 5.000 km. Hep benzinli düşünmüştüm bakım maliyetleri, sorunları vs. daha az olduğu için ama yüksek kmler yaptığım için dizel de avantajlı gibi geliyor. Bu arada burada benzinli 2. el araçlar daha pahalı. 2015 model clioların benzinli araçları en az 10.000 küsür daha pahalılar. Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla :)

(Bu arada benzinli clio ve fabia (2015, 1.2 motor düşünüyorum) kullanan ve yakıt yüketimi, bakımları, sorunları hakkında bilgi sahibi olanlar varsa yorumlarını paylaşırlarsa çok sevinirim.)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhabalar. Foruma hoşgeldiniz.

Arkadaşta 0.9 Clio vardı, 100.000 bakımını Türkiye'de 300₺ gibi bir fiyata halletmiştik. Motoru şaşırtıcı derecede ilk günkü gibi sağlamdı. En ufak bir yağ eksiltmesi yoktu. Fabia'yı TSI alacaksanız 1.2tsi bizde var, 100.000 km'den beri yağ eksiltiyor. Çok km yapana önermem.

Yıllık km'niz o kadar çoksa turbo beslemeli benzinli motor önermem. Dizel, hybrid veya atmosferik benzinli tavsiyemdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım