Boş Viteste Gitmek Zararlı Mıdır?(Anketli)

Hafif eğimde vitesi boşa alıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    16

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu konu çok tartışıldı her tarafta bir sürü atılıp tutulan şeyler var biraz araştırdım herkes farklı konuşuyor.
Örneğin hafif meyilli bir yolda vitesteyken gaza basmayınca araba yavaşlıyor ama boşa alınca hızı sabit kalıyor böyle yollarda yakıt ekonomisi için vitesi boşa alırsak bu başka parçalara zarar verir mi? Şanzıman yağlaması durur mu? Dsg gibi kuru kavramalarda yağ yok orda işler nasıl olur? Fren tutmaz diyen var? Motora başka zararı olur mu?
Kafamda deli sorular arkadaşlar iyi bilen birisi bizi aydınlatırsa çok sevinirim iyi forumlar :)

B

BilginGokay

Ziyaretçi
Bu konu çok tartışıldı her tarafta bir sürü atılıp tutulan şeyler var biraz araştırdım herkes farklı konuşuyor.
Örneğin hafif meyilli bir yolda vitesteyken gaza basmayınca araba yavaşlıyor ama boşa alınca hızı sabit kalıyor böyle yollarda yakıt ekonomisi için vitesi boşa alırsak bu başka parçalara zarar verir mi? Şanzıman yağlaması durur mu? Dsg gibi kuru kavramalarda yağ yok orda işler nasıl olur? Fren tutmaz diyen var? Motora başka zararı olur mu?
Kafamda deli sorular arkadaşlar iyi bilen birisi bizi aydınlatırsa çok sevinirim iyi forumlar :)
Hocam otomatik araçta nasıl boşa alacaksınız ?

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Fren basıncı azalır belki o anda iyi çalışabilir fakat bu olayı sürekli tekrar edersen randımanlı çalışmayabilir. Ve de viteste gitmeni öneririm hem yakıt tüketimi için (anlık tüketimde eğer vitesteysen gaza da basmıyorsan 0.0 l/100 km yazıyor) ve aracın sağlığı için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım