Bugün Motosiklet Aldık Bugün Bozuldu

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Herkese selam. öncelikle konuyu yanlış yerde açmış olabilirim emin değilim.
Bugün arkadaşım 2017 model Yamaha Ybr 125 ESD modelini Antalya aksekiden aldı. Manavgata geldiğinde krank tan ses gelmeye başladı ve tanıdığımız motor cular yaklaşık 1000 TL masraf çıkacağını söyledi.
Bu arıza motor ısındığı zaman veya uzun yola gittiği zaman anlasiliyormus. Alırken baktığımız kısa sürede anlaşılması imkansız bir arıza yani.
Biz bu konuda ne yapabiliriz, yargıya tasisak bir sonuç alabilir miyiz? Başına gelen var mıdır?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu arıza motor ısındığı zaman veya uzun yola gittiği zaman anlasiliyormus. Alırken baktığımız kısa sürede anlaşılması imkansız bir arıza yani.
Sadece bu şartlar altında anlaşılıyorsa hiç uzun yol yapmadım bilmiyodum der rahatlıkla(gerçekten yapmamış da olabilir) masrafı bölüşmeyi teklif edin en iyi ihtimal bu

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
YBR gerçekten sorunsuz bir makinedir çevremde ırgat gibi kullanılan hiç bakıma girmemiş niceleri hala saat gibi çalışıyor gerçekten büyük şanssızlık.
Fabrikasyon bir hata da olabilir aslında servise götürülüp tespit yapılsa ona göre tüketici hakem heyetine vs başvurulabilir ama garanti geçmiş bakım aksatılmış diyerekten sabun gibi sıyrılırlar.
Buna benzer emsal kararlar varsa yargıya taşınabilir ama süreç bir hayli uzun olabiliyor :(

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
60 70 km geldi işte isindiktan sonra traktör gibi ses çıkmaya başladı. bugün yapılacak inşallah krank değişecek. ybr lerin yeni kasalarinda krank sesi var kronik. bizim motor büyük ihtimal km de düşürülmüş zaten. neyse bunla geçmiş olsun diyecez artık napalim

• Üzgün
Tepkiler: Bedirhan
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım