Beyaz arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Beyaz arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Beyaz araba kullanıyorum, arabamın renginden memnunum

Kullanılan: 21 20.6%
  • Beyaz araba kullanıyorum, fiyatı veya başka sebeplerden dolayı katlanıyorum

Kullanılan: 18 17.6%
  • Farklı renkte araba kullanıyorum, bu kadar beyaz araba sıkıcı olmaya başladı

Kullanılan: 58 56.9%
  • Farklı renkte araba kullanıyorum, beyaz olsa da pek önemsemezdim

Kullanılan: 5 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Daha önceki aracım mercan kırmızı c4 idi. İnsanlar aracımın renginin çok güzel olduğunu söyleyip beyaz v.s almadığım için tebrik ediyordu. Ama işler hiç de öyle değildi ve resmen beni bıktırmıştı. Onca para verip aracı yıkatıyordum, ilk su birikintisinde leş gibi oluyordu. Kışın araç kirlendiğinde dünyadaki en çirkin renklerden biri haline gelirdi. Hangi bezle, neyle temizleyeceğimi şaşırırdım. Neyle silersem sileyim kılcal çiziklerin önüne geçemiyordum, hele o çiziklerin kırmızı üzerinde aldığı beyaz renk direkt kendini belli ederdi. Derin çizilir rötuş yaptıramazsın sırıtırdı. Açıkçası paranla rezil oluyorsun. Sonraki aracımı gri aldım ve rahata kavuştum. Çizilince rötuş yaptır belli olmaz, normal çizikler hiç görünmez, 3 hafta yıkama kiri belli etmez, kılcal çizik nedir bilmez. Cefası çok sefası az renkleri gerçekten sevmiyorum.
Siyah civic varken toz topraktan dolayı beni de rallici zannediyorlardı :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam kir göstermemesi filan eyvallah da, kılcal çizik nedir bilmez kısmı Ford'un duvar sıvasından hallice boyasından kaynaklı. Normalde gride de belli oluyor, ama senin aracının boyası fazla kalın =)
Orasi biraz da oyle. Kapi acmayi bilmeyen dagdan inme hayvanin teki arabamin kapisina vurmus ve iceri gocertecek kadar sert acmis ama boyaya hic bir sey olmamis. Fordun boyasi ciddi kalin zaten dokununca da direkt anlasiliyor. Ama dedigim gibi boya kalinligi kilcal cizik surecini biraz daha erteler nihayetinde her boyanin gelecegi nokta bu :) Kirmizi, mavi ve siyah renklerde marka model fark etmeksizin kilcal cizikler ciddi belli oluyor. Boyanin kalitesi de sadece bu sureci uzatiyor.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Beyaz araba = buzdolabı diyen bir adamım. ama yeni arabamı beyaz olarak aldım. ama buz beyazı olarak geçiyor ve hakikaten standart beyazdan farklı duruyor. Ve duruşunu da seviyorum, belki de kendimi kandırıyorum...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Beyaz araba = buzdolabı diyen bir adamım. ama yeni arabamı beyaz olarak aldım. ama buz beyazı olarak geçiyor ve hakikaten standart beyazdan farklı duruyor. Ve duruşunu da seviyorum, belki de kendimi kandırıyorum...
Merhaba sizde FD6 vardı diye hatırlıyorum (belki de bambaşka biriyle karıştırdım kusra bakmayın) hayırlı olsun ne aldığınızı merak ettim

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Merhaba sizde FD6 vardı diye hatırlıyorum (belki de bambaşka biriyle karıştırdım kusra bakmayın) hayırlı olsun ne aldığınızı merak ettim
Doğru hatırlıyorsun hocam.
FD6 şu an satılık: https://www.otopark.com/forum/threads/honda-civic-fd6-manuel-vites-2008-model-107-000kmde.2530/
Yeni aldığım araç da şurada: https://www.otopark.com/forum/threads/aydınlı-arkadaşlardan-yardım.1264/page-2#post-36605

Mito'nun şu an LPG takılması, triger değişimi gibi işlemleri bekliyor. inşallah onu haftaya aktif olarak kullanmaya başlayacağım. O vakit garaj başlığında detaylı konu açacağım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Açıkçası beyaz araçlardan gına geldi. Sedefli beyazlar ise çok hoş ve asil duruyor bence. Ülkemde halojen farlı (mercekli halojen olur) ve beyaz renkli araç istemiyorum. Halojen far kullanıcıları hemen kızmayın. Ben bunun firmalar tarafından standart olmasını ima ediyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası beyaz araçlardan gına geldi. Sedefli beyazlar ise çok hoş ve asil duruyor bence. Ülkemde halojen farlı (mercekli halojen olur) ve beyaz renkli araç istemiyorum. Halojen far kullanıcıları hemen kızmayın. Ben bunun firmalar tarafından standart olmasını ima ediyorum.
Bunu ben kaç zamandır söylüyorum ve bazı yerlerde de paylaşıyorum. Ama ' git opsiyon olarak al ' diyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Araca esp koymasalar güvenlik zayıf diye kıyamet koparırlar, gece önünü göremeden sürdüğünde çok güvenli seyahat ediyorlarmış gibi davranırlar. Kaliteli bi xenon yahut led aydınlatmaların standart güvenlik donanımı olmasından yanayım. Maliyet bilmem ne diye saçmalayacaklara ise yağmur sensörü koyma, far sensörü koyma hatta dijital klima da koyma, bunlardan kıstığın maliyetle git adam gibi aydınlatma koy. En azından beyaz renge güzel bir bi xenon aydınlatma, renkten doğan iticiliği bir nebze azaltabilir de.

Son düzenleme:

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Her otomobile bence bazi renkler yakisiyor mesela bmwler laci guzel bence vw pasifik mavisi harika mesela yada gunbatimi kirmizisi opel renault metalik gri iyi gidiyor kia sportage turuncu metslik ir renk vardi hos guzel renk ama beyaz lanet olsun ki benimkide beyaz alirken zorlana zorlana aldim ikinci el aldim bu arada mecburen km boyasiz degisensiz vs simdi de focusa beyaz yakistigini dusunmeye basladim ama beyaz esyalardan nefret ettirecek duzeyde beyaz var yeter yahuuu

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Beyaz renk kaplumbagalara,anadollara,impalalara ve t stop murat 131 lere yakışıyor bana göre:)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Favori rengim şimşek gri (kendi arabam) ya da biraz daha koyu tonda bir gri, jantlar da siyah olursa benim için her araba çekici olabilir. Para biriktiriyorum 16-17" siyah jant için

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Şimdi arabayı a-b arası gitmek için kullanıyorsakta farklı rengin bir anlamı yok, beyaz al geç ama premium buzdolaplarına bende tav oluyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Daha önceki aracım mercan kırmızı c4 idi. İnsanlar aracımın renginin çok güzel olduğunu söyleyip beyaz v.s almadığım için tebrik ediyordu. Ama işler hiç de öyle değildi ve resmen beni bıktırmıştı. Onca para verip aracı yıkatıyordum, ilk su birikintisinde leş gibi oluyordu. Kışın araç kirlendiğinde dünyadaki en çirkin renklerden biri haline gelirdi. Hangi bezle, neyle temizleyeceğimi şaşırırdım. Neyle silersem sileyim kılcal çiziklerin önüne geçemiyordum, hele o çiziklerin kırmızı üzerinde aldığı beyaz renk direkt kendini belli ederdi. Derin çizilir rötuş yaptıramazsın sırıtırdı. Açıkçası paranla rezil oluyorsun. Sonraki aracımı gri aldım ve rahata kavuştum. Çizilince rötuş yaptır belli olmaz, normal çizikler hiç görünmez, 3 hafta yıkama kiri belli etmez, kılcal çizik nedir bilmez. Cefası çok sefası az renkleri gerçekten sevmiyorum.

Hocam Zonguldak gibi memleketlerde kışın arabanın temiz kalabilmesi cidden zor yağmuru çamuru bitmiyor :confused: Haklısın dertlenmekte valla

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
önceki aracım opelin teknik gri dediği bir renkti yıkanınca müthiş oluyordu ama koyu olması dolayısıyla çabuk kirleniyor ve en ufak çiziği gösteriyordu bir de Kuşadasında yazın koyu araba bildiğin ekmek fırını muamelesi yapıyor insana binilmiyor içine o yüzden insigniayı beyaz aldım ama yakıştığını düşünüyorum insigniaya

ekf2qb.jpg

24dq4g5.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım