Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusfkra

Yusuf
Senkromeççi
6 Tem 2020
7
0
60
39
Ankara
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar.

Aracım bmw 3.18is 209 km benzinli( hic lpg takilmamis)

Aracım ortalama 2 bin devir üzerine çıktığında stop ediyor. Yokuş aşağı inerken böyle bir sorun olmuyor veya boşta kesiciye kadar giriyor. Özellikle yüke bindiğinde egzostan ufak bir patırtı geliyor debriyaja basınca toparlıyor. Eğer hiç birşey yapmazsam stop ediyor. Ankarada bu sorunla ilgilenebilecek bir usta arıyorum. Bir ustaya götürdüm sorun beyin olabilir diyince pek tatmin edici olmadı çözümü. Diğer olası sensör arızalarının tespitine de gitmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şimşek BMW’ye bir gidip sorabilirsiniz.Daha önceden duyduğum bir arıza değil.

Araba yük halinde iken yağ basıncı, benzin veya ateşleme yetersiz gelince beyin aracılığıyla araç kendini korumaya alıyor olabilir.Ama is’lerin bu kadar kompleks beyni olduğunu düşünmüyorum.

Forumda bir kaç yerde daha yazıyor, Ankara’da BMW özel servisleri hakkında, arama yerinde aratırsanız çıkabilir.

Son düzenleme:

yusfkra

Yusuf
Senkromeççi
6 Tem 2020
7
0
60
39
Ankara
Marka
BMW
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ustaya bıraktım bugün, krank sensörünü değiştirdi orjinali ile ankara zar zor bulduk. Sorun bunda da değilmiş.

Hurdacılardan atesleme bobini denedik 2 3 tane farklı farklı ondada değilmiş.

Geriye beyin vb bir kaç şey kaldı dedi de gözümüzü kapatıp emanet ettik. Bakalım çözüm bulabilecekmiyiz. 🤔

Bu arada erdem bmw şükrü ustaya götürdüm doğru düzgün ilgilenmedi. 1.5 gün yanındaydım toplamda 1 2 saat anca ilgilendi pek ilgili bir usta değil gibi geldi ilk izlenimimde.

yusfkra

Yusuf
Senkromeççi
6 Tem 2020
7
0
60
39
Ankara
Marka
BMW
Benzin pompasıda takım olarak değişti hocam. Oksijen sensörü dışında bir arıza kaydıda vermiyor araba. Onuda usta egzos girişinden soket bağlantısı ile beraber çıkardı. Sensörleri orjinalleri ile değiştire değiştire gidiyoruz bakalım. 😁

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Sorun bence hava yakit karisimi ile ilgili cikacak bi sekilde asiri fakir karisim oluyo ve motor kapaniyor

yusfkra

Yusuf
Senkromeççi
6 Tem 2020
7
0
60
39
Ankara
Marka
BMW
Evet hocam sorun tespiti doğru ustada aynısını diyordu ama buna sebep olan parçayı bulamadı.

😁😁 Son durak falan necdet usta iyiyse olsun valla da. Şu anki ustamı da baya tuttum en azından ilgi alaka beni mutlu etti. Bakalım aracı ne zaman teslim alabilcez.

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Evet hocam sorun tespiti doğru ustada aynısını diyordu ama buna sebep olan parçayı bulamadı.

😁😁 Son durak falan necdet usta iyiyse olsun valla da. Şu anki ustamı da baya tuttum en azından ilgi alaka beni mutlu etti. Bakalım aracı ne zaman teslim alabilcez.
😀 o kadar ayrintisi yok malesef hocam keske olsa da usta usta dolasmasak

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Büyük ihtimalle beyin ile alakalı hatta bobine gelen kablolardan dahi olabilir. Arızanın ateşleme ya da yanlış yakıt-hava karışımından olma ihtimali de yüksek. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum, aracın egzozuna sensör bağlayıp yanma değerini lambda λ ölçtürebilirseniz yakıt hava karışımının doğru olup olmadığına ya da araçta bir ateşleme eksikliğinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım