Bu güne kadar hiç yolda kaldınız mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Hondayla akü bitti ahahha
Hondayla benzin bitti
Hondayla lastik patladı
Toyota ile çukura düştüm lastik patladı
Toyota ile.... O kadar sorunsuz ki bişi bulamadım ama bak şimdi

Vag ile mekatronik patladı
Vag ile kavrama gitti
Vag ile turbo gitti
Vag ile volan gitti
Vag ile vites kolu mekanizması gitti
Vag ile karter süzgeci tıkandı
Vag ile zincir sente kaydı
Vag ile egr gitti
Vag ile enjektör gitti
Vag ile pompa gitti
Vag ile gaz kelebeği gitti
Vag ile marş motoru kablosu koptu araba çalışmadı
Vag ile bobin yandı araba tekledi
Vag ile devirdaim kırdı triger koptu
Ticari vag ile aks sıyırdı
Manuel vag ile şanzıman bilya dağıldı
Vag ile dsg 6 ve geri vites çatalı kırıldı
Vag ile kavrama bilyası dağıldı
Vag ile emisyon yaxılım sonrası araba duman attı.........
Hahahah kanka serviste darladılar seni herhalde vag vag

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,756
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Akü bitmesi ile 2-3 kez itelemek zorunda kalmıştım ilk f7r ımı. En gıcık olduğum yanıdır kontak kapalıyken kapıyı açınca farların sönmemesi. Fransız arkadaşlar açık unutulan tavan lambasını 15 dk sonra kendiliğinden sönecek şekilde ayarlamış ancak her nedense farlara bişey düşünmemişler.

Benim bir huyum vardır. Bir araba beni yolda bırakmışsa ve tamirini yapamayacağım bir durumsa o arabayı satarım.
Sarı bir f7r ım vardı. Termostata gelen hortumlardan birisiydi sanırım yırtıldı. Dıştan poşet ve koli bandı sardım sıkı sıkıya ve 6 km sanayiye kadar idare etmişti. Hortumu bulamamıştım 1 ay yatmıştı araba kapıda. Parçayı arayacağım yeri bilmeyişimden kaynaklıydı sorunum.

Sonra mavi f7r ımla 2 kez yolda kaldım. İlkinde yağ soğutucusunun hortum bağlanan ayaklarından biri çürüyüp kırılmıştı. Çekici çağırmıştım. Halbuki hortumları bir şekilde uç uca bağlasam sorun hallolacaktı acemilik işte bilemedik. Bir kez de conta yakmıştı araba iki silindir arasından. Resmen 2 silindir 1 hafta gezdim. Neden sonra aklımıza kompresyon ölçmek gelmişti :D

Clio rs almıştım adanadan. Geldim istanbula ertesi gün yatak sardı araba. 1 aya yakın yattı maddiyatsızlıktan. Sonra motoru yaptık vs. Rodaj yapıyoruz güya 2200 km filan oldu. Ufaktan devir döndürmeye başladım yavaşça. Araba 4 ü bitiremedi bile 180 lerdeyken çarçarçar bir ses geldi araba stop etti. Bir daha marşa bastım doğru dürüst çeviremedi bile. Arkamdan gelen biri durup bembeyaz dumanlar çıktığını söyledi. Öylecede sattım arabayı sonra. Piston bildiğiniz kabak çiçeği gibi yarılmış. Sübaplardan kafası kopanmı ararsınız tam anlamıyla doğramış araba. O günden sonra 172 f4r a deyim yerindeyse tövbe ettim. f7r candır. Az gider ama ömrümde böyle sağlam motor görmedim kullanmadım.

Bunların haricinde gaz telim koptu serumla bağladım ettim bi şekilde eve geldim. Karda saplanıp kaldım kendi eşşekliğimden arabanın suçu yoktu.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Hem de ne yolda kalmak... Yıl 1992/1993. (yaş 8/9)

images
Dayım efsane Ford Cargo 2520sine CİDER yağ fabrikalarından 20 ton hayvan yemi sarmış. Beni alıp Söke'ye götürecek, ilk uzun yol deneyimi yaşamış olacağım. Nasıl heyecanlıyım. Maksimum tonajın üzerinde yükümüz var ancak vites kutusunun yanında olursa çevirme için "çorba paraları" hazır. Bindik kamyona yavaş yavaş ortama alıştım, torpidoda duran mandalinleri soyup dayıma falan veriyor, su istediğinde anında ihtiyacı görürum. Söke'ye sıkıntısız vardık ancak malı alacak adama bir türlü ulaşamadık biraz bekelemeden sonra yeni alıcıyı Muğla Yatağanda buldular. O arada hayatımda ilk kez o meşhur Söke kıymalı yumurtalı pidesini tatmış, Efes'i uzaktan da olsa görmüş idim.

55af8a046e16ca4b653a564cb8c6ac10.jpg

Yolculuk artık bir çocuk için sıkıcı olmaya başladığından mıdır yoksa teypte çalan Ferdi Tayfur'un yan etkisi midir bilinmez ben şoför arkası yatakta uyuyup kalmıştım. Gecenin bir vakti dayımın dürtmesi ile uyandırıldım. "Gökhan kalk yolda kaldık, ben kamyonu ittireceğim sen direksiyonda duracaksın" Aman Allah'ım resmen kabus görüyor da uyanamıyor gibi idim. Ama iş ciddi idi, hafif eğim aşağı kalan kamyonu gecenin ayazında dayım itmeyi denedi. Tabi yerinden kıpırdatamadı. Yatağan rampalarında kalakalmıştık yanımıza gelen bir kaç kamyoncunun da elinden birşey gelmeyince, kabini robozito ile iyice ısıtıp buz tutan soğukta kamyonda sabahladık. Dayım beni araçta bırakıp kendisi sanayiye gidip o gün için marş dinamosumu nerde sıkıntı varsa parçanın arızalısını da yanında götürüp geriye bir usta ile döndü. İkisi birlikte motorda ki sıkıntıyı halletti ama ben artık ufaktan korkuyor, bir an önce eve dönmek istiyordum.

Yükümüzü öğlene kadar boşaltıp, akşama doğru geri döndüğümüzde artık daha bir büyümüş gibi hissediyordum kendimi, tüm bu macerayı anne babama anlatışımı hala konuşur dururlar. Ve dayım 25 senelik şoförlük mesleğinde 3 kere yolda kaldığını birine benim denk geldiğimi söyler durur. :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
4 defa yolda kaldık.

95 Vectra-akü bitti, vurdurup devam ettik
99 Civic sedan-akü bitti, vurdurup devam ettik
05 Accord-akü bitti, bir taksici sağolsun takviye kablosuyla yardımcı oldu devam ettik
05 Logan-benzin bitti, benzin alıp yola devam ettik

Heyecansız şekilde yolda kalma hikayelerim bu kadar.

Çıkarılacak ders: akü önemli. Özellikle araba otomatikse. :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
850 ile 1 defa yolda kaldım onda da su koyup yola devam ettim. diğer arabalarda birşey olmadı çok şükür

850'de uzun süre çözemediğimiz bir hareret problemi vardı. o sıralar beni çok yormuştu.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
850 ile 1 defa yolda kaldım onda da su koyup yola devam ettim. diğer arabalarda birşey olmadı çok şükür

850'de uzun süre çözemediğimiz bir hareret problemi vardı. o sıralar beni çok yormuştu.

Radyatör suyunu boşaltıp, motor su gömleklerini temizlemeyi denedinmi. Bu Tamirat Tadilat belgesellerinde, hep motor su gömlekleri pislik içinde çıkıyor. antifirz katılaşıp gömlek kanallarına yapışıyor. . Bizim skoda hararet sorunu vardı. Motora su basarak içindeki pisliği akıtmıştık. Çamur pas her pislik vardı.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Radyatör suyunu boşaltıp, motor su gömleklerini temizlemeyi denedinmi. Bu Tamirat Tadilat belgesellerinde, hep motor su gömlekleri pislik içinde çıkıyor. antifirz katılaşıp gömlek kanallarına yapışıyor. . Bizim skoda hararet sorunu vardı. Motora su basarak içindeki pisliği akıtmıştık. Çamur pas her pislik vardı.
nasıl çözmüştük inan hatırlamıyorum.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yerdeki demir mazgallar yerine tam oturmamış o zaman kullandığım Mini Cooper'ın lastiğini yandan yarmıştı..Yolda kaldım, akabinde lastikçiyi arayarak çıkma lastikle yola devam
Babamın Kangoo'su ile Sakarya'ya giderken araca fazla yüklenmişim..Klima açık 175 km/h dip gaz ile bir süre yol alınca turbo hortumu bu yükü kaldıramamış ve yerinden fırlamış, aracı çekiciyle götürdüler
Yakın bir zamanda Kartalkaya istikametine giderken henüz İstanbul'dan çıkmamışken Grand Cherokee ile yolda kaldık. Sol şeritte giderken bir anda bir kopma sesi sonrasında duman çıkmaya başladı.Araç çekici ile devam etti, biz de farklı araçla
Çocukluğumda dayımın Lada'sı ile bir kaç sefer yolda kalmıştık.. Ruslar sağlam araba yapmış ama, nereden baksan 3 mm kapı sacı vardı asdashfbsdhgsdsd
Şimdilik aklıma gelenler bunlar

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
her yaz tatili oncesi bakim yaptirir aklimdakileri de ustune basa basa sorar tekrar baktirir (frenler, aku, biyerden ses geliyorsa, sarsinti titreme varsa kafama takilan ne varsa) sonra yola cikarim, sadece bir kere yolda kalarak buyuk bir basari sarfetmisim :D

volvo ile tatil yaparken klima soguk uflemekten vazgecmisti, agustos ortasi klimasiz uzun yol biraz sorun olmustu ama yolda kalmadik.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,387
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kaldık, 82 şahin almıştık. Çocuktum, arabayı aldığımız gün noterden sonra Denizli'nin ücra mahallelerinden birine gittik, dönüşte lpg bitti. Gösterge bozukmuş, benzin de yokmuş. 10 km kadar itekledik. Babam söve söve yaptırdı, bir ay geçmeden de sattı arabayı. Sıkıntılı olduğundan değil aldığı gün soğuduk.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
her yaz tatili oncesi bakim yaptirir aklimdakileri de ustune basa basa sorar tekrar baktirir (frenler, aku, biyerden ses geliyorsa, sarsinti titreme varsa kafama takilan ne varsa) sonra yola cikarim, sadece bir kere yolda kalarak buyuk bir basari sarfetmisim :D

volvo ile tatil yaparken klima soguk uflemekten vazgecmisti, agustos ortasi klimasiz uzun yol biraz sorun olmustu ama yolda kalmadik.
OFF klima dedin benim 850 ile bir klima hikayem var böyle bir rezillik olamaz. vakit bulunca yazayım.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
2013 yazındayız. emektar 850 T5 altımda. hava nasıl sıcak leş ama inceden bir esiyor. inceden esiyor da işte yaz esintisi yani güneş altında kalır haşlanmış ıstagkza dönersiniz. neyse sıkıntı yok. arabamız hem beyaz hem de volvo. bize komaz bilader. zaten yeni bir hatun tavlamışım afet. uçuyorum. ilk kez buluşacağız. yer olarak şirinevler metrobüs durağını seçtik ben seni ataköy tarafından duraktan alırım dedim. ok dedi. geç kalmayı sevmem. buluşmaya 1 saat kala marşa bastım çıktım. buluşmaya 15dk kala oradaydım. dedim biraz geç de kalabilir o yüzden ben şu arabayı stop edeyim de 4 cam açık beklerim o gelirken de tekrar arabayı çalıştırır içerisini soğuturum . maksat benzini çok içmesin zaten yakıyor namussuz bir de bebeğe gidelim diyordum hepten patates olmayalım. (ulan şuan kendime güldüm çünkü o gün afedersiniz zaten sadece chlai'de 120tl hesap verdim kaçtığım şeye bak. şuan aynı hesabı düşünemedim..) neyse bekliyorum. primses ufukta göründü geliyor. marşa bastım. klimayı açtım sona. camları kapadım. klimanın sesi var. rüzgarı var ama soğutmuyor?!?!?! (dını dınıııınnn windows bende kapandı) ulan dedim bugün değil bugün değil ne olur bugün bozulma her zaman bozul ama şuan değil ağzına sıçayım volvo diye bağırıyorum çok yaklaştı sustum. açtı kapıyı bindi. selam falan filan. hemen çıktım yola. bir yandan az biraz sohbet ediyoruz bir yandan da klima en sonda wuuuuuuuuuuuuuuuu ötüyor allah kahretsin hala tık yok. abi içerisi gittikçe sıcak olmaya başladı. kız birazdan terleyecek ben zaten götten terlemeye başladım stresten. muhabbet ederken bir yanda ehe ehe diye gülüp klimayı açıp kapatıyorum falan bana mısın demiyor. ve o an geldi.. kız dedi ki biraz sıcak olmadı mı klima çalışıyor mu.. (iç ses: volvo ananı bacını..) şey dedim şansa bak sanırım klima bozuldu ne oldu anlamadım (mortingen moddayım beyaz tenli değilim ama kızarmalar başladı) hadi yaa dedi. valla dedim kusura bakma. yok canım önemli değil dedi. yukardan güneş vuruyor dedi. (sunroof perdesi açık) elimi stresin verdiği hızla perdenin kolcağına attım bir ittirdim çaaaaaaaat!! öyle bir fırladı mı ön cama vurdu. kolçak elimde kaldı emenike (iç ses: senin araba kere sülaleni gelmişini geçmişini) abi ben konsolda kolçağı ararken bu kendini gülmemek için zor tutuyor ben içten küfür kıyamet dışımdan ehe ehe hay aksi falan.. ömründe kaç tane bu kadar utandığım an olmuştur bilmiyorum ama fena cortladım ya.. neyse merak eden olursa ilk buluşmanın rezilce başlamasını saymazsak kızı tavladım. bana aşık da oldu. çok sevdi ama ben onu sevemedim bir süre sonra hevesim kaçtı ayrıldım. allah belanı versin dedi. ok dedim

the end.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
2013 yazındayız. emektar 850 T5 altımda. hava nasıl sıcak leş ama inceden bir esiyor. inceden esiyor da işte yaz esintisi yani güneş altında kalır haşlanmış ıstagkza dönersiniz. neyse sıkıntı yok. arabamız hem beyaz hem de volvo. bize komaz bilader. zaten yeni bir hatun tavlamışım afet. uçuyorum. ilk kez buluşacağız. yer olarak şirinevler metrobüs durağını seçtik ben seni ataköy tarafından duraktan alırım dedim. ok dedi. geç kalmayı sevmem. buluşmaya 1 saat kala marşa bastım çıktım. buluşmaya 15dk kala oradaydım. dedim biraz geç de kalabilir o yüzden ben şu arabayı stop edeyim de 4 cam açık beklerim o gelirken de tekrar arabayı çalıştırır içerisini soğuturum . maksat benzini çok içmesin zaten yakıyor namussuz bir de bebeğe gidelim diyordum hepten patates olmayalım. (ulan şuan kendime güldüm çünkü o gün afedersiniz zaten sadece chlai'de 120tl hesap verdim kaçtığım şeye bak. şuan aynı hesabı düşünemedim..) neyse bekliyorum. primses ufukta göründü geliyor. marşa bastım. klimayı açtım sona. camları kapadım. klimanın sesi var. rüzgarı var ama soğutmuyor?!?!?! (dını dınıııınnn windows bende kapandı) ulan dedim bugün değil bugün değil ne olur bugün bozulma her zaman bozul ama şuan değil ağzına sıçayım volvo diye bağırıyorum çok yaklaştı sustum. açtı kapıyı bindi. selam falan filan. hemen çıktım yola. bir yandan az biraz sohbet ediyoruz bir yandan da klima en sonda wuuuuuuuuuuuuuuuu ötüyor allah kahretsin hala tık yok. abi içerisi gittikçe sıcak olmaya başladı. kız birazdan terleyecek ben zaten götten terlemeye başladım stresten. muhabbet ederken bir yanda ehe ehe diye gülüp klimayı açıp kapatıyorum falan bana mısın demiyor. ve o an geldi.. kız dedi ki biraz sıcak olmadı mı klima çalışıyor mu.. (iç ses: volvo ananı bacını..) şey dedim şansa bak sanırım klima bozuldu ne oldu anlamadım (mortingen moddayım beyaz tenli değilim ama kızarmalar başladı) hadi yaa dedi. valla dedim kusura bakma. yok canım önemli değil dedi. yukardan güneş vuruyor dedi. (sunroof perdesi açık) elimi stresin verdiği hızla perdenin kolcağına attım bir ittirdim çaaaaaaaat!! öyle bir fırladı mı ön cama vurdu. kolçak elimde kaldı emenike (iç ses: senin araba kere sülaleni gelmişini geçmişini) abi ben konsolda kolçağı ararken bu kendini gülmemek için zor tutuyor ben içten küfür kıyamet dışımdan ehe ehe hay aksi falan.. ömründe kaç tane bu kadar utandığım an olmuştur bilmiyorum ama fena cortladım ya.. neyse merak eden olursa ilk buluşmanın rezilce başlamasını saymazsak kızı tavladım. bana aşık da oldu. çok sevdi ama ben onu sevemedim bir süre sonra hevesim kaçtı ayrıldım. allah belanı versin dedi. ok dedim

the end.
Hondayla yaşanmayacak bir olay.

Köprüden uçtuk yine araba çalışıyordu

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul

the end.
Hani zenginler arabayı parçalatıyo ya bozuk diye asıl bunu yakmak lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım