KAPALI BMW F30 Motor Tahrik ve Şanzıman Sorunu mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

altinayar

Takipçi
12 Şub 2019
2
0
10
Selamlar 2013 BMW F30 3,16i aracımda vites geçişlerinde araç kendini kasmaya başladı . Uçaklardaki stall olayı gibi güç kaybı yaşıyor . Sonra motor tahrik arızası veriyor . Motoru açıp kapatınca arızayı siliyor .
Manyetik valflerinde biri 1 ay önce değişti .
Aracı yetkili servise götürdüğümde şanzımanın arızalı olduğunu söylediler .
Aracı alıp spor otomatik modda vitesleri kendim belirleyerek yüksek devirlerde kullandım . Tekrar otomatik hale getirdiğimde düzeldiğini gördüm . Motoru soğutup tekrar test ettiğimde belli bir süre sonra yine motor tahrik arızası verdi . Açıp kapatınca motoru arızayı sildi . Sanzımandan herhangi bir ses gelmiyor herhangi bir vuruntu yok .
Ama yetkili servis ısrarla test cihazımız şansıman arızası veriyor motor arızası vermiyor diyor .
Benim süphelendiğim ikinci manyetik vanoz valfinde arıza veriyor olması ama testte çıkmıyor .
Esasen sansıman arızası varsa motor tahrik uyarısı verirmi İstanbul'da ikamet ediyorum . Bu konuda yardım edeceklere şimdiden teşekkürler .

@AlkanExclusive

Moderatör tarafında düzenlendi:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Araçta yazılım var mıydı ? ZF şanzımanın arızalanmasına pek rastlanmaz olsa bile genelde garanti içerisinde halledilir.
Bu konuda @fksarall @Ozgur Gunes abilerde fikir yardımında bulabilir.
Summonlandım.

@altinayar genelde ZF'le ilgili arıza ben pek duymadım. Gittiğiniz yetkili servis neresiydi bilmiyorum ama Borusan'a götürürseniz tüm detaylarıyla sorunu öğrenmeniz daha doğru olur. Sonra nerede yaptıracağınıza karar verirsiniz. Şanzıman garantisi diye ek bir garanti yok BMW'de lakin servislere düzenli gidiyorsanız iyi niyet mantığında fiyatlarda indirim uygulanıyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Merhaba, şanzıman soğutucu büyük ihtimal sorunlu, belli bir km den sonra değişmesi gerekiyor. Değişmezse yağ ile su karışıp şanzımanın içine ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım