AÇIK BMW E46 Otogaz Problemi

yakupad

Yakup Ad
Takipçi
14 Ocak 2021
3
0
10
28
İstanbul
Marka
BMW
Selamlar Otopark ailesi,

BMW E46 aracıma eski sahibi bir tüp tesisatı taktırmış ve ucuz olsun diye eline ne geçtiyse yan sanayi, çin malı parça parça taktırmış. Son zamanlarda tüp dolu olmasına rağmen gaz bitti uyarısı verip duruyor. Bazende normal bir şekilde gazı kullanmaya devam edebiliyorum. Bu sorun neyden kaynaklanır ustalar tam olarak anlayamadı. Son götürdüğüm usta tekrar bi basınç ayarı yaptı ve o da fayda etmedi.

Diyorum tesisatı söktürüp baştan yaptırayım. İstanbul'da namuslu, işinin hakkını veren, BMW'den anlayan usta öneriniz var mı?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Selamlar Otopark ailesi,

BMW E46 aracıma eski sahibi bir tüp tesisatı taktırmış ve ucuz olsun diye eline ne geçtiyse yan sanayi, çin malı parça parça taktırmış. Son zamanlarda tüp dolu olmasına rağmen gaz bitti uyarısı verip duruyor. Bazende normal bir şekilde gazı kullanmaya devam edebiliyorum. Bu sorun neyden kaynaklanır ustalar tam olarak anlayamadı. Son götürdüğüm usta tekrar bi basınç ayarı yaptı ve o da fayda etmedi.

Diyorum tesisatı söktürüp baştan yaptırayım. İstanbul'da namuslu, işinin hakkını veren, BMW'den anlayan usta öneriniz var mı?

Depodaki şamandıra bozuksa ondan dolayı yapabilir. Şamandıra sağlamsa da seviyesini gösterecek gösterge veya tesisat bozuk olabilir.

LPG konusunda büyük firmalar dahi aynısını yapıyor şu an örneğin Prins diye pazarlanan bazı Prins alt ürünlerinin içinde ya atiker deposu ya başka bir markanın malzemeleriyle karışık sistemler yapıyorlar.

Tavsiyem adamakıllı söktürüp, sözünün arkasında duran güvenilir bir yerde AFR ayarıyla birlikte montajlamak.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şamandıra, beyin, borular, map sensörü, enjektörler her şey olabilir. Gelişigüzel kötü bir sistem takılmışsa bence tamiriyle uğraşmayın sıfırdan kaliteli bir kitle montajını yaptırın. Hiç gitmedim ama Candan Mühendislikten herkes memnun diye biliyorum oraya gidebilirsiniz

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ön kit dedikleri bir sistem var, depo hariç lpg yi komple yeni bir kitle yeniliyorlar yeniden taktırmaktan biraz daha uyguna geliyor ve muayene işi falan yok. O şekilde düzgün bir sistemle yenileyin derim ben de. Ek olarak depo şamandırası da kafa rahatlığı için eklenirse direkt sıfır lpg oluyor. Deponun tarihi çok eski değilse ona hiç girmeye gerek yok, zaten step veya atıker depolar var çoğu lpg üreticisinin deposu yok.

Şimdi birçok şey denenir sizin sorununuz için ama deneme yanılma derken çoğu şey değişir, elinizde yine söylediğiniz dandik sistem kalır. Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız içinize sinecek bir şekilde yenilemek en mantıklısı

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sizin sorununuz yüksek ihtimalle regülatörbasıncının stabil olmamasından kaynaklı. Yine de işi bilen bir ustanın detaylı analizi gerekiyor. Regülatör ve başka ufak tefek revizyonlarla işi kurtarabilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım