Boyanın bir kısmında matlaşma buğulu görüntü

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
2014 model bir beetle a sahibim aracı 2 sene önce aldığımda pasta cila işlemi yaptırmıştım geçende sağ çamurlukta bazı kısımlarda kaputunda sağ tarafında bazı bölgede matlaşma lekelenme gibi bir görüntü gördüm. Vernikte mi bir sıkıntı olmuştur yıkama yaparkende ph nötr şampuan tercih ediyorum turtle wax hybrid seramic uygulaması yapmıştım geçtiğimiz hafta demir tozu ve kilin ardından. Pasta cila ve polisaj işlemi ile halledilirmi bu parçalar birde boyasız orjinal parçalar çok garibime gitti.
5D451343-2053-482A-92DC-FA30D14942D1.jpeg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam fotoğraftan bir şey belli olmuyor. Fotoğraftaki kadar benim elimde kolumda da matlaşma var. Bizim sabunların pH'ı nasıldır bilmiyorum bile. =)

Eğer bir iz varsa son yaptığınız kil&cila işlemleriyle ilgili olabilir. Uygulama sırasındaki lokal bir farklılık (kolun yorulmasına bağlı az veya çok güç uygulama, ürünün az ya da çok gitmesi vb.), ilk başta fark edilmeyecek kadar küçük bir değişiklik yaratabilir.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Fotoğraflardan tam olarak ne olduğu belli olmuyor. Portakal kabuğu gibi pürüzlü bir yüzey mi var yoksa leke mi anlayamadım

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
Hocam fotoğraftan bir şey belli olmuyor. Fotoğraftaki kadar benim elimde kolumda da matlaşma var. Bizim sabunların pH'ı nasıldır bilmiyorum bile. =)

Eğer bir iz varsa son yaptığınız kil&cila işlemleriyle ilgili olabilir. Uygulama sırasındaki lokal bir farklılık (kolun yorulmasına bağlı az veya çok güç uygulama, ürünün az ya da çok gitmesi vb.), ilk başta fark edilmeyecek kadar küçük bir değişiklik yaratabilir.
Hocam buğulanma gibi çok garip ancak lokal olarak var nasıl desem sanki belirli kısımlar buğu yapmış gibi. Ancak hızlı cila attığımda gidiyor sonrasında tekrar geliyor. Demir tozu her yerde kullandım kilide dikkatli şekilde kullandım. Daha öncedende farketmiştimde pek takmamıştım bu aralar aklıma takıldı fikir almak istedim

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
%90 polisaj hatası. Aynısı, arkadaşımın aracında oldu. Pasta-cila yaptırdığı yer, maalesef ki çok tecrübesizdi. Makineyi fazla bastırdılar veya verniği fazla aşındırdılar muhtemelen.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
%90 polisaj hatası. Aynısı, arkadaşımın aracında oldu. Pasta-cila yaptırdığı yer, maalesef ki çok tecrübesizdi. Makineyi fazla bastırdılar veya verniği fazla aşındırdılar muhtemelen.
Arkadaşlar belki boya tozu vardır şansımı deneyeyim dedim kil ile giriştim matlık gitti. İlerleyen zamanlarda pasta cila yaptırmayı düşünüyorum yada wax almayı

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Gördüğüm kadarıyla aracınızda önceden kuş pisliği vb gibi durumlara maruz kalmış, üzerinde kurumuş ve tazikli vb gibi su tutunca da vernik gitmiş.

ArdaBaas

Arda Baş
Düz Yol Gazcısı
14 Nis 2020
46
44
195
22
Ordu
Marka
Mercedes
Gördüğüm kadarıyla aracınızda önceden kuş pisliği vb gibi durumlara maruz kalmış, üzerinde kurumuş ve tazikli vb gibi su tutunca da vernik gitmiş.
Yok hocam şuanda gitti o mat görüntü kil sonrasında sanırım araç sanayideyken boya tozu olmuş

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım