KAPALI C ve D Segment Premium Sınıf Araba Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba dostlar. Honda Civic ile yolun sonuna geldik sanırım. :(
Bana kalsa uzun yıllar kullanırım ama bizimki satmayı kafaya koymuş. :D

Skoda Superb, BMW 1.16d, VW Passat, VW Golf, Audi A3, Mercedes A180d düşünüyoruz. Düşündüğünüz daha iyi bir model varsa yazabilirseniz sevinirim.
  • Arabada istediğimiz özellikler:
  • 2017 ve daha yeni bir model bakıyoruz.
  • En az C segment olmalı. D segment arabalara da bakıyoruz.
  • 3 büyük 2 küçük toplamda 5 kişilik aile arabası olarak kullanılacak. Çok küçük olmamalı.
  • Dizel motor(Benzinli yüksek model düşünebilirim)
  • Cam tavan/Sunroof olmalı
  • Otomatik vites olmalı
  • Düşük donanım paketi olmamalı.
Ne önerebilirsiniz?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fiyat aralığı, maksimum limit önemli. Bunun da belirtilmesi lazım. Ayrıca belirtilen kriterlere göre c+ segmente gerek olmadığını düşünüyorum. D segmentlerin neredeyse tamamı C+ modellerden daha fazla hacim sunduğu gibi daha kaliteli.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhaba dostlar. Honda Civic ile yolun sonuna geldik sanırım. :(
Bana kalsa uzun yıllar kullanırım ama bizimki satmayı kafaya koymuş. :D

Skoda Superb, BMW 1.16d, VW Passat, VW Golf, Audi A3, Mercedes A180d düşünüyoruz. Düşündüğünüz daha iyi bir model varsa yazabilirseniz sevinirim.
  • Arabada istediğimiz özellikler:
  • 2017 ve daha yeni bir model bakıyoruz.
  • En az C segment olmalı. D segment arabalara da bakıyoruz.
  • 3 büyük 2 küçük toplamda 5 kişilik aile arabası olarak kullanılacak. Çok küçük olmamalı.
  • Dizel motor(Benzinli yüksek model düşünebilirim)
  • Cam tavan/Sunroof olmalı
  • Otomatik vites olmalı
  • Düşük donanım paketi olmamalı.
Ne önerebilirsiniz?
Seçeneklerden ben olsam superb veya Passat alırdım. Bütçe varsa E serisi alın daha rahat edin .araba kullandığınızı anlayın.alternatif olarakda Mondeo Volvo bakılabilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Çok ilginç alternatifleriniz var, civic gibi ortalama üstü iç hacimli araçtan daha da geniş superb veya arkasında 3 kişinin oturmasının imkansız olduğu 1 serisi bir arada :D Golf, A3 neyse yine idare eder a180 hakkında bi fikrim yok ama 1.78 boyumla ben tek başıma rahat oturamıyorum 1 serisinin arkasında. Özellikle ortadaki kocaman şaft tüneli çocuk dahi olsa 3 kişiyi zorlar arkada. Bu alternatifler arasında ben superb önerirdim eskiden ama şuanki piyasasını bilmiyorum. Eğer hâlâ passattan kayda değer şekilde ucuzsa yine SuperB öneririm

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
1 serisi ve A180d arka yaşam alanı olarak bu kriterlere uymayan otomobiller. Golf ve A3 bu konuda daha iyi ancak D segment bir otomobil almak varken ben olsam onlara da bakmam.
Passat, Mondeo, SuperB hatta Insignia arasında tercihlerinize ve bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Fiyat aralığı, maksimum limit önemli. Bunun da belirtilmesi lazım. Ayrıca belirtilen kriterlere göre c+ segmente gerek olmadığını düşünüyorum. D segmentlerin neredeyse tamamı C+ modellerden daha fazla hacim sunduğu gibi daha kaliteli.
Hocam tam olarak fiyat belirtemiyorum. Ama 150K'ya kadar rahat çıkabiliyoruz. Bütçe olarak bildiğim bu.
Babam Skoda Superb bakıyor. Ama bana Ford Focus'u da araştır diyor bir yandan. Yeni kasa Ford Focus için ne söylersiniz? Önerir misiniz?

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Çok ilginç alternatifleriniz var, civic gibi ortalama üstü iç hacimli araçtan daha da geniş superb veya arkasında 3 kişinin oturmasının imkansız olduğu 1 serisi bir arada :D Golf, A3 neyse yine idare eder a180 hakkında bi fikrim yok ama 1.78 boyumla ben tek başıma rahat oturamıyorum 1 serisinin arkasında. Özellikle ortadaki kocaman şaft tüneli çocuk dahi olsa 3 kişiyi zorlar arkada. Bu alternatifler arasında ben superb önerirdim eskiden ama şuanki piyasasını bilmiyorum. Eğer hâlâ passattan kayda değer şekilde ucuzsa yine SuperB öneririm
Ya hiç sorma. :D BMW 1.16 arka yaşam alanı çok küçük. Ama yüksek model alabileceğimiz en uygun BMW olduğu için düşündük.
Golf ve A3 hala listemde. Bakmak istediğim bir tane A3 var çok uzakta değil. Birkaç gün içinde bakabilirim ona. Bahsettiğim A3 tam olarak şu kombinasyonda hem renk hem de donanım paketi olarak:
1565174873635.png

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ya hiç sorma. :D BMW 1.16 arka yaşam alanı çok küçük. Ama yüksek model alabileceğimiz en uygun BMW olduğu için düşündük.
Golf ve A3 hala listemde. Bakmak istediğim bir tane A3 var çok uzakta değil. Birkaç gün içinde bakabilirim ona. Bahsettiğim A3 tam olarak şu kombinasyonda hem renk hem de donanım paketi olarak:
yav binemedikten sonra nabacan bmw yi :D

• Haha
Tepkiler: FocusMonster

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni kasa Ford Focus için ne söylersiniz? Önerir misiniz?
Açıkçası önermem. Kendim tercih etmeyeceğim şeyi kimseye al demem. Yeterince geniş, otomatiği sağlam, yakıtı gayet iyi, çekişi de öyle ama Türkiye paket Focus'lar maalesef kısıtlamalardan ötürü malzeme kalitesi, işçilik gibi konularda memnun etmiyor. Ayrıca D segment araç alabilmek varken C segment ( premium dahi olsa ) bakmam şahsen.

Kriterler esnetilebilse 2015-16 modele inebilseniz 2.0 tdci powershift 180 hp Mondeo önerebilirdim. Fakat direkt sizin kriterlerinizde benzinli tercih ederseniz Superb ( ki benzinlileri ciddi az yakıyor ), dizel tercih ederseniz yeni kasa 1.6 cdti İnsignia öneririm. Dizel motorda vag grubuna hiç bakmayın bence.

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
1 serisi ve A180d arka yaşam alanı olarak bu kriterlere uymayan otomobiller. Golf ve A3 bu konuda daha iyi ancak D segment bir otomobil almak varken ben olsam onlara da bakmam.
Passat, Mondeo, SuperB hatta Insignia arasında tercihlerinize ve bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Biz de benzer şeyleri düşünüyoruz. Dedikleriniz arasında Passat ve SuperB'ye daha çok yatkınız.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Açıkçası önermem. Kendim tercih etmeyeceğim şeyi kimseye al demem. Yeterince geniş, otomatiği sağlam, yakıtı gayet iyi, çekişi de öyle ama Türkiye paket Focus'lar maalesef kısıtlamalardan ötürü malzeme kalitesi, işçilik gibi konularda memnun etmiyor. Ayrıca D segment araç alabilmek varken C segment ( premium dahi olsa ) bakmam şahsen.

Kriterler esnetilebilse 2015-16 modele inebilseniz 2.0 tdci powershift 180 hp Mondeo önerebilirdim. Fakat direkt sizin kriterlerinizde benzinli tercih ederseniz Superb ( ki benzinlileri ciddi az yakıyor ), dizel tercih ederseniz yeni kasa 1.6 cdti İnsignia öneririm. Dizel motorda vag grubuna hiç bakmayın bence.
Teşekkür ederim. Yüksek paket olunca bir ihtimal babamı benzinli motora ikna edebilirim. O halde 1.4 TSI Skoda SuperB'lere bir bakayım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim. Yüksek paket olunca bir ihtimal babamı benzinli motora ikna edebilirim. O halde 1.4 TSI Skoda SuperB'lere bir bakayım.
1.4 tsi motorlar iyidir. Yakıt konusunda da istendiğinde tutumlu olabiliyorlar. Ama tercih edeceğiniz aracın sürekli servis bakımlı olmasına özen gösterin çünkü otomatik olacağı için Dsg konusunda iyi niyet garantisi açısından servis bakımlı olması önemli. Bu konuda sonuç alamazsanız, uğraşmak istemezseniz daha sağlam şanzımanlı, çekişi ve yakıtı da güzel olan 1.6 cdti tam otomatik yeni insignia'ya yönelebilirsiniz.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

1.4 tsi'ların yakıt skalası çok geniş. Az yakması için ayak terbiyesi şart. Dizel otomobil kullanımına alıştıysanız, dizeldeki gibi gaza abanırsanız tsi motor baya müsrif olur. Tercihinizi buna göre yapmanızı tavsiye ederim. Tsi aşırı trafik sevmez, yoğun dur-kalk trafikle yakıtı da artar. Ama çok yoğun trafik olmayan bir yerde ikamet ediyorsanız dizelden daha idealdir.

Son düzenleme:

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Fiyat belirtmemişsiniz ama forumda E180'ini satan bi arkadaş vardı ona bakabilirsiniz. Zaten siz kendiniz alabileceğiniz araçları söylemişsiniz bunlara ek olarak ben Talisman ve Octavia öneririm. Bütçeniz zaten +120k'dır diye düşünüyorum bu saydığınız araçlara göre.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben olsam bu seçenekler (gayet farklı seçenekler var gerçekten.. ) içinden Superb tercih ederdim, listeye birde Insignia eklerdim.
Insignia muhtemelen daha iyi fiyata bulunur... ama Superb e göre nerdeyse belirgin hiçbir artısı yok sanırım fiyat/donanım dışında...

Bu arada ben mi okumadım, yoksa atladım mı bilmiyorum ama bütçe yazmamışsınız sanırım

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
@Sari @atoprak Önerileriniz için teşekkür ederim.

Bütçe hakkında yazmıştım aslında. Ama görmeyenler için yine yazayım. 150 bin TL'ye rahat çıkabiliyoruz. Ama 190-200 bin civarına da çıkabiliriz.

Bu arada babam Insignia ve Mondeo'yu istemiyor. Skoda SuperB bakıyoruz şu an.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel

Bütçe hakkında yazmıştım aslında. Ama görmeyenler için yine yazayım. 150 bin TL'ye rahat çıkabiliyoruz. Ama 190-200 bin civarına da çıkabiliriz.

Yorumlarda belirtmişsiniz gözümden kaçmış hocam. Dediğim gibi bu fiyatlara SuperB en mantıklı seçenek bana göre. Çünkü ciddi anlamda passattan daha fazla beğeniyorum. Ek olarak talisman olabilir nispeten daha küçük octavia'da iyi seçenek. Megane asla düşünmeyin arkası ciddi anlamda küçük. Insignia ve Mondeo ikinci elde zarar ettirir ve 1.6 motor küçük kalıyor insignianin kasasına. SW bakıyor musunuz bilmem ama; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-superb-1.6-tdi-combi-modeli-712504997/detay/ ciddi albenisi olan bi araç :D
Bonus olarakta forumdan bi arkadaşındı söylediğim gibi ciddi güzel arabası. Fiyat olarakta baya uygun bence.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

O zaman bence Supeb en iyi seçim olur...
190 - 200 ise bence benzili 2017 A4 1.4 tfsi bütçesi olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım