büyük/yerden yüksek otomobil sevgisi

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan
bazı kişilerde büyük ebatlı otomobillere karşı büyük bir sevgi oluyor, sizce bu psikolojineyden kaynaklanıyor sizce?
googledan bakmak yerine petrolheadlerin görüşleri daha değerli benim için. sağlıklı günler.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İki ayrı soru büyük araç için;

Ailesinin sıkış pıkış gitmesine içi elvermiyor olabilir.

Yerden yüksek otomobil konusunda da ben yorum yapmayım, bir çok sebebi var içlerinden sadece bağ bahçeye gidiyorum ya da TR yolları bozuk diyenlere hak verebilirim.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Herkes aynı şeyi sevecek diye bir şey yok, yere yakın sürüşü hissederek sürdüğüm zaman da hoşuma gidiyor, yerden yüksek olup tüm trafiğe hakim olmak da hoşuma gidiyor. Özellikle kendine çok trafikte güvenmeyenler için baya rahat bir şey aslında yüksekte olmak

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
sansürlü1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
yüksek hız ve otoban sürüşü fazla yapilmayacaksa yerden yüksek aracin avantajlari cok fazla, biri sizi trafikte sıkıştıramiyor, yuksekte olmak görüşunuzu artırıyor, altini yere vurcam korkusu olmadan bozuk yollardan hatta yol olmayan yerden gidebiliyorsunuz , yukseklik ferah bir hava katiyor arac icinde ve bagajda avantajini goruyorsunuz, sürüş keyfini de offroaddan alirsiniz sadece

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Çünkü bir kasisten yılan gibi sağ sol yaparak geçmeyi sevmiyorum, arabanın altının sürtmesinden hoşlanmıyorum, trafikte daha rahat etmek istiyorum, bozuk yollarda daha az sıkıntı yaşamak istiyorum, yolun kenarında güzel bir manzara görünce asfalttan kafam rahat şekilde çıkmak istiyorum, arabaya eğilerek binmek inerken de kafamı vurarak inmek istemiyorum, arabada otururken dizlerimi ileriye doğru uzatmak yerine dik tutmak istiyorum vs.
Bu araçlarla piste girmiyoruz sonuçta.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çünkü bir kasisten yılan gibi sağ sol yaparak geçmeyi sevmiyorum, arabanın altının sürtmesinden hoşlanmıyorum, trafikte daha rahat etmek istiyorum, bozuk yollarda daha az sıkıntı yaşamak istiyorum, yolun kenarında güzel bir manzara görünce asfalttan kafam rahat şekilde çıkmak istiyorum, arabaya eğilerek binmek inerken de kafamı vurarak inmek istemiyorum, arabada otururken dizlerimi ileriye doğru uzatmak yerine dik tutmak istiyorum vs.
Bu araçlarla piste girmiyoruz sonuçta.
Güzel de, sizin araç büyük değil ki :) En fazla C sınıfı sedanlar kadardır ¯\_(ツ)_/¯
Ben konu başlığında göze batacak seviyede heybetli araçların kastedildiğini düşünüyorum. Yanlış mıyım? @hoodie54

Edit: @Diaspolis sizin Connect'in bir Escalade'in yapamayacağı hareketi yaptığını gözümle görmüşlüğüm var :D

Son düzenleme:

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
ya bazen trafikte öyle sinirleniyorum ki, içimden keşke önünde demir tampon koruyucusu olan bir kamyonetim olsa da vura vura ilerlesem diyorum.. halbuki @1987EP nin paylaştığı fotoğraf gibi bir durumum da yok🤔

Ekli dosyalar

• DR19-Q4460_v1_web.jpg
    DR19-Q4460_v1_web.jpg
    409.5 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
ya bazen trafikte öyle sinirleniyorum ki, içimden keşke önünde demir tampon koruyucusu olan bir kamyonetim olsa da vura vura ilerlesem diyorum.. halbuki @1987EP bin paylaştığı fotoğraf gibi bir durumum da yok🤔
İşte... Yatarı olmasa hepimiz yaparız da, yatarı var. Yoksa ortalık Flatout olur çok eğleniriz :D

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Güzel de, sizin araç büyük değil ki :) En fazla C sınıfı sedanlar kadardır ¯\_(ツ)_/¯
Ben konu başlığında göze batacak seviyede heybetli araçların kastedildiğini düşünüyorum. Yanlış mıyım? @hoodie54

Edit: @Diaspolis sizin Connect'in bir Escalade'in yapamayacağı hareketi yaptığını gözümle görmüşlüğüm var :D

Ben direkt olarak bizim arabalar için demedim, ama dediklerimin çoğu yine de bizim ticariler için de geçerli, c sınıfı sedanlara da biniyorum arada alışana kadar inip binerken rahat etmiyorum hele arka koltuklara, anca uzunluk olarak eş olabilirler yerden yükseklik olarak connect yere yakındı şimdiki ona göre bayağı yüksek, oturuş pozisyonu da öyle daha güvende hissettiriyor.

He eğer konu ciddi manadaki büyük arabalar üstüneyse amerikada olsam yine öyle bir araç alırım, benim anladığım türkiyede satılan genel suvlar vs üstüne sorulmuş.

ataesad

Esad Ata
Takipçi
31 May 2020
2
10
20
25
İstanbul
Marka
Range Rover
Arkadaşlar herkese selam , bir suv kullanıcı olarak yazıyorum.Başlarda herkes İstanbul trafiğinde büyük araç sürülmez diyor diye biraz çekiniyordum SUV sınıfı araçlara. Fakat gerçek şu ki yol verenim çok fazla.Bu da extra bir keyif unsuru sunuyor sürücüye herkesten yukarıda gitmenin yanında. Uzun süreli SUV kullananların birçoğu zaten tekrar sedan hatchback sürmekten zevk almıyor.Benim nezdimde SUV candır gerisi heyecan :). Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz orası ayrı konu.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Öncelikle kimseye hitaben yazmıyorum...

Burada esas her şeyi bir psikolojiye bağlamayı, bunu da kafaya estiği gibi yorumlamayı konuşmalı bence.
Herkesin araçtan beklentisi farklıdır, kimse kimseye araç seçerken ne düşündüğünü açıklamak zorunda olmadığı gibi farklı beklentiler ve tercihler aynı sonuca çıkar.

hoodie54

Profesör
8 Ara 2019
93
1
51
1,020
balıkesir
Marka
Nissan

heybetli araç derken d suv ve üstünü kastettim.
işin psikoloji boyutuna girersek narsisizm eğilimli insanlarda "büyük" sevgisi fazla oluyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ben yere yakın olmayı daha çok sevsem de yüksek araca binince kesinlikle kendimi yola daha hakim hissediyorum,görüş açıları genelde iyi oluyor yüksek arabaların.Psikolojik olarakta daha iyi hissediyorsun,altını yere vurma derdi kasisten hızlı geçtin derdi olmuyor.Birkaç dezavantajı arasından en önemlisi aerodinami ve yol tutuş olur,yalıtımı katmıyorum çünkü yalıtım zaten sonradan yapılan bir şey yani çok iyi yalıtım yapıldığı takdirde ha alçak ha yüksek araç farketmez.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Mokkayla giderken aynada gören can havliyle çekiliyor, micrayla selektör yapıyorum yine yol vermiyorlar.
Yeterli mi?

Sürücü aynı sürücü, hatta fiyatından dolayı micra'da daha gözü kara olduğum bile söylenebilir yaklaşma hızı da benzer 2 şeritli trafiği olan yol sonuçta.

İki arabayla da hatta 5008 suv, discovery 4 ile de zaman geçirdim, corsa ve micrayla kaç kere üzerime gelen arabalara hava akımı oluşturacak kadar yaklaşıp gözdağı verdim hatırlamıyorum.
Diğerlerinde üstüne gelmeyi geç uzaklaşıyorlar neredeyse.

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
C sedan birçok modele bindim hatta premium modeller de vardı aralarında.Ama sıradan bir C suva bindiğimde bile kendimi daha güvende ve olup biten herşeye daha hakim hissediyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım