KAPALI C180 mi 3.20i mi A4 mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Regionella

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
17
14
595
Merhaba. Çekeceğim kredi ve elimdeki arabayı satarsam 200 bin TL bütçem oluyor.

En kötü ihtimalle 2016-2017 model bir araç istiyorum. Daha eski araç almam. Sıfır da alamıyorum, bütçem yok.

Konfor, sessizlik ve performans en önemsediğim şeyler.

Şu anki aracım 2014 Civic. Bilirsiniz ki sessizlik ve konforu düşük bir araç.

Mesleğim aile hekimliği.

Hangi aracı hangi paketini tercih etmeliyim, önerilerinizi alırım. Teşekkürler.

Son düzenleme:

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhaba. Çekeceğim kredi ve elimdeki arabayı satarsam 190 bin TL bütçem oluyor.

En kötü ihtimalle 2016-2017 model bir araç istiyorum. Daha eski araç almam. Sıfır da alamıyorum, bütçem yok.

Mesleğim aile hekimliği.

Benim tercihim hiç biri olmaz di ortalama 200 bin lira para verdikten sonra Mercedes E serisi bakardim belki birçok kişi bana kızar ama c serisi bana mercedes miş gibi gelmiyor mercedes E den başlar ki bu kadar para verincede karşılık illlaki istenir.tercih sizin şimdiden hayırlı olsun.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
320 diyesim geliyor ama o paraya o kadar yeni düşük km araç bulmanız zor gibi, belki 318 bulunabilir.
O da performans kısmını karşılamıyor pek.
Bu yüzden A4 daha mantıklı gibi.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bana bu faiz oranları ile kredi çekmek aşırı mantıksız geliyor. Onun yerine elinizde ki aracı bir iki yıl daha eski d segment (superb/passat/mondeo gibi gibi bir çok araç sizi memnun edecektir muhtemelen.) bir araç ile değiştirmeyi düşünseniz ? Veya sıfır faiz kampanyaları var şuan çoğu firmada onlara da bakabilirsiniz.
Muhtemelen kredi çekmiş olsam e180 alırdım. Bi mercedes bayiine gidip önce c sonra e serisini test etmenizi öneririm ciddi farklar var. İlla ki yeni model diyorsam da muhtemelen tercihimi a4'den yana kullanırdım.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Merhaba. Çekeceğim kredi ve elimdeki arabayı satarsam 200 bin TL bütçem oluyor.

Mesleğim aile hekimliği.

Bütçeniz 200 bin bandındaysa mesleğinizin de aile hekimliği olduğunu düşünürsek bence D segmenti araç yerine E segmentine yönelmenizdir. O zaman da diyeceksiniz ki 2016 model olmaz bence araç temiz olduktan sonra 2014-2015 de olur . Mesela A4 yerine A6 3.20 yerine 5.20 tercihim olurdu. Mercedes'de tabiki e serisi düşünürdüm. Ama ben A6 tercih ederdim.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
O paralara çıkınca E sınıfı arabalara bakmak daha mantıklı. Acele etmeden beklemek gerekiyor güzel ve uygun arabalar denk geliyor ara sıra. E sınıfına rakip tek D sınıfı araç olarak A4 var onun dışında 3 serisi gırtlak dolu değilse 3 serisi bile alınmaz. Fazla abartılmış arabalar bunlar. E180 veya 520i alırdım, A4'ün fiyatları bir tık pahalı o yüzden A4 bile almazdım. Bu arada ben de Adıyaman'da aile hekimiyim, ara beni bul :)

Yukarıda arkadaşın attığı ilan da çok güzel hem siteden biri, fiyatta yardımcı da olurum demiş. Bence bir ara konuş.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Bütçeniz 200 bin bandındaysa mesleğinizin de aile hekimliği olduğunu düşünürsek bence D segmenti araç yerine E segmentine yönelmenizdir. O zaman da diyeceksiniz ki 2016 model olmaz bence araç temiz olduktan sonra 2014-2015 de olur . Mesela A4 yerine A6 3.20 yerine 5.20 tercihim olurdu. Mercedes'de tabiki e serisi düşünürdüm. Ama ben A6 tercih ederdim.
Mantıklı

mustafa beyaz

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
1
1
545
200 bin tl şuanda fazla bir para değil ama en güzel parayı değerlendirmek istiyorsan benim gözümde bmw f30 kasa 320i ed sport plus donanımda ve km düşük boyazsız ve keyifli aynı zamanda kullanımı satışı kolay bir araçdır 2015 2016 model alabiirsin

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
4 yıl 2012 model F30 3.16i aracımı severek kullandıktan sonra geçtiğimiz mayıs ayında 2014 model 5.20i satın aldım 80bin km'de. Sizin bütçeniniz çok altında bir rakama, kazasız boyasız temiz premium bir model. Vakum hayalet vs bir çok donanımı var
Diyebileceğim şu ki gerçekten şu an "bir arabaya" biniyorum.
F30 kasa konfor ve malzeme kalitesi konusunda kesinlikle sınıfta kalıyor.
Eminim bu durum Mercedes ve Audi için bir üst segmentlerindeki modellere göre de geçerlidir.

İllaki o 3 model arasında bir araba alacaksanız, M veya Luxury hariç F30 almayın.

Regionella

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
17
14
595
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.
Öncelikle BMW'den tamamen vazgeçtim temiz araba bulma ve motor sıkıntıları yaşama riskinden dolayı.
2016 model altı araç düşünmüyorum, eski araçlarla uğraşabilecek bir yerde yaşamıyorum, allah korusun bir sorun yaşasam yandım yani.
2015 E180 test ettim. Çok hantal bir araç kesinlikle almayı düşünmüyorum, araba resmen bastıktan 2-3 saniye sonra hızlanmaya başlıyor.
A4 1.4 tfsi 2016 model test ettim bugün. Performans olarak iş görüyor. Fakat her gaza bastığımda, sıfır kalkış veya ara hızlanma dahil, esp ışığı yanıyordu. Genel bir sorun mu yoksa bindiğim araca özel bir problem mi anlamadım.
Henüz c180 test edemedim.

Regionella

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
17
14
595
A4 dizel veya A6'lara da baktım fakat en aşağı 2 yıl aşağı bir model almam gerekiyor. dizel olunca daha da çekindim o modellere inmeye. sorunsuz honda'dan sonra sorunlu araçla karşılaşmaktan korkuyorum.
elimdeki aracı sattım bu arada. 2 hafta araç bakacağım. eylül başı artık birine karar verip alacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım