KAPALI Benzinli, otomatik 2nci el tercihi, bütçe 85bin

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar Merhaba,

Beraber çalıştığımız bir abim araç arayışında.
Çok fazla km yapmayacağı, işe gidip gelirken kullanacağı, sorun çıkartmayacak bir araba arıyor. Şehiriçi trafiği ve alışkanlıklardan dolayı otomatik olması gerekiyor.

Bütçesi 85K civarı ...
Kendimce bir araştırma yaptım... bütçesine göre C sınıfı garantili, otomatik bir benzinli bulmak oldukça zor...
Garanti koşulu bence çift kavramalılar için önemli... yoksa garanti çok ta lazım değil gibi (zaten çok eski araç bakmıyoruz (2015+ tercih edilir) ..

Tam otomatiklerden aklımıza Civic, geliyor... onlarında 2nci eli öyle pek makul değil ve çoğu LPG görmüş (LPG istemiyoruz), veya baya badireli araçlar oluyor...
Geriye CVT li Toyotalar kalıyor... çok sempatik gelmese de, Auris olabilir.

Bu bütçeler de daha başka araçta çıkmadı pek ...
Bir opsiyon olarak sınıf düşülüp, B segmenti, görece 2017 ve üstü, çift kavramalı VW grubu araçlar olabiir.. keza Clio veya Fiesta lar da olabilir..

Siz ne dersiniz... alternatif modeller nelerdir (Renault dışında Fransız araçları pek istenmiyor... )

Not : 2nci el piyasası da uçmuş .. vay arkadaş...

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Aranan kriterlerde benim aklıma gelen:

Şanzıman 6ileri tam otomatik yeni nesil kilitli şanzımanlardan. AISIN yani japon malı şanzıman. Motor da bildiğim kadarıyla sıkıntılı değil yakıtı filan normal diye biliyorum.

Orta paketi daha uyguna bulunuyor. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...uretech-eat6-start-stop-132hp-689490692/detay

Garantili bile olsa çift kavrama alınmaz. Geçen gün eski aracımdan söktüğüm ses sistemini satın alan vw servis çalışanı da sakın dsg alayım filan deme hergün onlarla uğraşıyoruz diyordu :)

O kadar para verip de b sınıfı binmek enayilik bence... B sınıfının kalitesi ile c sınıfının kalitesi kesinlikle aynı değil isterse yıl farkı olsun ama yine de fark ediliyor sürüşte konforda herşeyde...

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Renault sorun değilse 1.2 Tce edc megane, arkadaşında dediği gibi 308 tam oto.,ve civic fb7 ‘leri değerlendirin sorunsuzluksa cevap belli ama :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Benim aklıma direkt 308 geldi bu fiyat bandında hem normale göre dolu, hem güzel duran bir araç olarak geliyor bana. Veya 1.6 atmosferik motorlu corolla, auris geldi aklıma.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
iyide abim biraz ön yargılı .. yoksa bende ilk "308 al abi, benim kadar kocaman da değilsin, gayette güzel olur" dedim ama ... . .

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Şanzımanı anlattın mı peki, aisin bu japon şanzımanlı diyecektin :) şanzımandan çekinceli olup dsg almak da ironik...

ZF olmadığı sürece alman şanzımanı kullanmam...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Fransızlardan 1.2 tce megane çok mantıklı geliyor bana (icon donanımda bulunabiliyor) ama abiniz fransız istemiyor. Focus 1.0 EcoBoost, Hyundai Elantra, Egea, Astra K (1.4t motorlarda piston kırma var deniyor ama son kasada hala var mı bilmiyorum) gibi modellere bakılabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
eirbegleri açılmamış ağır hasar kayıtlı diyor hocam nasıl pert :D:D
Ağır hasar kaydı = pert.. Herhangi bir yerini açmasına gerek yok :D Alttan nasıl bir darbe yedi de sigorta ağır hasar kayıtlı olarak perte çıkardı da çekme belgesi ayarlayıp toparladılar Allah bilir :D

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım