Bmw f30 n47 320d zincir değişimi

volatile

Takipçi
18 Nis 2019
1
0
10
26
Marka
BMW
Merhaba, benim 2013 model 320d n47 motorlu 184 bglik bir aracım var. Şu anda 100 bin km’ye yeni ulaştım. Bu araçlarda 100 bin km civarında zincir değiştirilmesi gerektiğini duydum. Aracımdan hiç bir ses filan gelmiyor. Sizce zinciri şimdi değiştirmeli miyim yada ne zaman değiştirmeliyim?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
yetkili servisi arayıp en güncel bilgiyi alabilirsiniz. Zincir değişim kmsi markadan markaya değişiyor, Vag grubunda 100 bine gelmeden kopartıp motoru komple yiyen var japon grubunda ise 600-700 bin kmlere kadar gidiyor, skala geniş

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Bu konuyu bi hortlatsak mi? Benim N47 de 126bin oldu ve 130bin bakımında zinciri değiştirmeyi planlıyorum ama araştırmam sonucu baya karışık bir iş olduğunu fark ettim. Yaptırmış olan kime yaptırmış, borusana danismis olan, fiyat almis olan var mi?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu konuyu bi hortlatsak mi? Benim N47 de 126bin oldu ve 130bin bakımında zinciri değiştirmeyi planlıyorum ama araştırmam sonucu baya karışık bir iş olduğunu fark ettim. Yaptırmış olan kime yaptırmış, borusana danismis olan, fiyat almis olan var mi?
Ses geliyor mu zincirden

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bizim zincir 130 binlerde de ötüyordu, rölantide duyulıyordu net. Soğuk çalıştırmada da marş sonrası gaeip bir ses geliyordu hep. En son 183 binde zincir kopmadı ama blok çatladı biz de komple motoru değiştirdik. Ben bu zincir olayını anlamadım...

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Henüz ses falan yok düzgün çalışıyor ama sonuçları çok daha maliyetli olacağından güvenlik amaçlı değişmeyi düşünüyorum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Henüz ses falan yok düzgün çalışıyor ama sonuçları çok daha maliyetli olacağından güvenlik amaçlı değişmeyi düşünüyorum.
Değiştirilir o zaman, motor sökülüp zincir için de birçok parça sökmek gerekiyor. Motor sökülmüşken yapılması gereken ne varsa yaptırın.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Bu konuyla alakalı deneyimli bir ustanın yazısından hatırladığım kadarıyla, zincir ile birlikte kasnakların da değişmesi gerekiyor. Kasnağın da çok kısa sürede zinciri bozduğundan bahsediyordu. Ayrıca yeni satın aldığınız tüm 177'lik ve 184'lük dizellerin bu işlemi ses gelmemesine rağmen yaptırmasını bir önlem olarak öneriyordu.
Ayrıca ne zaman patlayacağı bir muamma 200 binde bir şey olmayan zincir yani araç da var 80 binde hiç bir ses olmadan kopup kol çıkartan motorlarda var deniliyor.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Cevaplar icin tesekkuler, degisim kitlerinde kasnak da geliyor sanirim. Youtubeda arastirinca en hizli sanziman cikararak yapilacak gibi duruyor.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Önceki F20 aracım için sormuştum. Fiyat almadım ancak sorduğumda işlem için zincir açıldığında üst kapağın sökülüp piston ve contanın değişmesini öneririm demişti borusanda çok sevdiğim bi abim. Günlük olarakta sohbet ettiğim, çoğu trick noktayı bana söyleyen, hatta başka Borusan grubunun sattığı aracı sıfır alma ihtimalim olduğunda abi sözü dinle alma çok canın sıkılır demişti nitekim bakım zamanı ikame olarak o aracı aldığımda haklı da olan hakkaniyetli olduğunu düşündüğüm bir kişidir kendisi

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Kasnakla ilgili olarak bu güne kadar kasnak yıpranmasından dolayı 2 kere kasnak değiştirtmişliğim var. V kayışı kasnağı mıydı zincir kasnağı mıydı onu hatırlanıyorum

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Borusan yakinlarindaydim vaktim de vardir gidip sorayim dedim. Basta oyle bir bakima gerek yok dediler israr edince fiyat alabildi. Fiyat da vermek istemediler basta araba gelsin sokelim degisecekleri listeleyelim dediler. Ben de dayanamadim sokelim dediginiz parcalardan anlarim biraz siz bana ordan bu islem yapilmis bir arabaya takriben ne fatura cikmis bakip soyleyindedim. Degiseceklere gore 3 ile 5 bin EURO cikiyormus. Cok sey derdim de, ciktim gittim. :D

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Borusan yakinlarindaydim vaktim de vardir gidip sorayim dedim. Basta oyle bir bakima gerek yok dediler israr edince fiyat alabildi. Fiyat da vermek istemediler basta araba gelsin sokelim degisecekleri listeleyelim dediler. Ben de dayanamadim sokelim dediginiz parcalardan anlarim biraz siz bana ordan bu islem yapilmis bir arabaya takriben ne fatura cikmis bakip soyleyindedim. Degiseceklere gore 3 ile 5 bin EURO cikiyormus. Cok sey derdim de, ciktim gittim. :D
3 bin € ya 100k da ziniciri değişmiş sorunsuz motor, baskı balata ve gerekli diğer işlemler halledilmişti bizde ama italyada oldu bu olay. Motoru almanyadan almıştık kargosu va dahil bu fiyata.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım