BMW E36 Turbo İşlemi

yasinyavuz345

Taklacı Güvercin
Beğeni Puanı
19
Marka
Volkswagen
Merhaba, turbo uygulaması hakkında bilgi almak için yazıyorum. 45-50.000TL civarında bütçem var. Normalde E46 320i veya 320D bakınıyorum fakat kafamda E36 benzinli aracı turbolama fikri var. Bu konuda ise hiçbir tecrübem yok. E36 kasa da hangi motor seçeneği turbolama işlemine en uygun olur? Araç hariç turbo için gereken masraf nedir? Yardımınızı bekliyorum.

hondapower

Profesör
Beğeni Puanı
883
Marka
Honda
45-50 araç dahil mi hariç mi? araç dahilse bu dolar-euro kurunda o proje olmaz. fakat araç hariçse olur. ekstra fikir olarak da madem turbo düşünüyorsunuz sonradan atmosferik aracı turbolamak yerine e46 3.30cd (coupe dizel) güzel bir yazılımla tork delisi harika yürüyorlar. bişeyi baştan yaratıp risk almaktansa (m50,m52 turbo projesine bir hevesle başlayıp sıkıntılar yüzünden arabadan soğuyanlar çok fazla var) zaten hali hazırda turbo dizel ve coupe bir aracı revize etmeye harcamak çok daha mantıklı olabilir.

yasinyavuz345

Taklacı Güvercin
Beğeni Puanı
19
Marka
Volkswagen
45-50.000TL araç dahil bütçe. 20-30bin civarında bir E36 veya E34 alacağımı varsayalım, muhtemelen M50B25 blok olacak. E46 320D kullandım, dediğin gibi alt devirlerde ki torku keyif verici fakat normalden farklı işlere girişesim var. Bir de turbo işlemi sonrasında alınacak performansı merak ediyorum.

Toprak38

Toprak
Foforitçi
Beğeni Puanı
7,771
Marka
Skoda
Elinden iş gelen ustalar eş dost değilse çok üzer böyle projelerde. Anladığım kadarıyla sizin de çevrenizde yok ki bize soruyosunuz. Hem o bütçeyle çok çok zor iş, hem de ustalar sizi üzer. Bildiğin baştan yaratmak gibi bi iş olacak çünkü motoru. Ben de hali hazırda turbolu bi aracı modifiye etmenizi daha mantıklı buluyorum açıkçası. Bu sonradan turbo işinin sonu yok çünkü sürekli para harcatır, harcamazsanız anca kapıda turbo e36 var dersiniz

hondapower

Profesör
Beğeni Puanı
883
Marka
Honda
45-50.000TL araç dahil bütçe. 20-30bin civarında bir E36 veya E34 alacağımı varsayalım, muhtemelen M50B25 blok olacak. E46 320D kullandım, dediğin gibi alt devirlerde ki torku keyif verici fakat normalden farklı işlere girişesim var. Bir de turbo işlemi sonrasında alınacak performansı merak ediyorum.
20-30binlik e36'nın dış ve iç kozmetiğinin rezaletini geçtim düz bile zor gider hocam. bu tür projelere @Toprak38 arkadaşımızın da yazdıgı gibi ya sanayi içinden olup girmek lazım yada nakit yönünden hiç sıkıntı olmaması lazım. e36 kasayı çok sevmeme rağmen e46 önerisini yapıyorum size varın gerisini siz düşünün. e46 dizel alıp onun motorunu adam edip bide yazılım attınız mı iş bitmiştir hem sağlıklı hem çok keyifli aracınız olur.

bilalyildirim

Profesör
Beğeni Puanı
1,270
Araç hariç böyle bir bütçeniz varsa olabilir ama araç dahil demişsiniz. Bu tür işlerde 5 deyip 10-15 harcanıyor evdeki hesap çarşıya uymuyor maalesef. Bana sorarsanız @hondapower dediği gibi turbo dizel-benzin alıp güçlendirmek böyle bir bütçeyle daha mantıklı olur