BMW 520i

furkanyucel

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
37
13
595
Istanbul
Aile aracimiz 2015 BMW 520i konforundan durusundan gidisinden memnunuz. Bizi en cok uzen tarafi yakit tuketimi ve bakim masraflari. Arac hakkinda bilgi almak isteyen arkadaslara yardimci olabilirim.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Hocam acaba ş.içi ne kadar yakıyor ve arabanın iç hacimi nasıl bizde aile aracı olarak almayı düşünüyoruz da acaba iç hacim yeterli midir

furkanyucel

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
37
13
595
Istanbul
Hocam acaba ş.içi ne kadar yakıyor ve arabanın iç hacimi nasıl bizde aile aracı olarak almayı düşünüyoruz da acaba iç hacim yeterli midir
Arac ic hacim olarak gayet genis fazlasiyla yeterli olacagini dusunuyorum. Yalniz yakit konusu biraz sikintili en son baktigimda 11 litre ortalama vardi ve bu ortalama gazlanarak degil yalnizca sehir ici yogun trafik. Ama gazlasan bu kadar yakmaz hergun bostanci-taksim git gel kopru trafigi yapiliyor.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Arac ic hacim olarak gayet genis fazlasiyla yeterli olacagini dusunuyorum. Yalniz yakit konusu biraz sikintili en son baktigimda 11 litre ortalama vardi ve bu ortalama gazlanarak degil yalnizca sehir ici yogun trafik. Ama gazlasan bu kadar yakmaz hergun bostanci-taksim git gel kopru trafigi yapiliyor.
Teşekkürler cevap için birde bizde şuan passat var ic hacmini iyi anlayabilmek icin soruyorum passata bindiyseniz eger ona gore ne kadar daha genis acaba

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Sağolun hocam.kusura bakmayın biraz fazla soru oldu ama almayı ciddi ciddi düşündüğümüz için aklıma takılanları soruyorm. 2.el almayı planlıyoruz acaba aracın bildiğiniz kronik bir sorunu varmıdır bide performans tatmin ediyor mu acaba.

furkanyucel

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
37
13
595
Istanbul
Sağolun hocam.kusura bakmayın biraz fazla soru oldu ama almayı ciddi ciddi düşündüğümüz için aklıma takılanları soruyorm. 2.el almayı planlıyoruz acaba aracın bildiğiniz kronik bir sorunu varmıdır bide performans tatmin ediyor mu acaba.
Ne demek hocam istediginiz kadar sorabilirsiniz bildigim kadariyla yardimci olmaya calisirim bunun icin actim zaten konuyu.Arac 1.6 Turbo 170 hp ve agirligina nazaran bence guzel gidiyor. Kisiye gore degissede aile araci olarak kullanilacagindan dolayi bence yeterli. Kronik sorun konusuna gelirsek bildigim veya rastladigim bi sorunu olmadi. Disaridanda bu konuyla alakali pek bisey duymadim ama bi sorun yasarsam sizinle paylasirim

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
şehir içi 10lu litreler benzinli araçlarda normal. ben de 320i ed ile şehir içi 9.5-10 litre yakıyorum. İkisi de aynı motor sayılır. F30 10 litre yakıyosa F10 11 litre yaksın bi zahmet. Helali hoş olsun :D

cyberbatu

Elit Apaçi
30 Eyl 2016
72
43
970
çolucuğunun çocuğunun rızkını.. geleceğini yatırımlarını senden çalan bir araba.. bilgisayarlar 9-10-11 arası ama gerçek 15lt yakıyor bu araç

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Sürekli eco pro kullanınca yağ bakımı erken geliyor diye duydum bir yerde. Ya da çok fazla sportta kullanmaktan da olabilir. Normalde Türkyie'deki BMW'ler 12 binde ilk bakımına girer. Ben 14 binde sokmuştum.

furkanyucel

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
37
13
595
Istanbul
Sürekli eco pro kullanınca yağ bakımı erken geliyor diye duydum bir yerde. Ya da çok fazla sportta kullanmaktan da olabilir. Normalde Türkyie'deki BMW'ler 12 binde ilk bakımına girer. Ben 14 binde sokmuştum.
Servis uyarisi verdikten 1000 km sonra yag seviyesine aracin icindeki sistemden baktigimda maximum duzeye yakin ve durumunun gayet iyi oldugunu gormustum. Bu yuzden para tuzagi oldugunu dusunmeme sebep oldu ne kadar erken servis o kadar cok servis masrafi demek.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım