BMW 328i Aracı Güçlendirme

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. 328İ 2012 model araç var. F80 M3 dönüşüm yapıyoruz fakat aracıda bir hayli güçlendirmek istiyoruz. Araştırdığım kadarıyla yapabileceğim işlemleri aşağıda sıraladım. Başka önerileriniz var mıdır? Veya araca zararı olur mu? Ve ne kadar performans elde edebilirim?

Hybrid turbo.
İntercooler.
Eventuri açık hava filtresi.
Downpipe.
Dump Valve.
Stage 3 yazılım.
Gizli özellik açma yazılımı.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Merhabalar. 328İ 2012 model araç var. F80 M3 dönüşüm yapıyoruz fakat aracıda bir hayli güçlendirmek istiyoruz. Araştırdığım kadarıyla yapabileceğim işlemleri aşağıda sıraladım. Başka önerileriniz var mıdır? Veya araca zararı olur mu? Ve ne kadar performans elde edebilirim?

Hybrid turbo.
İntercooler.
Eventuri açık hava filtresi.
Downpipe.
Dump Valve.
Stage 3 yazılım.
Gizli özellik açma yazılımı.

Bence Hybrid yerine büyük turbo tercih edin ve motor içine de girin Forged ürünlerle. Kafanız rahat olur. Hepsini yaparsanız güzel bir hp/tork artışı alırsınız.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Motor içi malzemelerin basınç dayanımına bakmanız lazım, düşükse forged olanlarla değişmeli.
Devir sınırını arttıracaksanız onu da araştırmanız lazım, krank, valf yayları, egzantrikler, kollar vs değişmesi gerekebilir hatta devirdaim, şarj dinamosu vs bile değişmesi gerekebilir.

Eğer yapılmış sorunsuz çalışan örnek bir proje varsa aynı parçaları kullanmanız daha kolay olur bence

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım