KAPALI Bmw 520i (f10) Hakkında..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Herkese merhabalar,
Şu anda kullandığımız 2015 model Kia Sportage aracımız bulunmakta,önümüzdeki sene yeni araç alacağız. Babam sürekli şirket arabasıyla dolaştığı için şahsi aracımız bana kaldı bende yakın zamanda yenilemeyi düşünüyorum tabii yine babam ile ortak kullanacağız :)
520i düşünüyorum,ancak araç hakkında sormak istediğim birkaç soru var:
-Günlük kullanacağım,yakıtını dert etmiyorum çünkü halihazırda kullandığımız araç İstanbul trafiğini hesaba katarsak ortalama 10-11 lt civarı yakıyor (eco kapalı)
-2.el alırken dikkat etmem gereken kronik problemleri var mı ?
-Servis ücretleri hakkında abartılı fiyatları duyuyorum,borusan da yıllık bakımı gerçekten çok pahalıya patlıyor mu ?
-birde g30 çıktığı için f10 piyasasında kayda değer düşüş yaşanır mı daha fazla beklenmeli mi ?
Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
yaklaşık 10 aydır bmw 520i kullanıyorum öncelikle arabanın
ben comfort paket almıştım borusanda indirim vardı 182k gibi bi fiyata geldi
araba çok seri yani bundan önce w204 c180 kullanıyordum 1.6 156 ps ondan sonra baya iyi geldi yakıt biraz fazla sakaryada şehir içi 9,5-10,5 gibi yakıyor uzun yolda ise yaklaşık 700 km yaptım spor modda kullandım 38 kr yaktı şu ana kadar gördüğüm kronik bi problemi yok
bakımları biraz ağır saçma sapan rakamlar çekiyorlar bu yüzden bi özel servis bulup orada yaptıracam bakımlarını
eğer arabanın gücünü yetersiz bulursanız chip ile 220 ps gibi güçler elde ediliyor
kısaca toparlaycak olursak fiyat-performans ını sonuna kadar hakeden bir araçtır memnun kalırsınız ancak şehir içinde direksiyonu biraz ağır sadece o :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım